Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 24 от общо 24

HDD-ta IBM i Maxtor.......

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #16

    HDD-ta IBM i Maxtor.......

    Otkade go izmislihte, che IDE diskovete ne sa stavali za neprekasnata rabota? Imam desetki slucai s diskove IDE, njakoi na 3-4 godini, koito ne sa spirali rabota 24 chasa v denonostieto. Prez tova vreme mi se e slucvalo da garmjat CPU-ta, dana, portove, no tocno IDE-tata se darjat naj-dalgo. Stava duma predimno za Quantum, koito bjaha nai-jakite hardove predi CX-ovete. Osven tova Quantum njamat izdanki s 7200-obortnite si serii za razlika ot Maxtor,IBM, Seagate i drugite. Ot dve godini sam s Quantum 20/7200 i hich ne mi se smenja kato gledam kakav batak e sega s hardovete...




  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #17

    HDD-ta IBM i Maxtor.......

    Ето за тези които не вярват, че IDE дисковете на са за непрекъсната работа да четат! А то че може да издържи един диск ниаколко години непрекъсната работа може и да може ама не е задължително. Просто няма гаранция.



    http://www.tecchannel.de/hardware/964/index.html



    http://julmin.hit.bg

  4. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #18

    HDD-ta IBM i Maxtor.......

    Ne mi trjabva garancia. Vaznoto e ce rabotjat.




  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    HDD-ta IBM i Maxtor.......

    Ами там е работата я, че може да работят ама може и да не работят. Както случиш.



    http://julmin.hit.bg



    Edited by - Julian на 14/07/2002 22:18:41

  6. god
    god е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Варна
    Мнения
    394
    #20

    HDD-ta IBM i Maxtor.......

    След като шансът IDE-дисъкт да свърши работа е близо 100%, защо да давам повече пари за SCSI? По-добре е да се инвенстира в елементи, които повече могат да откажат през годините непрекъсната работа като захранване, вентилатори, дънни платки.




  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #21

    HDD-ta IBM i Maxtor.......

    god, ти кво си мислиш, че тез които дават пари за SCSI дискове самного тъпи.



    http://julmin.hit.bg

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #22

    HDD-ta IBM i Maxtor.......

    24 харда WD 5400 2Mb Cache - 20 Gb - от 18 месеца работят 24 часа в денонощието без да се изключват - само 1 скапан и то на 2-рия месец след покупката

    2 харда IBM DTLA 45Gb 7200 - във охлаждане Coolmaster - на единия сървър - 18 месеца х 24 часа ден - без дефекти

    1 хард WD 5400 2Mb Cache - 45Gb - във охлаждане Coolmaster - втори сървър - 18 месеца х 24 часа ден - без дефекти

    1 хард Samsung 20Gb 5400 - без охлаждане - трети сървър, който 1 година работеше като прокси - 18 месеца х 24 часа ден - без дефекти



    Ако вярвам на 8-те часа на ден, досега да бяхме останали без нито един здрав хард, пък всичките са си читави досега.








  10. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #23

    HDD-ta IBM i Maxtor.......

    Пичове ако искайте ми вярвайте но мога да ви кажа че най-недефектиращите дискове са на Samsung. Не че я обичам тази марка, даже напротив но от сума време насам колко дискове съм продал само един Samsung ми е дал проблем и то понякога не искаше да се развърта иначе работи без грешка. А всичко друго като Quantum Maxtor IBM и т.н. особено Quantum се е скапвало и то неведнъж.



    Така че правете си изводите.




  11. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    562
    #24

    HDD-ta IBM i Maxtor.......

    Е аз тука си имам и IBM DTLA и Quantum CX които си бачкат до момента без никакви проблеми (около 2 години някъде), пу пу да са ми живи и здрави още дъълго дълго. Това в днешно време дали ще ти се скапе харда си е и до късмет. Но наистина Seagate в момента са най-добре може би.



    А за тея 11 часа за IDE дисковете - това са пълни глупости. Кой пройзводител ще даде гаранция 2 години( или там колкото е) ако хардовете се преебават при 24 часа работа. То и затова толкова се шумеше около последните дискове на IBM дето имат ограничение от 8 часа на ден. Те даже точно и по това говореха - че хем казват 8 часа на ден хем дават там не знам си колко часа на месец и всъщност излизали 11 часа на ден. Julian ти сигурно оттам си се заблудил (сега като гледам линка дето си го дал...ми не разбирам немски ама само за IBM говорят, и то за баш последния модел).

    SCISI си имат съвсем други предимства заради които се купуват. Примерно заради това че са по-бързи.



    "we sense a soul in search of answers"



    Edited by - X-RAY на 17/07/2002 00:40:50

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. VIA 4in1 и Maxtor 120 gb
    От LordOfEvil във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-03, 10:40
  2. DMA Maxtor&XP
    От FOX007 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 06-06-03, 13:18
  3. FIRMWARE ZA HDD MAXTOR
    От F-15E във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 27-01-03, 22:29
  4. Pak za MAXTOR
    От Popkaro във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 24-03-02, 01:14
  5. Maxtor...
    От toofy във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 05-03-02, 09:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе