Резултати от 1 до 12 от общо 12

проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    23
    #1

    проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Моля помогнете ако някой има идея как ? На дъното К7SEM на Елитгруп нямам видео сигнал към монитора. При внимателен оглед буксата на видеото не се забелязват никакви поражения. Благодаря

  2.  
     
  3. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #2

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Това дъно не можах да го намеря на сайта на Елитгруп, пиши дали е с вградено видео и какви са настройките в BIOS за видеото. Обикновено е нещо като "First VGA device: PCI/AGP".

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    23
    #3

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Цитат Първоначално публикувано от panevdd
    Това дъно не можах да го намеря на сайта на Елитгруп, пиши дали е с вградено видео и какви са настройките в BIOS за видеото. Обикновено е нещо като "First VGA device: PCI/AGP".
    Дъното е с вградено видео и в сайта на Елитгруп го има . То е сокет 462 за АМД . До биоса не мога да стигна защото монитора изобщо не се появява . Относно настройките на видеото като работеше не съм изобщо стигал до тях . В биоса съм променял само ботването и в момента първо устройство ми е СД и то тръгва вероятно компютъра търси от къдъде да зареди . Положението изглежда безнадежно , но знам ли ?

  5. Member Аватара на panevdd
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    753
    #4

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Нулирай BIOS, друго не се сещам. Провери си и кабела към монитора, раздвижи го малко, може да е прекъснат някъде.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Ако можеш намери от някъде една PCI video карта и пробвай с нея. Може и AGP, ако имаш такъв слот (не съм гледал дъното).

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #6

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Само едно уточнение. До сега работеше ли или не е твое и не знаеш? Как точно се стигна до това положение?
    Иначе съветите ми не са по различни от тези на колегите. Най важното ресетни биоса (поставяш джъмпера на позиция Клиър биос за около 10 секунди и след това го връщащш в дифолт). Провери си също и паметта и по възможност пробвай с друга, тъй като видеото ти ползва от нея. Ако не стане и така, набави си няколко(поне по две от вид щото елитгруп със сис чипсет са претенциозни към видеото) PCI и AGP видеокарти, според снимките трябва да имаш и двата типа конектори и опитай да го подкараш с някои от тях. Успех.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    23
    #7

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Цитат Първоначално публикувано от Popkaro
    Само едно уточнение. До сега работеше ли или не е твое и не знаеш? Как точно се стигна до това положение?
    Иначе съветите ми не са по различни от тези на колегите. Най важното ресетни биоса (поставяш джъмпера на позиция Клиър биос за около 10 секунди и след това го връщащш в дифолт). Провери си също и паметта и по възможност пробвай с друга, тъй като видеото ти ползва от нея. Ако не стане и така, набави си няколко(поне по две от вид щото елитгруп със сис чипсет са претенциозни към видеото) PCI и AGP видеокарти, според снимките трябва да имаш и двата типа конектори и опитай да го подкараш с някои от тях. Успех.
    Дъното е втора употреба и не знам колко е работило до сега . Като го купих нямаше памети sd ram . Поставих в слота 32 мегабайта пуснах го и всичко беше добре влязах в биоса , насрох го да ботва от СД сложих инсталационен диск на УИНДОЛС инсталацията започна и достигна до съобщение че паметта ми е малко . Намерих още 32 мегабаита памет с идеята да тествам дяното с инсталация и тогава да си купя повече RAM , но уви вече и с 32 и 64 мегабаита на монитора няма никой. Паметите които ползвам са от 200 мегахерцов IBM , може ди не са подходящи на слотовете им пише 3.2

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #8

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Цитат Първоначално публикувано от nikivv
    Поставих в слота 32 мегабайта пуснах го и всичко беше добре влязах в биоса ....
    Добре бе пич, ти акъл имаш ли да мислиш преди да правиш нещо, как можа да се изцепиш да сложиш 32!!! Мб рам дето не стига че са достатъчни само за уиндоус 95, ами трябва и шернатото видео да си вземе от тях (и като знам че повечето вградени видео карти си взимат поне по 32!!! Мб), се чудя изобщо как и до БИОС си стигнал , сега остава да кажеш че си се опитал да инсталираш и Уин ХП отгоре и съвсем ще избиеш рибата

    Намери си поне 128Мб!!! Рам => Ресет на Биос => УИн 98 - не повече. Ако искаш ХП си намери 512 Мб ...

  11. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #9

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Намери си друга памет, не от Ай Би Ем но ако можеш да я пробваш преди да я купиш. Както ти казах СИС чипсета е претенциозен към видеокарти а също и към РАМ, освен това 200МХЗ айбиеми имат варианти със 5 волтова памет която я заработи при тебе я не(на 3 волта само бог знае:-) После както е писал колегата ресет на Биоса и следвай втората част на предния ми пост. Задължително си набави по няколко вида карти и памет. Ял съм попарата наречена СИС и благодарение на това имам в косата си няколко бели косъма в повече!!!(три пъти връщах памет и още толкова пъти сменях видеокарта и това не на втора употреба а на ново запечатано дънце).

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Цитат Първоначално публикувано от Popkaro
    Намери си друга памет, не от Ай Би Ем но ако можеш да я пробваш преди да я купиш. Както ти казах СИС чипсета е претенциозен към видеокарти а също и към РАМ, освен това 200МХЗ айбиеми имат варианти със 5 волтова памет която я заработи при тебе я не(на 3 волта само бог знае:-) После както е писал колегата ресет на Биоса и следвай втората част на предния ми пост. Задължително си набави по няколко вида карти и памет. Ял съм попарата наречена СИС и благодарение на това имам в косата си няколко бели косъма в повече!!!(три пъти връщах памет и още толкова пъти сменях видеокарта и това не на втора употреба а на ново запечатано дънце).

    С такова дъно съм на работа с дурон 1600 Епълбред
    никакви проблеми с никакви памети и видеокарти !!!
    Толкова съм тествал че вече слотовете на паметта и видеото се рахлабиха

    дъното има един специфичен проблем - предишните биоси имаха бъгче и забиваха
    от както сложих един нов модифициран - версия 1,3 Д ,нямам никакви пробеми , даже и процесора го познава с правилното си име
    толкова токови ударие отнесло че вградения лан работи само на10 мегабита вече
    звука е 2 каналне, но има усилвател на дъното и през пасивни тонколони / слушалки - ще те заглуши.
    Дъното познава без проблем 160 и 250 гб дискове ИДЕ ( сАТА няма как , освен с раид контролер)

    @nikivv Ако не можеш да се оправиш и искаш да го мяташ на боклука -купвам ти го !
    а ако искаш помощ за биоса- на ПМ !

  13. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    23
    #11

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO

    С такова дъно съм на работа с дурон 1600 Епълбред
    никакви проблеми с никакви памети и видеокарти !!!
    Толкова съм тествал че вече слотовете на паметта и видеото се рахлабиха

    дъното има един специфичен проблем - предишните биоси имаха бъгче и забиваха
    от както сложих един нов модифициран - версия 1,3 Д ,нямам никакви пробеми , даже и процесора го познава с правилното си име
    толкова токови ударие отнесло че вградения лан работи само на10 мегабита вече
    звука е 2 каналне, но има усилвател на дъното и през пасивни тонколони / слушалки - ще те заглуши.
    Дъното познава без проблем 160 и 250 гб дискове ИДЕ ( сАТА няма как , освен с раид контролер)

    @nikivv Ако не можеш да се оправиш и искаш да го мяташ на боклука -купвам ти го !
    а ако искаш помощ за биоса- на ПМ !
    Ще ви бъда много благодарен ако имате възможност да ми помогнете .Не знам как да флашна биоса на неработещото дъно . Предполагам че необходим е програматор ?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: проблем с дъно К7SEM на Елитгруп

    С друго дъно също става
    От къде си ?
    имам едно двумегабитово чипче -
    е го флашна и ще ти го пратя !

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с дъно?
    От alphabeta във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 31-08-18, 22:42
  2. Проблем с дъно
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 06-11-07, 09:25
  3. Проблем с дъно
    От daniela във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 13
    Последно: 15-02-06, 08:52
  4. Bios за Елитгруп К7VTA3
    От dimi във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 14
    Последно: 04-05-04, 16:12
  5. Елитгруп K7VTA3
    От mitco във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 16-04-04, 21:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе