Резултати от 1 до 13 от общо 13

Батерии за безжична мишка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #1

    Батерии за безжична мишка

    В офиса съм с безжична мишка, обаче сменям тия AA TOSHIBA ултра мега алкални през десетина дни. Това ли е лимита им?

    Искам да попитам дали си залужава да купя зарядно с батерии и да си ги зареждам след всяко изтощаване? Колко време ще ми държи подобна батерия и какви mAh да търся?
    Имам цифрово фото и батериите ми се разреждат дори и да не снимам за около 3 дни в апарата. Тук нещо такова ще се получи ли?

  2.  
     
  3. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #2

    Re: Батерии за безжична мишка

    Нещо гнило има при теб. Имам две безчижни мишки, едната е на Микрософт, а другата - А4. И двете ми издържат по няколко месеца с едни батерии. Пробвай Duracell, също съм много доволен от българските MAX Power.
    Ако взимаш зареждащи, то има 2500-2800mAh, търси такива и гледай да са от свястна марка (Energizer например).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    103
    #3

    Re: Батерии за безжична мишка

    Странно.
    Ще пробвм с DURACELL обикновени и ако издържат месец-два - значи си заслужава. Възможно е тия ТОШИБА да са шибани, кой знае какво са купували колегите в офис1.
    Иначе мишката ми е Logitech, на колегата - също. Аз карам по 10-12 дни, той - по 20, щото не действа усърдно.

    А ако взимам зарядни - да търся повече mAh, така ли? Презареждащите се батерии губят ли заряд с времето (моите така правят с фотото, ама сигурно щото са скапани) или това няма значение?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #4

    Re: Батерии за безжична мишка

    Моя съвет е да прескочиш DURACELL и да инвестираш 5-те спестени лева в зарядно с акумулаторни батерии. Колкото пъти се лъжех преди да си взема DURACELL, толкова пъти си обещавах, че повече няма да се повтори. Минах изцяло на акумулаторни батерии. Всякакви детски играчки, дистанционни, часовници, фенерчета, фарче и стопче на колелото и т.н. вече ползват акумулаторни батерии у дома. Има зарядни с възможност за зареждане на формати AA, AAA и 9,5V.

    Имам безжични мишка и клавиатура A4Tech - клавиатурата издържа 2-3 месеца с оригиналния комплект батерии 1800 mAh. Мишката издържа около месец. Тя има възможност за изключване, но НИКОГА не съм я изключвал. Често нощува на неподходящи повърхности - случва се да комуникира със станцийката си усилено цялата нощ.

    Колкото повече mAh са батериите, толкова повече време ще изкарат без презареждане (съответно са по-скъпи). Всяка батерия губи заряд с течение на времето, дори да не е сложена в уред.

  6. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #5

    Re: Батерии за безжична мишка

    При безжичните мишки, акумулаторните батерии падат сравнително бързо в сравнение с алкалните. На моята Майкрософтска безжична мишка с алкални карам 6 месеца с акумулаторни 4 месеца въпреки ,че вторите са 2300 милиампера.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Батерии за безжична мишка

    Волтовете на алкалните са 1,5 а на акомулаторните - 1,2
    според мен това има значение , но все пак акомулаторните не ги хвърляш после!

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    994
    #7

    Re: Батерии за безжична мишка

    С двете ръце и трите крака гласувам за акумулатори. Ползвам Микромек безжичен десктоп 2000 и изкарвам с Дурасел 2300мач около 2 месеца при интензивна "работа"(нон стоп Батълфилд2;-).Препоръчвам ти Енерджайзер или Дурасел(без най новите от черната серия).
    Ползвам такива от около 4 години и все още работят. Можеш да си направиш сметка колко по евтино излиза(комплект 4 АА металхидридни са около 11 долара тук, а алкалните батерии са около 5...). За да усетиш по голямо облекчение от към бюджет, приложи горното към всички устройства ползващи батерии(както е споменал колегата).

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #8

    Re: Батерии за безжична мишка

    Вземи си Sanyo eneloop. С тях ще държи много повече. При обикновените акумулаторни батерии саморазряда за два меседца е значителен.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #9

    Re: Батерии за безжична мишка

    Sony VAIO безжични клавиатура и мишка, работят както с обикновенни така и с пезареждащи се батерии...

    това е моят практически опит + М$ безжична мишка - същата ситуация, издържат от месец до 3 зависи от ползването им ...

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #10

    Re: Батерии за безжична мишка

    Незнам, ама като прочетох постовете направо нещо се преобарна в мен.
    Моята е SilverCrest и с батериите от комплекта 600 мАh издаржа някаде около 12 часа интензивна работа и всяка вечер я зареждам на поставката и. Явно е гоялма ламя Така че да не се излаже някои да си вземе такава доста е досадно ако си забравил да я заредиш предната вечер и ти спре

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    538
    #11

    Re: Батерии за безжична мишка

    може би имаш проблем с устройствата - та те държат много малко на батерии и то нови

    ако са гаранционни ги върни, дори и да продължиш да ги ползваш си е адски неудобно всяка вечер на зарядното
    ами ако пропуснеш да ги заредиш...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2007
    Мнения
    85
    #12

    Re: Батерии за безжична мишка

    Ами да доста е неприянто. В началото забравях да я слагам да се зарежда добре че имах още един чифт да ги сменя За съжаление нямам възможност да я върна Следващата със сигурност няма да е безжична

  16. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #13

    Re: Батерии за безжична мишка

    Вземи си поне на 2000 милиамперчаса,колкото повече толкова по-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с безжична мишка Logitech
    От Aleksandars във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-13, 20:11
  2. Безжична мишка
    От abv във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 30-11-12, 14:30
  3. Проблем с безжична мишка A4 G6-70MD
    От cipollini във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 30-08-09, 20:02
  4. Избор на безжична мишка
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-11-08, 19:50
  5. Продавам мишка безжична за 20лв
    От Весо във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 10-07-06, 16:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе