Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #1

    Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Моля да ме извините ако питането ми не е за тук, но се видях в чудо със скапания ток.... Колко ток може да изразходва едно РС за денонощие при непрекъсната работа. И от какво зависи изразходваната ел.енергия.


    Благодаря на отзовалите се.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Зависи от компютъра ти От това какво си сложил в кутията, от Power managment-a, от нещата които в момента прави компютъра ти и т.н. . Моят харчи между 110 и 240 вата на час.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    видя се в чудо?
    в какъв смисъл?

    ето ти един калкулатор, но е за по-старички компоненти... http://fearme.hit.bg/PowerCalc/PowerCalc.ace

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Сметни го бре - максимума на захранването ти е 300W , това е при макс пик, който не става , ти ползваш макс както каза @stenly 240W- т.е 240W x 24 = 5760W, а за 30 дни = 17.28кW
    Това е при нон стоп работа на пълна мощност( ако ползваш тренти - компа харчи 110W , или най-общо казано наполовина )
    Полилей с 3 100W крушки харчи повече от компа ако и двете са пуснати заедно нон стоп !

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #5

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    видя се в чудо?
    в какъв смисъл?

    ето ти един калкулатор, но е за по-старички компоненти... http://fearme.hit.bg/PowerCalc/PowerCalc.ace


    много ток навъртаме и ме обвиняват,че РСто го изразходва
    те това е показанието на калкулатора:


  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Този калкулатор ще те обърка ако имаш по-съвременен процесор. Първата разлика е в натовареността на лининиите , при старите 5волтовата линия беше важна ( на картинката ти пише 25ампера) докато на всички съвременни машини 12 волтовата линия е по-важна и процесора се храни от нея.

    Ето още един, по-съвременен калкулатор http://www.extreme.outervision.com/p...ulatorlite.jsp.
    При 50% натоварване , ми показва консумация от 275 вата което е много.

    Ето още един който пък смята много оптимистично http://web.aanet.com.au/SnooP/psucalc.php

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #7

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Благодаря на всички които се опитаха да помогнат... Важното е че установих,че РСто не изразходва кой знае колко ел.енергия като се има в предвид,че повечето се ползва само за нет и не се товари с някаква работа на него.

  10. SAGE
    Guest
    #8

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Сметни го бре - максимума на захранването ти е 300W , това е при макс пик, който не става , ти ползваш макс както каза @stenly 240W- т.е 240W x 24 = 5760W, а за 30 дни = 17.28кW*10=172.8kW
    Това е при нон стоп работа на пълна мощност( ако ползваш тренти - компа харчи 110W , или най-общо казано наполовина )
    Полилей с 3 100W крушки харчи повече от компа ако и двете са пуснати заедно нон стоп !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #9

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    е малко, малко, 10ина лева май харчи пц-то на месец...

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Защо не слагате в сметката и периферията бе хора? Ами монитора, принтера, скенера, колонките? Те от тъмната енергия ли се захранват?
    Не ми се рови сега да намеря старата тема по въпроса, там доста сметки се направиха и доста се изписа по това, кое колко консумира.
    PS Ето едната тема: http://forum.setcom.bg/index.php/topic,15065.0.html
    а другата: http://www.setcom.bg/news/forum/topi...TOPIC_ID=13346 нещо не се отваря, явно е потънала дълбоко в архива.

  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    sage, х10 ?!

    разходът на монитора много зависи от вида (crt/lcd) и големината, но ето примерно един сравнителен тест между 17" crt и 17" lcd:

    http://savingenergy.wordpress.com/20...tor-at-a-time/

    накратко: ~80W crt vs. ~20W lcd

    80*24*30=57.6kW

    виж, колоните гълтат, та се не траят
    дори най-малките малоумни цвърчалки горят >100W/час...

    P.S. забравих да допълня, че моите сметки никога не са излизали на тази тема. последно смятах преди 2 години. сметките пак излязоха към 15-ина лева комп+монитор+уредба. да, ама токът за целия месец беше 35лв. което ще рече, че бойлер, хладилник, фризер, готварска печка и т.н. са навъртяли останалите 20 лв за цял месец, което очевидно не е вярно. така че компютрите горят МНОГО малко, колкото и да са клокнати, колкото и да е голям монитора и т.н.....

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #12

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    И аз съм мислил по същия въпрос. Даже инженерната мисъл роди електроме закачен към удължител, с който мерех наред всички уреди вкъщи Оказа се че тогавашната ми машина, sempron 2800+, 160sata диск, и вградено видео, барабар с 21" CRT trinitron харчат около 200W/час.

  16. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #13

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Ако имаш излишен електромер - сложи му го за едим месец и ... готово. Няма лъжа няма измама .

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #14

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Цитат Първоначално публикувано от milenk
    Благодаря на всички които се опитаха да помогнат... Важното е че установих,че РСто не изразходва кой знае колко ел.енергия като се има в предвид,че повечето се ползва само за нет и не се товари с някаква работа на него.
    Ако компа ти е със CRT монитор харчи досат повече. Примерно около 240-250W. Ако си с LCD и яркостта ти е намалена общата консумация ще е доста по-ниска. Не повече от 130W. Имай предвид, че старите процесори гълтат повече ток от Core2duo. Стария ми комп харчеше повече ток. Моя UPS ми мери консумацията и затова знам каква ми е точната консумация. В момента компа ми с монитора е 121W. А само компа не натоварено положение е 110W. Старя беше 140W. Ако искаш да разбереш точно колко концумира твоя комп, купи си едни ампер клещи с обхват 20А. Струва към 15лв. и си мери всичко консуматори вкъщи. Ще видши, че и крушките на лампите не са точно 60W и т.н. Само трябва да си направиш един разклонител, на който всеки кабе(0, фаза и земя са отделни, а не общ трипроводен кабел). С клещите се хваща единия кабел 0 или фаза. Измерения ток го умножаваш по напрежението и ще получиш мощност. Другия вариант е да си закачиш един електромер на компа и да засечеш за денонощие како енергия е изразходвал. Това ако си пазиш стария електромер, след като са ви сложили електронен.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: Колко ел.енергия може да изразходва едно РС за денонощие

    Цитат Първоначално публикувано от MetalMilitia
    И аз съм мислил по същия въпрос. Даже инженерната мисъл роди електроме закачен към удължител, с който мерех наред всички уреди вкъщи Оказа се че тогавашната ми машина, sempron 2800+, 160sata диск, и вградено видео, барабар с 21" CRT trinitron харчат около 200W/час.
    Ами това са си 144KW - има, няма 20лв на месец.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Идея за безплатна енергия! Може ли да стане или не?
    От vihara във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 8
    Последно: 22-09-13, 12:19
  2. Колко струва едно външно тяло за скрап?
    От Sad Reader във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 5
    Последно: 28-03-11, 19:17
  3. Копие на Flash drive - едно към едно. Може ли ?
    От milenk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 21-07-10, 19:14
  4. Може ли 2 DVD-та (1,37 Gb) да обединя в едно 4,7 Gb
    От Styx_1972 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 19-05-10, 17:05
  5. Отговори: 6
    Последно: 27-04-07, 22:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе