Резултати от 1 до 4 от общо 4

Поправя ли се СРТ монитор със следните признаци на разваляне?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    Поправя ли се СРТ монитор със следните признаци на разваляне?

    мониторът е 17 инча KFC (от ония с cromaclear кинескоп); върши ми добра работа вече почти 7 години и не ми е минавало през ум за го сменявам...

    признаците са:

    - при пускане от вътрешността му се чува нещо като цвърчене-пращене - започна преди около 3 мес, не му обръщах внимание, защото си работеше идеално, но...

    - напоследък както си работи, изведнъж потъмнява до край - все едно че е е изключен; като го изключа за няколко минути и пак го включа, образа бавно се възстановява обратно до първоначалнат си яркост

    - понякога - все по-често - това не помага, екрана е черен, а отвътре се чува нещо като тихо превключване или цъкане, а индикаторът за включено отпред мига; тръгва, когато изключа целия компютър и го пусна отново след известно време

    може ли някой да ме ориентира дали повредата е сериозна и може ли да се оправи, или няма смисъл да си играя с поправки, а да мисля за нов?

    благодаря предварително

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re: Поправя ли се СРТ монитор със следните признаци на разваляне?

    На мен ми прилича на проблем с ТХО-то, което за мен си е сериозна повреда.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #3

    Re: Поправя ли се СРТ монитор със следните признаци на разваляне?

    Тва ми мирише на високо напрежение. Замърсени повърхности на компонентите които абсорбират влага и пропускат високото напрежение.
    Друго - остарели спойки. Имах един монитор на времето на който му бяха остарели спойките на една малка платка която се монтира отзад на самия кинескоп и по нея се подава високо напрежение вътре в кинескопа. От загряването спойките бяха станали трошливи и не правеха добър контакт. Въобще гледай спойките навсякъде където компонентите загряват.
    На отворен монитор на полутъмно се гледа от къде цвърчи - вероятно там също и се вижда искрене.
    Ако нищо не се вижда може някой високоволтов елемент да цвърчи вътрешно - заменя се ако въобще намериш такъв по магазините
    Ако нямаш опит НЕ СЕ ЗАНИМАВАЙ със ремонт. Вътре има около 30 000 волта. Глей да не те перне тока.
    Дори и да се оправи - пак ще е временно. Нервите и времето сигурно може да ти струват колкото парите за друг монитор.


  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Поправя ли се СРТ монитор със следните признаци на разваляне?

    90% ТХО, ремонта ще ти излезе около 50-60 лева така, че си помисли дали да го правиш или да си купиш друг.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. neo-hl12fa2-вурти само вътрешния вент.и няма други признаци на живот
    От jonid във форум Климатици NEO, ELITE, Crown, Nippon, Sang
    Отговори: 1
    Последно: 20-06-12, 00:23
  2. Отговори: 4
    Последно: 27-05-08, 07:30
  3. Признаци за загуба на фреон
    От pier_67 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 1
    Последно: 02-05-08, 14:02
  4. програма да "поправя" CD-RW
    От helios1 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 03-03-07, 13:58
  5. Как да поправя USB-то?
    От blue във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 15-09-03, 20:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе