Резултати от 1 до 7 от общо 7

Стартиране & WakeUp проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #1

    Стартиране & WakeUp проблем

    От известно време на домашния компютър забелязвам много странен и дразнещ проблем.
    Dell Optiplex GX270
    Две мрежови карти: Intel 82540 вградена и Realtek
    Видео: Intel 82865G вградена
    Десплей: 15" MAG Innovision
    OC е без значение, тъй като това се случваше и на Windows XP SP2 и на Ubuntu 6.06 LTS [Dapper Drake]

    При стартиране и при Wake Up се налага чакане по 5 минути, докато "светне" монитора.
    Преди време, не беше така.
    Лачпичката на монитора си мига и нищо не се случва в продължение на около 5 минути.
    Това е изнервящо, тъй като не ми се чака, а и не мога да видя нищо от процеса на "вдигане" на интерфейсите в момента [при стартиране]. Когато монитора ми светне, аз вече отдавна съм на login screen.

    И пак казвам, проблема може би е хардуерен или поне не зависи от ОС, тъй като се държеше по същия начин и под Windows напоследък.

    Имате ли някакви идеи?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #2

    Re: Стартиране & WakeUp проблем

    В BIOS-а има някакви "Wake-Up"-настройки, но ме съмнява да е от това. Повече прилича на хардурен проблем, и по-точно - в мониторът ти. А може и във видеокартата да е - ако имаш под ръка друга видеокарта - пробвай и ще локализираш проблема.

    P.S. Имаш ли някакви "конфликти" в "Device Manager" -> "System Devices"?

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #3

    Re: Стартиране & WakeUp проблем

    Ще изключа монитора, да постои така 10-на минути, единствено това мога да направя.

    Не, Linux-а [Ubuntu] не докладва, а и не е докладвал за никакви хардуерни или софтуерни проблеми.
    Windows-а докато беше инсталиран, също.

    Разглеждах задълбочено опциите в BIOS, не намерих нищо нередно, като опции, а и не съм правил нищо, никакви промени за да се случва това.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #4

    Re: Стартиране & WakeUp проблем

    Цитат Първоначално публикувано от Malone
    Разглеждах задълбочено опциите в BIOS, не намерих нищо нередно, като опции, а и не съм правил нищо, никакви промени за да се случва това.

    Може да не си пипал нищо там, но има вируси, които поразяват BIOS-а и то без знанието на потребителя. Ако искаш, върни му "default"-настройките, за всeки случай... но не софтуерно, а чрез премахване на батерията за няколко минути...

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re: Стартиране & WakeUp проблем

    Реално ако компютъра ти тръгва така както го описваш (или поне както аз разбраш) то няма как да влезеш в БИОС-а. Включваш компютъра и след 5 мин святка монитора... Така че ти не виждаш нито като процеси в началото и нямам как да влезеш в БИОС.
    Ако е така бих казал че монитора нещо се е скапал и не може да "хване" ниската резолюция на която се работи при стартиране на компютъра и усеща че е включен едва когато мине на 1204x768/85Hz... Преди време имах подобен проблем които се оправи с наместване на видео картата но ти си с вградена... макар че нищо не пречи да отворих и понаместиш това онова.
    Друг вероятен проблем може да е ако си на ЛАН нет и скоро е гърмяло... Понекога пораженията не се усещат веднага а след време
    Но наистина както каза IVO пробваи с друг монитор и видеокарта...

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #6

    Re: Стартиране & WakeUp проблем

    Да, това беше едно от най-дразнещите неща, не се сетих да натисна F12, въпреки че на монитора нямам никакви индикации за да видя дали когато монитора "светне" ще съм на BIOS менюто.
    Пиша, че съм разгледал BIOS, тъй като на неопределен брой рестартирания или включвания, без никаква закономерност, стартирането си минаваше нормално, без никакви забележки.
    Пиша беше, защото явно проблема се отстрани с хардуерен ресет, както ме посъветва Ivo или поне две рестартирания минаха нормално.

    След това щях да опитам с другия монитор и друга видеокарта. Mr. Techno няколко пъти вече ми препоръчва геймърски решения на приемлива цена.

    Засега обаче проблема е решен, ако има още нещо ще пиша.
    Благодаря за съветите!

    .:: EDIT ::.
    Не, не е решен проблема, ще опитам с друг монитор и външна видеокарта.
    При рестарт не забелязвам проблем, проблема е при стартиране на компютъра от угасено състояние.
    Лошото е, че ми трябва low profile карта, а само за тестове ми е трудно да намеря такава.

    @glowndark
    Не, не мисля, че е така или поне не точно.
    При гасенето на компютъра, той, поне при Ubuntu, когато "се смъкват" интерфейсите и services също минава на по ниска резолюция, но успешно. Проблема е при стартирането.
    И екрана не светва, когато софтуера изисква или вдига на 1024 х 768, а доста по късно.
    При Ubuntu има един хактерен звук [ето го], с който OS те кани да въведеш user name и password. Него го чувам далеч, далеч преди да "светне" монитора, което ще рече, че графичната среда е работеща, а тя е на 1024 х 768. На практика, опитвал съм въвеждам си "на тъмно" данните и се логвам.
    Същата ситуация е в трудното "събуждане" след "заспиване" на системата. При заспиване нямаме някаква ниска резолюция.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #7

    Re: Стартиране & WakeUp проблем

    Ако го успиш и веднага го събудиш прави ли го това? Ако го прави е от дъното-видеокартата. Ако не го прави проблема в монитора.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с стартиране на компютъра
    От metodirik във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 19-04-12, 23:43
  2. Отговори: 3
    Последно: 12-01-10, 19:29
  3. проблем при стартиране!!!
    От mironen във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 30-01-09, 21:22
  4. Проблем със стартиране на HP DX6120 ...
    От Belial във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 04-03-06, 21:12
  5. Проблем при стартиране на компютъра.
    От никой във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-08-03, 18:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе