Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с различни usb устройства

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    61
    #1

    Проблем с различни usb устройства

    Здравейте. Имам една задачка от лесна по-лесна - да инсталирам една уеб-камера(genius ge-111), която на друг компютър си върви прекрасно. Като свържа с usb-то - нищо, все едно не съм я сложил. Драйвери не помагат, все пак въобще не се вижда,че има нов хардуер. За тест пробвам с mp3-player-a си - nippon(не му помня модела - от промоционалните в Германос) и същата работа - нито светва, нито разпознава. И идва ред за странното - фотоапарат Sony DSC-P30 си върви без никакви грижи под тези usb-та. ОС - Windows XP без сървис пакове. Дъното е Елитгруп K7S5A - мяркат се 2-3 леко! подути кондензатора около радиатора на процесора. Кутията няма усб-входове, че да пробвам през тях. Единствената ми мисъл е,че фотощрака си се храни от батериите, а другите две устройства точат от порта-> някакъв непонятен за мен проблем с напреженията на усб-тата. От биоса са си разрешени, като през това време датата си е добре.
    Давайте идеи откъде може да идва проблема и как да се оправи, че не мой компютъра, а проблемът трябва да се отстрани до 1 ден
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Проблем с различни usb устройства

    Цитат Първоначално публикувано от genhack
    ОС - Windows XP без сървис пакове.
    Направи ли си труда поне да качиш пачовете за поддръжката на USB дето ги има?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    61
    #3

    Re: Проблем с различни usb устройства

    Black Adder, не съм, защото просто си слагам сървис пак и не съм и гледал точно какво повече предлага всеки от тях. Сега ще се поразровя да видя какъв е номера с усб-пачовете.
    Благодаря ти.

    edit: Ей, човек да кара по спомени само не е никак хубаво - Има си сървис пак 2, аз реших, че няма без да погледна.
    В такъв случай пачовете отпадат.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #4

    Re: Проблем с различни usb устройства

    Ако имаш някоя Live Windows дистрибуция да заредиш от нея много неща може да отсеем като причина. Щото възможно е и заради омазан Windows да става тая работа (макар че поне щеше да ги разпознае, ама да не работят)
    Мен ми се е случвало подобна работа, когато се мъчех да включа USB Flash през USB клавиатура - не зацепва, мушкам директно на USB-to - работи.
    При теб ясно че не е от това, но преди няколко месеца някой разправяше в една от темите, че Флашката му работела само с преходник.
    Иначе ако си светнат с тоците - премери напрежението на двата крайни изхода на USB-to

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2003
    Мнения
    61
    #5

    Re: Проблем с различни usb устройства

    Понеже работата беше спешна и компютъра не е мой, прежалих някой лев и купих адаптер от pci към usb(4xusb 2.0). Иначе и аз си мислих за live версия, като за по-лесно, но след като дори не светна усб-флаша ми, както трябва, когато се ръгне в usb, се отказах и от този вариант. Разпознаването ми беше малкия проблем, номера със светването ме наведе на мисълта с липсата на напреженение. Пък и не си носих cd с лив дистрибуция, все пак на гости бях тръгнал , в мен само няколко диска, мултицета не се сетих да го взема ....
    Ако беше вкъщи, щях да се направя на циганин и да си играя с него няколко дни ако трябва

  7. Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    379
    #6

    Re: Проблем с различни usb устройства

    явно проблемът е решен вече.

    обаче, все си мислех от вчера за опцията "Legacy USB Support" в БИОС-а..

    не писах, защото това К7С5А* дори няма USB 2.0 май...


    но все пак - дори да е умряло захранването на USB 1/2 на дъното - винаги могат да се пробват USB 3/4 и 5/6....

    ама трябва планка за закачане на съответните 'headers"...(струва 2-3 лв).



  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 07-10-14, 10:48
  2. Продавам: най-различни неща
    От devil във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 11-01-10, 13:19
  3. Отговори: 0
    Последно: 08-10-09, 10:37
  4. Виртуални устройства - проблем
    От milev във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 21-01-09, 19:49

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе