Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #1

    ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    дали не е от перката на процесора, защото се чува един доста странен шум... както брат ми казва - "готви се да излита"... и тази миризма на бакелит вече взе сериозно да ме притеснява.. и се изключва по три - четири пъти на ден... освен това ми прави впечатление, че първо започва да мирише и след това се изключва... ПОМАГАЙТЕ... КАКВИ ПАРИ ДА ПРИГОТВЯМ ЗА ТАЯ БРАКМА....

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    Отвори кутията и виж перките - първо при изключен комп пробвай с пръст да видиш дали се въртят леко. После пусни и пак гледай какво става. Ако перките и радиаторите са задръстени с прах може процесора да ти прегрява и затова машината да се изключва. Пак така на отворена кутия помириши захранването да видим дали от него мирише.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #3

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    Цитат Първоначално публикувано от Ско
    Отвори кутията и виж перките - първо при изключен комп пробвай с пръст да видиш дали се въртят леко. После пусни и пак гледай какво става. Ако перките и радиаторите са задръстени с прах може процесора да ти прегрява и затова машината да се изключва. Пак така на отворена кутия помириши захранването да видим дали от него мирише.
    ЗАХРАНВАНЕТО МИ Е ПОЧТИ НОВО.. НЕ ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНА ГОДИНА.. ШУМА ОПРЕДЕЛЕТНО ИДВА ОТ ПЕРКАТА НА ПРОЦЕСОРА ОБАЧЕ... А ЗА ЗАДРЪСТВАНЕТО - ЧИСТИХ ГО НЯКОЛКО ПЪТИ - РЕЗУЛТАТА Е НУЛЕВ... КАКВО МИСЛИШ, ЧЕ МОЖЕ ДА МУ ИМА...

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    същите симптоми като при мен преди около 2 години

    диагноза: пластмасите вътре в захранването се бяха стопили, покрили платката, и тя беше прегряла

    възможно е и нещо по дъното да е на път да поизгори, така че казвай от кой град си и да те пращаме при "доктор"

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #5

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    същите симптоми като при мен преди около 2 години

    диагноза: пластмасите вътре в захранването се бяха стопили, покрили платката, и тя беше прегряла

    възможно е и нещо по дъното да е на път да поизгори, така че казвай от кой град си и да те пращаме при "доктор"
    СОФИЯ

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    приятели, кой ще се заеме с дамата от софия?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #7

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...


    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    приятели, кой ще се заеме с дамата от софия?
    Ако не си беше признавала, че е омъжена, вече щяха да са налетяли...

  10. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #8

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    приятели, кой ще се заеме с дамата от софия?
    Wise.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #9

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    Цитат Първоначално публикувано от Avis
    Ако не си беше признавала, че е омъжена, вече щяха да са налетяли...

    п.п. и какво като съм омъжена, да не съм бракувана... (много сте информирани беее ... еййй...)

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странk

    IP e като ЕГН - всичко си казва

    Товаобаче ме претрепа честно
    Захранване на почти година - определено не е ново
    а даже и да е ново - пак моеж да направи поразии в първите 5 /10 мин.

    отиди в първата комп. фирма и си купете едно Fortron 350 W 120mm FAN
    или се обърни към Wise !!!

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #11

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странk

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    IP e като ЕГН - всичко си казва

    Товаобаче ме претрепа честно
    Захранване на почти година - определено не е ново
    а даже и да е ново - пак моеж да направи поразии в първите 5 /10 мин.

    отиди в първата комп. фирма и си купете едно Fortron 350 W 120mm FAN
    или се обърни към Wise !!!
    Той и всички тук разбраха, че съм омъжена и се скатава... и ще трябва да отида някъде, където да попадна на некомпетентни (за разлика от вас) и ще ми отрежат главата на всичкото отгоре... не очаквах така да ме подминете...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #12

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    НО !!! ВСЕ ПАК СЪМ МНОГО БЛАГОДАРНА НА ТЕЗИ, КОИТО СЕ ВКЛЮЧИХА И МИ ОТГОВОРИХА... ПИЧОВЕ СТЕ, ДА ЗНАЕТЕ !!!

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #13

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    сега , смяната на захранващ блок е стандарт и всички се ръсим !
    отиди купи си ново захранване - и ги помоли да ти го сменят - за това не би трябвало да се вземат пари

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    69
    #14

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    сега , смяната на захранващ блок е стандарт и всички се ръсим !
    отиди купи си ново захранване - и ги помоли да ти го сменят - за това не би трябвало да се вземат пари
    ..ми ок, ама незнам дали това е проблема... то май първо трябваше да се види от някой... щот според мен миризмата идва от перката на процесора... а пък аз не съм спец... даже никак...

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #15

    Re: ПОМОЩ..компа се изключва сам, издава странен звук и замирисва на бакелит...

    Привикай някой по разбиращ да ти го отвори на място и да види дали е от захранване или ти е само радиатора с вентилатора на процесора, често се случва вентилатора да откаже и процесора карайки само на радиатор след време изключва за да не изгори ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Хладилник Liebherr CUP3011 странен звук
    От gkolarov във форум Хладилна техника
    Отговори: 7
    Последно: 01-01-12, 23:33
  2. Midea MSF-12HR - издава неприятен силен звук
    От helios1 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 19-01-10, 18:00
  3. Хладилник Stinol - след ремонт издава звук все едно "диша" !?
    От tomkat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 15
    Последно: 12-12-09, 21:01
  4. ПОМОщ:нямам звук на компа
    От vikata37 във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 01-09-05, 09:51
  5. Супер странен проблем с АС97 звук
    От CubineC във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 05-01-05, 21:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе