Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Предложете ми конфигурация до 600лв.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #1

    Предложете ми конфигурация до 600лв.

    Моля предложете ми конфигурация до 600лв само компютър (без монитор, мишка и клавиатура), РС ще е за офис, ще се ползват следните програми: autocad 2008, corel draw x3, office 2007, photoshop, macromedia flash mx 2004, и др. Като препоръчително е да е с интелски процесор. Благодаря Ви предварително.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    невъзможна работа за $400 !

    2г рам = 110
    320г хдд = 80
    въпросните неща искат процесор с много cache, така че: 6300 > $200

    ------------------------------

    тадааааа, парите свършиха

    а оттук нататък трябва:
    - дъно за стотина $
    - dvd
    - свястна кутия с добро захранване
    - вградено видео не ти върши работа, така че айде и там още стотина и нагоре...

    изобщо, братле, тръгнал си с трици маймуни да ловиш, ама няма как да стане

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #3

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    Шанса ти е само 945 дъно с вградено видео , Celeron 420,430,440 по избор. 2 гигабайта памет, голям диск и ефтина кутия с хубаво захранване , за двуядрен няма да имаш средства

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    ... което с думи прости ще рече, че не взимаш компютър, който да бъде специализиран ЗА изброените неща, а просто офис компютър за 600лв. разликата е съществена!

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #5

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    Цитат Първоначално публикувано от DerekMTN
    Моля предложете ми конфигурация до 600лв само компютър (без монитор, мишка и клавиатура), РС ще е за офис, ще се ползват следните програми: autocad 2008, corel draw x3, office 2007, photoshop, macromedia flash mx 2004, и др. Като препоръчително е да е с интелски процесор. Благодаря Ви предварително.
    Мдам, освен това ако се замислиш и конкретизираш, че тази конфигурация "за офис" дефакто ще се използва основно за office 2007, рядко акробат, и че photoshop и corel ще са само за имидж , ще те поберем в тия пари

  7. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #6

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    Ако някой направи работеща такава за 600 лв. ще потвърди правилото - "ние можещите , водени от незнаещите , правим невъзможното ... и т.н.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    izwerga, на ВСЯКА машина за 600лв ще вървят въпросните неща. ъвпросът е КАК ще вървят! определено не така, както би му се искало на derekmtn!

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    За какво му бъраза видеокарта. Аутокад не е сериозна кад програма. Ползва се предимно за 2д чертежи, а само разни интусиастия позват за 3д. Всички други приложения, които ще се позлват могат да рабортя на посредствена карта. Е, зависи и какво точно ще се прави. В общи линии един офис компютър с малко повечко рам ще свърши работа. Вече ако ще се ползва за 3д миоделиране на сложни моедли ще трявба по мощен комп иначе е много изнервящо.

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #9

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    Мдам, освен това ако се замислиш и конкретизираш, че тази конфигурация "за офис" дефакто ще се използва основно за office 2007, рядко акробат, и че photoshop и corel ще са само за имидж , ще те поберем в тия пари
    Основно ще се ползва офис, по-малко аутокад за 2D чертежчета, и от дъжд на вятър корел, фотошоп, макромедиа флаш, така че ако можете да ми кажете някави параметри с описания на частите ще съм Ви много благодарен.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #10

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    е това вече е приказка

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #11

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    Интересно, дали някой се запита колко точно струват изброените продукти (софтуер), като някои от тях ще се ползват от "дъжд на вятър", а останалите непълноценно заради техниката. Питам се как ли му излиза сметката на този работодател, който хвърля толкова пари за софтуер, а се цигани за машината, на която ще се ползва. И ще дава заплата на човек, който трябва да се бори с техниката, за да свърши нещо.
    Мои си разсъждения, извинете!

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    marvin, абсолютно правилни разсъждения, стига да допуснем, че се плаща за софта

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    77
    #13

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    Нали? Щото, ако се купува софт, то той се слага на адекватна машина, която да се използва и от достатъчно добър специалист, за да си възвърне капиталовложенията. И в общи линии по един продукт на щайга, за да е 100%-но натоварването.
    До тези изводи стигнах и аз де, ама си мислех, че бъркам нещо.
    Успех с РС-то!

  17. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #14

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    autocad 2008, corel draw x3, office 2007, photoshop, macromedia flash mx 2004, и др.
    Цитат Първоначално публикувано от Marvin
    Интересно, дали някой се запита колко точно струват изброените продукти (софтуер)
    Аз пък не разбрах дали ще се ползва някакъв Уиндоуз...вероятно не, сигурно за да избегне нарушаването на авторските права, ще емулира такъв с под Линукс



  18. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    225
    #15

    Re: Предложете ми конфигурация до 600лв.

    Аз пък нещо друго не мога да резбера, уж всички са против спама в този форум, а всеки спами та дори и модератора, ако темата не ми е коректно зададена или е на неправилно място моля изтрийте я.

    Благодаря Ви.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на хладилник до 600лв.
    От a.petlichkov във форум Хладилна техника
    Отговори: 20
    Последно: 02-05-14, 04:20
  2. Toshiba Encore - таблет с Windows 8.1 и MS Office за 600лв
    От kod във форум Мобилни устройства
    Отговори: 20
    Последно: 04-02-14, 23:18
  3. купувам лаптоп до 600лв
    От labios във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 07-11-08, 16:54
  4. Телевизор до 600лв
    От skyman във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 01-01-07, 16:47
  5. Предложете конфигурация за клуб!
    От bucho във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 05-08-04, 19:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе