Резултати от 1 до 11 от общо 11

Проблем с TFT на Laptop!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    14
    #1

    Проблем с TFT на Laptop!

    [size=20px][size=16px] [size=14px]
    Привет на всички,
    значи каква е драмата, не бачка дисплея на Laptop4eto (Prosoft Inovator - N-30N3).
    От сервиза на Prosoft, трвърдят че не е кабелен проблем а (invertor board),това е контролер към дъното, koйто управлява лампата на дисплея!

    Въпроса ми е дали е възможно да се намери тази част и къде?

    И ако не къде мога да намеря същотото дъно: http://fenec.qoss.com/store/video/Board.JPG
    [/size]
    [size=16px][/size][/size]
    [/size]

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #2

    Re: Проблем с TFT на Laptop!

    е щом ПроСофт не могат да ти намерят част за "ProSoft" Иноватор.... - ние откъде да знаем.. ?

    нито ги произвеждаме иноваторите, нито сме внасяли навремето ОЕМ части за тях..

    иначе,

    или си купуваш от еbay, или просто чакаш някой друг да му се прецака нещо и да тръгне да си го продава на части...






  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    14
    #3

    Re: Проблем с TFT на Laptop!



    Именно за това пиша тук, ако някой има подобно дъно да види че търся!!!

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #4

    Re: Проблем с TFT на Laptop!

    Цитат Първоначално публикувано от Shifter
    [size=20px][size=16px]* [size=14px]
    * *Привет на всички,
    значи каква е драмата, не бачка дисплея на Laptop4eto (Prosoft Inovator - N-30N3).
    От сервиза на Prosoft, трвърдят че не е кабелен проблем а (invertor board),това е контролер към дъното, koйто управлява лампата на дисплея!

    Въпроса ми е дали е възможно да се намери тази част и къде?

    И ако не къде мога да намеря същотото дъно: http://fenec.qoss.com/store/video/Board.JPG
    [/size]
    [size=16px][/size][/size]
    [/size]
    По лесно ще ти е да си вземеш нов лаптоп или на старо, дори и да си намериш частта, пак ще ти излезе скъпо само смяната й, а да не говорим ако е вградена на дъното...

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #5

    Re: Проблем с TFT на Laptop!

    Ако е инвертора, т.е. не свети подсветката на дисплея може лесно да се провери - при включен лаптоп осветяваш с прожектор или на силна лампа и се кьориш да видиш дали има нещо на екрана.
    Знаеш ли какъв ти е дисплея (производител и модел)?

  7. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #6

    Re: Проблем с TFT на Laptop!

    Виж също за всеки случай и на външен монитор дали показва картина.

    Добавено:
    Не е нужно да осветяваш с прожектор дисплея, за да разбереш дали е инвертора - то и с просто око се вижда, само че трябва да се кьориш повечко и да гледаш от различни ъгли дисплея - включи го и наблюдавай процеса на зареждане на операционната система - лесно можеш да откроиш някакво изображение, то се вижда като сенки по-скоро, без никаква яркост. Най-лесно се вижда в началото, когато уин-а (ако си с windows де) изписва WELCOME.
    Ако има някакво тъмно изображение все пак, значи е инвертора наистина, обаче ако няма никакво изображение, тогава нещата стават по-интересни.
    Ако и на външен монитор няма изображение, тогава пък нещата са най-интересни.

    Но и според мен, щом ПроСофт са оторизиран сервиз, би трябвало да могат да ти доставят необходимите части.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    14
    #7

    Re: Проблем с TFT на Laptop!



    Значи и двата теста съм ги правил, тоест вижда се леко че работи когато се доближиш много близо, има картинка но лампата не осветява, и на външен монитор бачка без проблем!

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #8

    Re: Проблем с TFT на Laptop!

    Може и да греша, но не вярвам инвертора да ти е вграден на дъното. Обикновенно представлява нещо такова. Поне няколкото лаптопа който съм отварял са така.
    Затова те питах дали знаеш модела на дисплея и евентуално някакви надписи по инвертора, но съдейки по това което си писал едва ли си го отварял. Ако можеш да разкачиш дисплея и да го отвориш ще може да видиш вътре инвертора (пак казвам - не ми се вярва да е вграден на дъното) и ако постнеш модел и евентуално снимка може някой да ти помогне.

  11. HD
    HD е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    271
    #9

    Re: Проблем с TFT на Laptop!

    Да, и аз съм на мнение, че едва ли инвертора е вграден на дъното, доста лаптопи съм отварял досега (обаче основно 2-3 марки само ), и на всичките инвертора им се намира точно под матрицата на дисплея.
    Може да отвориш дисплея и без да го разкачаш, дори е по-добре така, защото иначе си отваряш допълнително работа. Просто трябва да свалиш "предната" пластмаса на дисплея (правоъгълната рамка) и инвертора трябва да лъсне отдолу. И както ти е дал линк човека от предния пост, наистина представлява една тясна и дълга платка - горе-долу колкото химикал. От едната й страна идват кабели откъм дънната платка (обикновено от твое ляво), а от другата (твое дясно) излизат и отиват към матрицата.
    Например в момента пред мен имам един инвертор от Fujitsu-Siemens Computers, платката е широка някъде около 1,5 см и дълга някъде около 15-ина см (сори, че нямам измервателно средство под ръка да я мерна точно :coolsmiley: )

    Прикачил съм една картинка (с не много добро качество, но просто в момента това ми попадна), под червената елипса обикновено се намира инвертора, естествено зад предния пластмасов капак на дисплея. Обаче ако не си отварял дисплей досега, по-добре го занеси в някой сервиз, защото този пластмасите много лесно може да се счупят, ако не знаеш откъде да ги подхванеш, обикновено освен болтчетата, има и щипки отвътре.


    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #10

    Re: Проблем с TFT на Laptop!

    при мен има един откачен дисплей.
    тая джаджа си му е наред(свети си дисплея).
    ако намериш снимка на твоята част, или си я снимаш, или някакво друго инфо за частта да дадеш - може да проверя за съвместимост.

    толкоз за сега -* "CY23 8606-686B" нищо не ми говори(пък и гугъл знае малко за него).


  13. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    14
    #11

    Re: Проблем с TFT на Laptop!


    Отворих дисплея, значи има такава платчица там кадето казваш, опитах се да я снимам с телефона но от снимките нищо не се разбира,
    предлагам да ми оставиш координати направо да дойда при теб с машината и да вимдим дали ще стане, естествено ако нямаш нищо против??

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 7
    Последно: 27-07-08, 21:33
  2. laptop проблем
    От bojin1 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 4
    Последно: 21-03-08, 14:11
  3. Проблем с Bluetooth = Laptop Ferrari 3000
    От milenk във форум Мобилни устройства
    Отговори: 10
    Последно: 02-08-07, 22:37
  4. Laptop проблем
    От Shifter във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 06-12-04, 10:31
  5. PPP проблем с Laptop
    От dash във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 26-08-04, 12:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе