Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #1

    Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Доста се помотах в Мрежата, но не се справих

    Въпроса ми е - мога ли да сложа Wireless PCMCIA карта от продаваните днес на този notebook?
    В смисъл - ще тръгне ли, `щото не`нам нищо за съвместимостта на слотовете...

    10х на всички!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    13"- CD-ROM, Celeron 366 MHz ,HDD: 4 GB , 64 MB SDRAM - Microsoft Windows 95/98


    за да сложиш WI-FI - ти трябва най- малко WIN XP ( защото вече се мъчихме с белкин и с win98se - но мъка веднъж има, веднъж няма !) , после е добре да потърсиш 16 битова WI-FI карта , защото ме съмнява че 32 битовата ще тръгне на този нотбук !
    По принцип не би трябвало да има проблем , но аз лично брах ядове с подобна десктоп машина с 32 Битова PCI to USB !

    Затова - първо според мен трябва да качиш WIN XP  и после да потърсиш 16 битова PCMCIA WiFI card !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    122
    #3

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Да и аз съм на това мнение! За Wireless задължително WinXP и съм 99% сигурен ,че тази Тошиба е с 16 бита PCMCIA всичко ново е на 32bit няма да стане! Ако имаш USB ще стане с USB Wireless може да пробваш под 98 обаче е кущо доста там! Другия най-добрия вариант е mini PCI Wireless но според мене тази тошиба няма такъв слот!

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #4

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Ако мога да перефразирам тогава въпроса - трябва ми нет на едно място за около месец и това е варианта - да разбирам ли, че е по-добре да взема PCMCIA lan-ка, вместо wireless /и lan-ката трябва да е на PCMCIA - няма вградена.../

    А и относно XPто - въобще на това нещо дали може да тръгне?!?
    Просто ми трябва нет - heeelp, pls!

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #5

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Имам 4080XCDT който е идентичен на твоя но матрицата е по голяма. Работи с 32 битови карти. Слагай вин 2000 с последен сървис пак и не би трабвало да имаш грижи. От този модел останах приятно изненадан от бързия ХДД - цели 13 мб/с и 1 Мб кеш буфер. Цялата серия е читава, но пантите на дисплея са им слабо място. Даже и филмчета вървят, ако някой гледа филми на лаптоп

  7. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #6

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Ако безжичната мрежа не е изградена в момента бих ползвал кабел за да избегна евентуланите спънки и проблеми .

    http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/...=LAN100PCMCIA2
    това ще ти свърши работа за мрежа с РЖ45. 2000 и ХП вървят но искат РАМ, ако си с 64 само 2000 ще се влачи. на 192 МБ ХП си върви добре.

    ако имаш изградена безжична мрежа пробвай с карта назаем дали всичко е ок.
    Дано съм помогнал.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #7

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    П!!! 500 128 рам (Компак пресарио) роботикс wireless pc turbo работи и на 98 (нестабилно;-) и на ХР. Търкаля се и някакъв Линксис но с него не съм пробвал.
    1 ( 1 ) x CardBus - type III (2 x type I / II) - >>това е твоя PCMCI
    One Type II/Type III slot. CardBus, Including ZV - >> а това е моя мисля че са еднакви така че ще работи.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Сега да поясня - има два основни момента - единия е съвместимоста- явно е че е 32 битова ,

    втория момент е гарантирано ли ще тръгне
    неслучайно го казах това защото на книга трябва да няма проблеми а на практика компа даже не изгря !

    най-лесно е - отиваш във фирмата доставчик !
    искаш да си купиш WIFI-PCMCIA
    ами най-лесно - слагат ти момчетата картата , инсталират я и виждаш дали всичко е ок
    и до утре да си чешем езиците- ако не стане , пиеш една студена вода !

    аз бих пробвал така
    16битовите карти са по-скъпи

  11. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    202
    #9

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    16 битовите PCMCIA са от зората на Социализма - много са сходни с ISA картите, не вярвам да се намери такава безжична мрежова карта.

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Абе тоя лаптоп си потдържа 32 ботиви карти. Аз на къде къде по стар лаптоп съм сложил 32 ботава лан карат пък на този ли няма да тръгне. Друг е въпроса как ще са драйверите на безжичната карта. Най-добре да се процедира както е написал Техното. Да отидеш във фирмата и да ти инсталират картата. Така ще знаеш дали работи или не.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Сега да обясня отново
    16 битовата карта не е с намалена производителност а с намален интерфеис!
    на Целерон 300 лаптопче ,32 битова обикновенна ланка не поиска да тръгне .

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #12

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Метода на пробата и грешката е най добър:-). Ако си бях у нас щях да ти дам една от мойте карти да пробваш, но не съм:-)) В заключение ето два сайта в които можеш да намериш някои отговори(Тип едно, две,три, cardbus,PCMCI разлики и прочее). Тук някъде пише че след 1998 повечето от лаптопите са с Кардбъс. Ланка или безжична карта, мисля че лановете са 100Мб а повечето безжични 56, избора си остава твой. Успех.

    --> http://www.pcmcia.org/
    -->> http://www.sycard.com/pcard_qa.html

  16. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #13

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS - HEEELP за конфигурация

    Като продължение на темата - картата тръгна на посочената машина под Win2000!
    Разполагам с още една машина - host - по WinXP, с БТК512 Интернет...
    Опитвам се да направя ad-hoc връзка и да споделя Интернета с лаптопа - успявам до това двете машини да се видят /file sharing и т.н./, но Интернета не тръгва - кажете, моля, как да споделя и нета от XPто с лаптопа!!!

    използвах следната статия, но не успях ...

    //edit
    и да не повярва човек - явно се уплаши то Форумците проблема и... на 3я ден тръгна... мерси на всички, които биха помогнали

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Не ми стана ясно - тръгне или не !
    и след като се виждат в мрежа - не би трябвало да не можеш нет да пуснеш ! - sharing на и-нет картата и готово ( това не е win98, a 2K все пак ! )

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #15

    Re: Wireless карта на Toshiba 4070 CDS

    Тръгна, Mr.TECHNO,
    Но с Win2K!
    Все пак писах тук, щото sharing-а не се получи бая време - бях решил, че БТКто правят нещо, ама го подкарах накрая! Лошото е, че не може `да метне` сигнал през един етаж /към 6м и 2 плочи - един над друг/ - слаааба работа...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 14
    Последно: 03-08-12, 12:59
  2. Продавам Wireless PCI карта CNP-WF511
    От wishmaster6 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-11, 14:07
  3. продавам WIRELESS LAN EDIMAX EW-7128G / подарък звукова карта/
    От mit598 във форум Приключили продажби
    Отговори: 4
    Последно: 22-04-11, 19:18
  4. Активиране на Wireless на лаптоп Toshiba.
    От sikfx във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 16-09-10, 16:13
  5. PCMCIA wireless карта
    От peterkac във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 29-11-05, 19:38

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе