Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с RAM - грешки при Memtest

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #1

    Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Имам 2 платки по 256 мб и една от 512 мб. Може ли някой да разтълкува, коя от платките прави проблема?



    Тествах всяка поотделно по няколко пъти, но не излезе нито една грешка, затова загадката е толкова неясна...

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #2

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    DUAL CHANNEL



    дай модел на дънната платка(МВ) - да ти дам линк към FAQ's, дето е обяснен проблема подробно ..


  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #3

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Motherboard Name Biostar M7NCD Ultra (5 PCI, 1 AGP, 3 DDR DIMM, Audio, LAN)

    Motherboard Chipset nVIDIA nForce2 Ultra 400

    Motherboard ID 09/24/2004-nVidia-nForce-6A61BB01C-00

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #4

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    сайта на biostar е доста постен - няма нито FAQ, нито user manual за твоето дъно.

    ако имаш книжка към дъното - прочети си я - там трябва да пише, че за да ползваш "dual channel" се препоръчват 2 еднакви модула памет(а пък най добре е да са от така наречените *KIT*-ове).

    може и 4 еднакви също(само, дето не съм виждал китчета от по 4 модула..)..


  6. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #5

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Моето дъно е същото и бях с две банки от по 256 МВ в двуканален режим. Сега съм добавил на третата и последна банка 512 МВ. Как се стиковат не знам, но пише, че е в двуканален режим.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #6

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Положението вече е по-сериозно и по-заплетено, когато стоят трите платки уиндоусът изобщо не иска да тръгне, а резултатът от един бърз мемтест е следният:




    Само че когато пусна платките отделно, никоя не прави проблеми. Досега карах три месеца с тази подредба на рам-та, никакви проблеми, сега изведнъж се появиха без да съм правил никакви промени по компютъра, започвам да си мисля че е от дъното и се колебая дали да не разменя двете 256-ци за една 512ка???

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #7

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Естествено ,че ще дава грешки! Най вероятно и по-битовата организация на модулите е различна, а и като се добави факта ,че дъното се опитва да пусне dual channel при нечетен брой модули - възможните комбинации са:
    2x256 + 2x512 или 4x256 или 4x512

    Успех!

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #8

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Цитат Първоначално публикувано от chaikowsky
    Естествено ,че ще дава грешки! Най вероятно и по-битовата организация на модулите е различна, а и като се добави факта ,че дъното се опитва да пусне dual channel при нечетен брой модули - възможните комбинации са:
    2x256 + 2x512 или 4x256 или 4x512

    Успех!
    Имам само 3 слота за РАМ. И не виждам да е толкова естествено да дава грешки, при положение че три месеца си вървеше напълно стабилно. Ще пусна обява за бартер на платките, пък да видим.

  11. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #9

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    ...... Ще пусна обява за бартер на платките, пък да видим.
    ако мислиш пак да населиш и трите слота .. - след известно време пак ще имаш същият проблем(всяка по отделно си работи, но заедно не(dual channel) ...).

    търсих ти онази вечер FAQ's от сайтовете на асус и гигабайт .., ама явно съм заспал преди да намеря - днес пък ме мързи вече.


  12. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #10

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Може проблема да не е в паметите, а в някой от слотовете на дънната платка. Това не е нещо необичайно.
    Най-лесно се проверява, като тестваш само една от паметите последователно на всичките слотове.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #11

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Както вече писах, а съм със същото дъно и памети 2Х256 MB Samsung и 1Х512 МВ A-DATA. През януари добавих 512 МВ и няма проблеми. Да не би да е дефектирала някоя банка или лош контакт на слот на дъното?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    361
    #12

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Малко късно се сещам, но все пак да напиша развръзката, ако на някой му се случи нещо подобно и попадне на темата....

    Та оказа се, че двуканалното ми дъно просто изведнъж е отказало да бъде двуканално и сега си бачка само едноканално. Разкарах тия платки, взех си един кит на кингстън и пак не ще изобщо да запали с тях, а като са поотделно нямат грешка. Човекът, който ми даде тези памети, каза че и при него се е случило преди време такова нещо с някакво азиско (асуско ) дъно, изведнъж отказва да работи в двуканален режим и приема само по една платка. Смени ми кита за една 1гб плочка и сега нямам грижи с нея. Повече никога няма да си взимам двуканално дъно.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Цитат Първоначално публикувано от bluefish
    Повече никога няма да си взимам двуканално дъно.
    по-скоро препоръчвам да не си взимаш "азис"-дъно
    в двата канала няма нищо лошо (не че има и нещо очевидно добро де, но "колкото повече, толкова повече"

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re: Проблем с RAM - грешки при Memtest

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    по-скоро препоръчвам да не си взимаш "азис"-дъно
    в двата канала няма нищо лошо (не че има и нещо очевидно добро де, но "колкото повече, толкова повече"
    Как да няма ?!?! Синтетичните тестове хукват и ти изписва благото съобщение Duall Channel 128 bit

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. грешки на Шарп
    От zvqara във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 7
    Последно: 28-03-23, 07:49
  2. Тест за грешки
    От IFF във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 3
    Последно: 27-10-14, 14:33
  3. Кодове за грешки
    От sheme7a във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 1
    Последно: 08-09-09, 21:36
  4. Грешки в Windows!
    От JOJO във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 09-04-05, 19:09
  5. Грешки на HDD
    От Da_Hacker във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 02-09-04, 09:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе