Резултати от 1 до 9 от общо 9

Клавиатурата на лаптопа се нуждае от почистване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    47
    #1

    Клавиатурата на лаптопа се нуждае от почистване

    Ползвам един лаптоп вече повече от 2 години и с времето се е натрупала мърсотия под някой копчета и се натискат по-трудно. Как мога да стигна до клавиатурата за да почистя копчетата? Ако някой е почиствал клавиатура нека сподели...

    Лаптопа е fujitsu-siemens l6825.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #2

    Re: Клавиатурата на лаптопа се нуждае от почистване

    Ако беше чел Джером Джером щеше да знаеш, че един велосипед или се кара или се потяга....
    Няма средно положение!
    А сега - по темата, ами не те съветвам сам да я почистиш. Самият въпрос навява на такива мисли.
    Много е вероятно после да имаш неработещ комп с почистена клавиатура.
    //Изисква доста внимание и търпение, а и една - две по-специални отверки, обикновено се отваря отгоре, а не изисква да разглобяваш целия от дъното. Вероятно има капаче откъм екрана, което прикрива две винчета. Самата клавиатура е свързана
    с лентово кабелче (късичко) и ако не внимаваш - може да го изкормиш. Разбира се - никакви кафета, или други течности
    наоколо! Записвай си кое винтче от къде сваляш - половината ще си свалил излишно, но си е важно да се върнат на местата.
    //Когато ми се наложи - моля колегата да извърши тази процедура
    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    47
    #3

    Re: Клавиатурата на лаптопа се нуждае от почистване

    Джером не съм го чел, но мисля да рискувам да си я почистя сам...

    Надявах се да има някакъв начин да не го разглобявам през дъното, че вероятността да съм със счупен пк се увеличава, но не можах да видя никъде капече за винтчета. Ето една снимка малко е мизерна че е с телефона, за ориентиране мисля че става, та ако може да кажеш при теб къде са тези винтчета.


  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re: Клавиатурата на лаптопа се нуждае от почистване

    Това между клавиатурата и екрана - това би трябвало да е капаче и под него да има винчета, държащи клавиатурата. Не съм разглобявал такъв, но няма логика да е захваната отдолу - винаги е отгоре - огледай това капаче - сигурен съм, че се сваля лесно. Може да се държи за екранчето - внимателно огледай.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #5

    Re: Клавиатурата на лаптопа се нуждае от почистване

    .

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    47
    #6

    Re: Клавиатурата на лаптопа се нуждае от почистване

    skynet мерси много, в моя случай само левият шифт правеше мизерии. Като го напънах леко се извади и го оправих...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: Клавиатурата на лаптопа се нуждае от почистване

    Точно с вадене ще стане най-лесно, с по-енергични потръсквания и изчеткване с мека четка.
    Метода препоръчват от @skynet е подходящ за обикновенни клавиатури, но не и за лаптопските. Точно миналата седмица възстановявах стошено краче на лаптоп клавиатура, та не говоря на изуст.
    @Wise прав, горното капаче с говорителите би тябвало да се вади, поне на този FS Амило, дето е пред мен в момента е така. От задната страна на екрана има 2 винтчета, като се отвъртят и се наклони екрана максимално назад, се вади капачето, а под него вече лесно има достъп до клавиатурата. Вади се внимателно лентовия кабел и вече се действа с четката.

  10. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #8

    Re: Клавиатурата на лаптопа се нуждае от почистване

    .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    47
    #9

    Re: Клавиатурата на лаптопа се нуждае от почистване

    Не знам за какво се дърлите като вече писах, че проблема е отстранен. При мен само едно копче правеше проблем та вадене на цялата клавиатура беше излишно.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 12-01-15, 22:51
  2. 19 годишната Ади се нуждае от помощ
    От kremibs във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 12-07-12, 23:18
  3. Клавиатурата на лаптопа ми се държи странно
    От Jenny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-12-10, 21:37
  4. Проблем с клавиатурата.
    От DerekMTN във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 22-07-07, 10:00
  5. Иконка за клавиатурата
    От pamporov във форум Windows
    Отговори: 8
    Последно: 25-05-04, 14:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе