Резултати от 1 до 10 от общо 10

Батерия на лаптоп

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    13
    #1

    Батерия на лаптоп

    От скоро имам лаптоп и още не знам как е наи добре да се грижа за батерията му такаче да изкара най-дълго време. През цялото време имам достъп до контакт така че може постоянно да работи на ток. Има ли проблем ако батерията стои на 100% заредена, защото когато е вклучен в контакта той я зарейда автоматична и тя винаги е пална? Трябва ли да работя само на батерия за да се изхабява от време на време?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Батерия на лаптоп

    Ами по принцип се препоръчва да се махне заредената батерия и да се рабитаи без нея. Това е защото батерията се загрява от компа и това намалява живота и. Е разбирасе нагряването зависи и от самия лаптоп, как е разположена батерията и др. Иначе не мисля че има друг проблем заради който да не се ползва лаптопа с бетерия. Между другото виж във книжката ти какво пише по въпроса.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    228
    #3

    Батерия на лаптоп

    По принцип се препоръчва батерията да се съхранява заредена до около 30-40%. Така че ако не смяташ че ще имаш нужда да ползваш батерията дълго време, остави я заредена до това ниво и я откачи.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #4

    Батерия на лаптоп

    Е не е необходимо да я съхранвява за много дълко при положение че литиево йонните батерии така и така си стареят. По добре един път в месеца да и прави един цикъл на зареждане и разреждане.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #5

    Батерия на лаптоп

    Това което правиш е крайно нежелателно:обикновено в днешните преносими ПЦта има предимно литиеви батерии,които обаче имат ограничени пъти зареждания(примерно 5000,незнам точно,питал съм но така и не получих отговор),програмирани предварително от производителя,с цел предотвратяване от пръскане(каквито случай съм имал) и тнт

    След тези Н пъти батерията просто спира да се зарежда.



    По подобен начин стовт нещата и със батериите на тутурутките


  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Батерия на лаптоп

    Във книжката на лаптопа си пише дадената батерия колко зареждания издържа.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    13
    #7

    Батерия на лаптоп

    В книжката пише че батерията издържа 500 цикъла и е литиево йонна. Става дума за Fujitsu Siemens лаптоп. Значи най-добре е да я оставя да си стои в лаптопа?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Батерия на лаптоп

    не , казаха ти - остави я за спешни случаи

    тази батерия като замине знаеш ли колко струва една нова ?- много

    извади я и я ползвай само по предназначение

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #9

    Батерия на лаптоп

    Аз не бих я вадил от лаптопа. Най-малкото да я ползваш за ups пак ще ти е по-полезно отколкото да стои извън лаптопа, не си мисли че след 2 години ще е като нова дори и да не си я ползвал.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    41
    #10

    Батерия на лаптоп

    ако е Li-Ion батерия - както казваш:



    1. живота на батерията зависи единствено от датата на производство

    2. препоръчително е да се държи заредена на половината от капацитета и (min 40%)

    3. да се избягва пълното разреждане на батерията

    4. да се избягва излагането на батерията на високи температури - например през лятото в автомобил температурите достигат при затворени прозорци и пряка сл. светлина 90-100С .

    5. ако няма да се използва батерията за дълго време - зарежда се около 60% от капацитета и и се поставя в хладилника( <font color="red">Но НЕ във фризера </font id="red">)





    6. за допълнително инфо - използвайте google.com плз


Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 14-03-12, 16:31
  2. батерия за лаптоп
    От black howk във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 19-08-07, 20:10
  3. Лаптоп Батерия
    От eror във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 16-03-07, 15:24
  4. Батерия за лаптоп
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 28-10-05, 20:58
  5. Батерия за лаптоп
    От Stan във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 28-11-02, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе