Резултати от 1 до 11 от общо 11

Лаптоп Батерия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #1

    Лаптоп Батерия

    Ще си купувам лаптоп , но ме интересува някой , който да издържа поне 4 часа работа , на другите компоненти не държа толкова , колкото да е мобилен

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #2

    Re: Лаптоп Батерия

    На Lenovo, по-скъпите модели са с такава издържливост (на някои даже се похвалиха, че стига до 7 часа).

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #3

    Re: Лаптоп Батерия

    мен ми трябва ефтин в смисъл ,че не държа толкова на другите компоненти , колкото на батерията , днес ми казаха че за 1000 1200 имало добри лаптопи

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #4

    Re: Лаптоп Батерия

    Цитат Първоначално публикувано от eror
    мен ми трябва ефтин в смисъл ,че не държа толкова на другите компоненти , колкото на батерията , днес ми казаха че за 1000 1200 имало добри лаптопи
    НР 510 RU963AA -1200лв крайна със Центрино на 2,13ГХз в Технополис , ама са кът нещо.Гледай хубаво, че има с този номер и със Селеронче.
    http://www.technopolis.bg/scatf.php?id=41&f=3653
    Има 1 НР 14" със Центрино на 1,73ГХз / - HP 500 RQ260AA с 100лв повече но с лицензионен Вин.

    И 2 та модела са на късмет - ту ги има -ту ги няма . В четвъртък нямаше във варна, а в петък по обяд изникнаха 2 бр от първият модел .На кутията имаше лепенка, че е от "Технополис" Ст.Загора.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #5

    Re: Лаптоп Батерия

    Искаш да държи 4 часа, ама не казваш какво ще правиш с него.
    Щото едно е да държи 4 часа само като стои на масата затворен, друго е да сложиш едно ДВД и да върти 4 часа.
    Така че дай уточнение, щото па и еФтин ....
    А като пояснение - множество лаптопи поддържат възможност за повече от 1 батерия, примерно моя старичкия Compaq Armada побира до 3 батерии + още една допълнителна.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #6

    Re: Лаптоп Батерия

    мдаа трябва да делиш времето, което ти казват производителите на 2 за да получаваш верния резултат при средностатистическа работа с лаптоп. другия момент е, че има ред програмки, които скопяват процесора и други компоненти за да издържа батерията повече. един от основните консуматори на ток е дисплея, всяко ниво на яркоста е към 1 W... примерно моя лаптоп под ХР издържа 40 минути повече отколкото под Виста...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #7

    Re: Лаптоп Батерия

    Няма евтин НБ, който да държи толкова много. Ако наистина ти трябва да работиш (пък било то и само гледане на текст) скъпите модели на Леново, както ти казах. И не е файда да е малък проца, а да е задължително с мобилна технология или ULV (ultra low voltage).

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #8

    Re: Лаптоп Батерия

    ами няма да го товаря много , например гледане на филм , въпреки , че и това не е малко. тук се продава един във форума дет уж държи 4 часа , но незнам колко може да му се вярва

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    133
    #9

    Re: Лаптоп Батерия

    Най-добрия начин да разбереш дали ще "трае" дълго батерията е да видиш от колко клетки е съставена тя. Аако с е над 6 -8, 10, 12, то тя ще осигури ток за по-дълго време. Колкото повече са клетките, толкова по-дълго ще ти работи НБ между 2 зареждания, освен условието проца да е произведен по мобилна технология или да е ULV, както написах и по-горе.
    По-малкия екран с по-ниско ниво на осветеност също ще ти увеличи времето за автономна работа, както и неналичието на някакво "змейско" видео. Хард диска - на колкото се може по-малко обороти - най-много 5400 (по възможност хибриден).
    Но най-вече - батерията трябва да се разреди до край, след което да се зареди за поне 12 час (16ч е препоръчително), след което отново разреждане до край и зареждане за поне 4-5 часа ... после вече ще видиш кое-колко.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #10

    Re: Лаптоп Батерия

    Цитат Първоначално публикувано от eror
    ами няма да го товаря много , например гледане на филм , въпреки , че и това не е малко. тук се продава един във форума дет уж държи 4 часа , но незнам колко може да му се вярва
    За гледане на филми що не си вземеш едно плеърче за 50-60 лв и да си решиш проблема? Щото точно това дето искаш да правиш лапа най-много от батерията.
    Иначе 'няма да го товаря много' ми звучи като - няма да го товаря много магарето, 2-3 торби цимент да качи на 10-20 километра, то и наклона не е голям, ей къде е връх Мусала.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #11

    Re: Лаптоп Батерия

    ами горе долу така излиза , но не съвсем ако предположим ,че ще се натоварва с филми в 30 % от времето , а останалото с интернет само и програми като матлаб :Л)
    немога да разбера на коя мобилна карта каква стационарна съответства например ати 1150 м на каква стационарна ще съравнява . също никаде не открих кой процесор какъв разход има , и не мога да си направя сметката , защото гледам на някой семпроми пише 25 в
    накратко трябва ми мобилна машина , която да държи много - до 1600 лв .
    tova ? http://www.ecs.com.tw/extra/e-catalogue/nb600/600nb.htm
    ili
    http://www.jarcomputers.com/cgi-bin/...302AA6DR8N1024

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 16:31
  2. батерия за лаптоп
    От black howk във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 19-08-07, 20:10
  3. Батерия за лаптоп
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-05, 20:58
  4. Батерия на лаптоп
    От diviq във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 09-09-04, 03:46
  5. Батерия за лаптоп
    От Stan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 28-11-02, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе