Резултати от 1 до 6 от общо 6

Супер странен проблем с АС97 звук

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    5
    #1

    Супер странен проблем с АС97 звук

    Имам от първата версия на Elitegroup K7VTA3, със вграден АС97 кодек на VІА. Въпросния звук си работеше безпроблемно (и все още работи) на инсталирания ми WinXP pro SP1 с драйвера от Windows Update. Когато реших да инсталирам чист уин на новия ми твърд диск и съответно инсталирах същия драйвер от уиндоус ъпдейта, както и последния DirectX - тоест абсолютно същата конфигурация, както старата ми инсталация изникна уникален по безумието си проблем. Когато поработи малко звука безпроблемно решава в "един странен и невинен момент", че трябва да почне да бучи. Понякога работи до половин час на уинампа и после се сдухва по средата на някоя песен, понякога както си си седи мирен и се скапва. Понякога ако се изключи устройството и се включи обратно без рестарт се оправя, понякога не.

    Преинсталирах уиндоуса с формат да няма грешки, но тва не помогна, опитах по стари драйвери и това също не помогна.

    Изобщо ситуацията ме хвърли не в оркестъра, а дори отатък.

    Ако някой има идеи моля да сподели, аз отдавна си знам, че за без пари не може да се очаква нещо особено от звука, ама си работеше мамаму силиконова на чипсета.

    Да подчертая старата инсталация си свири/пее нормално все още

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    17
    #2

    Супер странен проблем с АС97 звук

    Аха [)],

    случвало ми се е и на мене. Проблемът е в екстрите на АС97. Просто иди в настройките на аудиото и исключи всичко, което е в повече... Най-често се получава от активиран 'Phone' или 'Voice/Fax Modem'.



    Айде ЧНГ [^]


  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    5
    #3

    Супер странен проблем с АС97 звук

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Аха [)],

    случвало ми се е и на мене. Проблемът е в екстрите на АС97. Просто иди в настройките на аудиото и исключи всичко, което е в повече... Най-често се получава от активиран 'Phone' или 'Voice/Fax Modem'.



    Айде ЧНГ [^]





    <div align="right">Originally posted by Hamy007 - 02/01/2005 : 11:14:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Всички освен МИДИ, микрофон, вход, уейв и мастър са заглушени, а на миксера за записване е маркиран само микрофона.

    сега мисля да пробвам някой филм

    е нищо не е станало []

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    17
    #4

    Супер странен проблем с АС97 звук

    Махай микрофона и миди-то ... те си се включват автоматично при нужда... или направо махаш всичко (рестартираш) и започваш с уейв, мастер и т.н. само най-важните... в един момент всичко ще се оправи!



    Имал съм го този проблем ... (може би трябва и да си провериш за ъпдейт на биос-а .. амаа [)] ... случва ми се точно след преинсталация, но тъй като ХР-то се държи много прилично (за 3 години имам само 3 преинстал-а, от които 2 са е с новото дъно с вградения АС97... та нямам много пресен спомен ... но със СИГУРНОСТ беше от екстрите на аудиото!!!

    ... естествено може да имаш и проблем с кодеците... ама на пръв поглед... това мога да кажа със сигурност.



    Нема начин да нема начин [)]

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    5
    #5

    Супер странен проблем с АС97 звук

    реших си проблема по доста странен начин, вече почвам да си мисля че версията на уина е нещо дефектирала върху ЦД-то но както и да е. Пригответе се за най уникалното решение в света на уиндоус!

    Значи сложих си една звукова карта от първо поколение РСІ на Ямаха - страшна работа не може едновременно да чете от ЦД-то и да свири уинампа... да не говориме за ЦД с МП3-та ама предвид че е някакъв звук реших да се жертвам. Инсталирах си я значи в дъното, сложих някви драйвери от ъпдейта и що да видя(чуя) вградената си работи безгрешно!!!

    Сега не смея да извадя Ямахата от компа, ма щом работи си е направо приемлив вариант

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    42
    #6

    Супер странен проблем с АС97 звук

    za via ти трабва PC CHIPS MODERBOARD МОИТА ВЕРСИА Е 8.23А

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 8
    Последно: 21-11-09, 14:36
  2. Супер странен проблем с нов диск
    От orelsoriz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 25
    Последно: 01-08-08, 00:29
  3. Отговори: 4
    Последно: 25-09-05, 16:43
  4. Помощ ! Супер странен проблем
    От spear във форум Windows
    Отговори: 23
    Последно: 16-09-05, 20:59
  5. Супер странен проблем с IP-та
    От The Mask във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 20-12-04, 16:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе