Резултати от 1 до 6 от общо 6

Намаляване на оборотите на вентилаторите

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #1

    Намаляване на оборотите на вентилаторите

    Имам малко преблем сьс вентилаторите.Имам кутия на термалтаке сьс 5 вентилатора по 80 мм,но не са те проблема.Вентилатора на проц.е ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro.Трябва да работи от 900 до 2500 об.м.Ама при мен май работи само на 2500 оборота.Захранващото ми е Thermaltake Purepower 500 w W0057.Вентилатора му брьмчи,та се кьса.Та вьпроса ми е как да намаля оборотите на вентилаторите.Не ми трябва такова обдухване,видеото ми е на onboard,а проц пентиум 4 на 3 гхз,без да е клокнат.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #2

    Re: Намаляване на оборотите на вентилаторите

    Няма ли начин проблема да се реши чрез програма ,на софтуерно ниво,без да пипам много много по хардуера,че не ми е силната страна

  4. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #3

    Re: Намаляване на оборотите на вентилаторите

    Изтествай се със SpeedFan

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: Намаляване на оборотите на вентилаторите

    Цитат Първоначално публикувано от sker
    Няма ли начин проблема да се реши чрез програма ,на софтуерно ниво,без да пипам много много по хардуера,че не ми е силната страна
    Това зависи от дъното ти - дали подържа (има вградени чипове) за регулиране оборотите на вентилаторите (да не се бърка със следене (отчитане) на оборотите)! Това е за вентилатора на процесора. За този на захранването - ако е свързан вътре в самото захранване и то не го регулира - няма как да стане с програма. Ако се вкл. към дъното, то и за него важи същото като за вент. за процесора.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Намаляване на оборотите на вентилаторите

    @fanta, и на служебния и на домашния компютър куплунзите където се включват вентилаторите са с 3 пина. Самите вентилатори също. И на двата компа се регулират оборотите от дъното. Едното дъно ги регулира чрез промяна на захранващото напрежение (аналогово), а другото чрез промяна на честотата на импулсното напрежение което се подава (цифров метод). На друг, трети комп е със същите куплунзи и пинове, но оборотите не се регулират по никакъв начин само показва колко са (мониторинг). Затова писах, че е важно дали има врадени в дъното регулатори, което обикновенно имат по-скъпите дъна.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    18
    #6

    Re: Намаляване на оборотите на вентилаторите

    Мерси за отговорите.Дьното ми е Gigabyte-8I945G Pro
    http://www.gigabyte.de/Products/Moth...A-8I945G%20Pro
    За регулиране на оборотите,мисля че няма такава вьзможност освен от биоса,ама там кьде точно да пипам.А вентилатора на проц.така и така си е свьрзан с дьното

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Намаляване на звука на звънец
    От Shmi във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 5
    Последно: 01-05-11, 08:47
  2. Вентилатор - намаляване на оборотите... Как?
    От sorrowsad във форум Общ - хардуер
    Отговори: 7
    Последно: 05-09-06, 22:25
  3. Отговори: 16
    Последно: 05-01-05, 20:21
  4. Намаляване на размера на MP3 [Software]
    От Malone във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 8
    Последно: 26-08-04, 16:55
  5. За вентилаторите
    От Pa3KaTaH във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 18-02-03, 10:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе