Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

HELP !!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    203
    #1

    HELP !!!

    Stane edin GOLQM gaf s edin virys,i 6te pomolq vsi4ki koito mogat da pomognat da pomagat.

    Parvo winXP se ka4va bez nikakyv problem i si ba4ka 6,no kato probvam da ka4a win98se sled nadpisa copying system files needed fo windows setup mi pi6e 4e mi bilo malko rama/v sly4aq 128DDR 333/ ili sam nqmal prazno mqsto na harda/40GB/.Scanirah sa vsqkakvi programi i ne mogat da go zasekat.Probvah da formatiram C ne stava iztrih C s fdisk sazdadoh nov pri sazdavaneto na koito mi pi6e "BootSector Write Virus:y/n"

    natiskam Y i sazdavam novo C probvam da zapi6a win98se i pak sa6toto no s malkata razlika 4e sled copying system files needed fo windows setup kompytera blokirva.Mislq 4e problema e 4e ne iskam da si zatriq D za6toto tam imam vajni ne6ta

    Ako nqkoi ima nqkakvo predlojenie da pi6e

    BLAGODARQ predvaritelno




  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #2

    HELP !!!

    Nachi purvo proveri dali biosa ti e nastroen kakto si triabva....

    sled tova si formatirai hdd s FAT ili FAT32....

    I chak togava probvai da instalirash windows 98....



    http://www.rootbg.com

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    460
    #3

    HELP !!!

    A i razkarai toja Virus Protekt ot biosa 4e ot nego ponjakoga pravi problemi pri instalatsija na Win98



    Ddimitrov

  5. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #4

    HELP !!!

    Ako mogesh da si prehvarlish onaia informacia na drugo miasto ti prepotracvam format pod nisko nivo ako ne kacvai niakakva dosovska antiviruska i vig dali e virus




  6. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    203
    #5

    HELP !!!

    Parvo s nastroikite na BIOSa si igrah mnogo.Mahna overclock pusnah go na fail safe... i ni6to.Virys protecta nemoje da se razkara ot BIOSa tiq ot Giga dikato se setqt da pusnat update na BIOSa...

    Daite nqkakvi drygi predlojeniq?







    Edited by - Cyrix на 18/05/2002 08:49:31

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    89
    #6

    HELP !!!

    Едва ли ще ти помогне, но виж какво пишат рашъните по подобен на твоя проблем...



    "Как удалить XP с диска без потери данных? Hадо вернуться на Win9x.

    Если XP стоял на NTFS, сначала нужно cконвертировать диск в FAT32. Для этого можно воспользоваться программой Partition Magic фирмы Power Quest. Затем создаем загрузочную дискету нужной версии Win9x, копируем на неё файлы fdisk.com, sys.com и загружаемся с неё. Выполняем команды fdisk /mbr и sys a: c:

    После этого удаляем директорию /Windows и файлы из корневого каталога, имеющие отношение к XP - ntldr, boot.ini и т.д. "



    Ако вече си правил това, наистина ще форматираш...




  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    HELP !!!

    Аз ако не съм махнал Virys protecta не мога да инсталирам win98. Мoжеби в това е проблема.




  10. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    460
    #8

    HELP !!!

    Mi kakto spomenah po gore Juli i az mislja 4e tova moze da e problema no 4oveka kazva 4e ne moze da go mahne prez Biosa.



    Ddimitrov

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #9

    HELP !!!

    Be ne znam ama az do sega ne sum vijdal duno deto da ne moje da mu se izkluchi virus protecta...

    Osven tova ako beshe vkluchen fdisk nimashe da moje da raboti....



    http://www.rootbg.com

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    460
    #10

    HELP !!!

    Abe da ti kaza zavisi i ot tva kuv virus protecta.





    Ddimitrov

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #11

    HELP !!!

    Значи, то още в Readme-то на Win95 си пише, че антивирусната защита на BIOS трябва да е изключена при Setup. Същото се отнася и за Win98.

    За първи път чувам тая защита да не може да се изключи, за какво е посочена тогава изобщо?

    А Fdisk си работи спокойно и с включена защита, само дето при рестарта трябва да отговаряш на разни въпросчета...:-)




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #12

    HELP !!!

    Моята препоръка е формат с опция /U(не съм сигурен чертата наляво или надясно беше)Някои бут вируси успяват да се скатаят при стандартния формат а с тази опция избягваш запазването на информация за командата унформат.




  16. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #13

    HELP !!!

    Има и една програмка бутпротект която ще ти свърши работа ако бутнеш от чиста дискета....Колкото до паметта ,не става дума за цялата памет а за първите 640к ....вируса най вероятно става резидентен и затова не се получава с инсталацията.Имал съм подобен проблем с 95.Ще ти пратя бутпротекта и дано ти помогне...




  17. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    203
    #14

    HELP !!!

    Sega sory 4e ne se obajdah tolkova vrema ama nqmah net.

    Taka nqma da e ot bios protecta za6toto vi kazah 4e puskah BIOSa na fail safe igrah si i pak ne stava i ne stava, no v kraina smetka si misq da zatriq i D i da vidq kakvo 6te se poly4i.Ako i taka ne stane 6a my *** ***** na tiq virysi.

    Samo edin malak vapros kam popkaro

    Moje6 li da obqsni6 kakva e to4no taq komanda format u/




  18. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    944
    #15

    HELP !!!

    Savet - pri format na diska poniakoga PartMagic ili Fdisk dori i pri iztrivane na diala ne mahat niakoi failove- na mene mi se sluchi da ne moga i ne moga da instaliram nanovo XP - failovete si biaha tam i sled formati s FAT/FAT32 i NTFS - i mi dava6e gre6ka pri instaliraneto - i zabiva - opravih problema po nai-glupavia vazmojen na4in - format s Part.Magic no parvo go formatirah s ext2(za linux ) i posle otnovo s FAT32 - i instala si mina super - a az si misleh che e ot pametta poneje ia smenih - abe prostotia - ama probvai (pone stava barzo - pak i trie boot sektora - drug variant e da izkl.za6titata ot virusi na BIOS i da startira6 ot CD s WinXP - natiskash R (REPAIR) - sled tova polzva6 komandite fixboot + parametar ili fixmbr + par. (napishi gi s /? za da razbere6 koi param. ti triabva)

    Parvo probvai s ext2 !!!




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе