Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Въпрос за изгорял процесор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #1

    Въпрос за изгорял процесор

    Здравейте.На мой приятел изгърмя компютъра, като очевидно са изпушили дъното сокет А и рама.Ако пробваме процесора на ново дъно дали е здрав има ли риск за дъното? Да не взривим и него? Благодаря предварително на споделилите мнение.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Няма риск

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #3

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Няма риск
    Благодаря, ще го пробваме в неделя.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Риск има
    зависи как е одумкал процесора
    ако по волтаж , а не температурно - става ужасно !

    У нас имах два процесора , убийци на дъна .
    Но е това е голяма рядкост !

    Офф Топик.
    @magnum6671 - това на аватара ти - "Сайга" ли е ?

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #5

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Историята е следната: решава човека да си смени термопастата и сваля радиатора.Вместо да избърше старата паста на място, извадил процесора от сокета и след монтажа, на черен екран прочел името на видеокартата и нищо друго.Втори път сваля процесора, качва го и при опит за стартиране кутията започва да пуши.Видимо имало изгорели писти по дъното, при свалянето на рама изпадали и нейните писти.От цялата одисея са оцелели захранване, хард, видеокарта, кутията и собственика им.Процесора не е пробван на друго дъно (беше някакъв добър Атлон сокет А) и се чудя дали да рискувам с проба моето K7VT4A PRO, че вече се намират трудно, а е на работеща щайга.Приемам,че процесора е починал от статично електричество, но този Чернобил защо се е получил?
    @Mr.TECHNO аватара е от руски филм Охота на утки, и ми се струва, че автомата беше Броунинг, но не съм сигурен.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #6

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Съгласен съм с теб, но резервният ми компютър е с Дюрон950@1050 и ако тръгне атлона печеля производителност.На приятеля ми сложихме дъно Гигабайт с Е4400 и 2 Гб рам, така, че той ще спечели едно яко напиване.Пък е грехота ако работи да го хвърлим.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #7

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Риск има
    зависи как е одумкал процесора
    ...
    Само да кажа, че в събота изгорихме с една позната дъното на нейния стар работещ компютър след смяна на здрав процесор с друг "ужким" и той здрав, но по-бърз.
    Смяната беше от "зелен" Cel566MHz към PIII800MHz заради някаква шибана игра (FIFA2004).

    Е, в крайна сметка каката е на далавера, тъй като се наложи да и подаря доста компоненти и сега машинката е поне три пъти по-бърза. Моята далавера ... няма да я казвам.

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Цитат Първоначално публикувано от MitkoS
    Само да кажа, че в събота изгорихме с една позната дъното на нейния стар работещ компютър след смяна на здрав процесор с друг "ужким" и той здрав, но по-бърз.
    Смяната беше от "зелен" Cel566MHz към PIII800MHz заради някаква шибана игра (FIFA2004).

    Е, в крайна сметка каката е на далавера, тъй като се наложи да и подаря доста компоненти и сега машинката е поне три пъти по-бърза. Моята далавера ... няма да я казвам.

    Мдаааам, същият случай го преживях и аз съвсем наскоро с една моя съученичка и злощастният и компютър

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #9

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Един приятел пък твърдо отказваше да тества чужда RAM, след като при един такъв безобиден опит му заминало дъното.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #10

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Направих пробата, процесора наистина се е преселил в един по-добър свят.С дъното няма проблем, продължава да работи.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Изгорелия какво ще го правиш
    и много ли "църка " като го пуснеш ?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    62
    #12

    Re: Въпрос за изгорял процесор

    Никакъв звук не издава, просто седи мълчи и не му се работи.

  16. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #13

    Re:Въпрос за изгорял процесор

    ПОМОЩ МОЛЯ ВИ ! Та ето и моята история . Имам лаптоп DELL inspiron 6400/e1505 , много готина машинка с прилични параметри . За мое нещастие си го забравя само за 1 ден в нас и майка ми го побарала , решила жената че ще си пие кафенцето в леглото и ще си ярака във фейсбук ! Обаче за мое нещастие батерията на лаптопа ми не работи и само на зарядно . Загряла го до много стабилна температура щом ми се обади по телефона и ми се оплака че щяла да се запали и в момента в който тя го преместила , кабелът на зарядното се изважда и лаптопа гасне . Тя го включва и вентилатора на реферното охлаждане започва да вие като двигател с вътрешно горене ма без масло в критични обороти . Изчакала го тя да зареди , обаче лаптопа заревдал уиндоуса в продължение на 15 минути . Прибрах се аз и като го чух как работи ми призля . Носих го на сервиз казаха ми , че е видеото , на друг сервиз , ми казват , че е хард , на трети сервиз , ми казват , че е дъно , на 4 сервиз , ми казват , че е процесор и в крайна сметка обиколих цяла софия и чух всевъзможни смехотворни работи . Та преди няколко дни реяих да отворя лаптопа и след това да го включа направих го и какво ми направи впечатление , вентилатора започва да вие на макс. обороти обаче чипсета (южния мост) би трябвало да грее много ако е изпечен , ноо лаптопа показва температура на процесор 12 градуса стана ми интересно и рещих лего да го докосна по повърхността но така че да не го повредя съжалих че го направих така никога не съм се изгарял . Лаптопа показва едно а е съвсем друго ! Зарежда операционната система обаче процесора е на максимално натоварване постоянно . Мисля си че ако беше южен мост нямаше да работи периферията . Не съм сигурен . Моля ви помогнете ми искам си лаптопа жив и здрав . Много благодаря предварително !!!

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:Въпрос за изгорял процесор

    щом зарежда windows , значи е добре дъното
    от тук се водим за три неща:
    1.Задрътстен вентилатор
    2.Изпечена паста на процесора
    3. "Препечен" процесор

    и трите неща са евтини за смяна
    на лични ще ти пратя данните на човек в София който може да ги оправи.
    (просто не иска да му раздавам телефона наляво и надясно )

  18. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    4
    #15

    Re:Въпрос за изгорял процесор

    Благодаря за инфото наистина с ваша помощ останових проблема пастата я смених преди 1 седмица няма резултат вентилатора и радиатора за прочистени най -старателно ами то май си остана процесорът предполагам ! Благодаря наистина сега съм спокоен . Нооо и аз мисля , че няма как да е дъното , защото супер марио го подкарва , зума делукс я подкарва трудничко ама върви ъинампа тръгва и си слушкам кузика видео клип4ета подкарва на малко по ниска резолюция но тръгват .
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1329078281[/time]_________________________________________________

    И ако може да досадя още малко ! Ще може ли да ми кажете да процесор от типа на Intel T6670 е съвместим с моя лаптоп или ако не това то поне как да проверя кои процесори поддържа , много благодаря отново за помощта!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос относно процесор
    От twikster във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 10
    Последно: 07-11-11, 19:53
  2. Въпрос за дъно и процесор
    От drago_tr във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 24-05-10, 19:14
  3. Въпрос за процесор на лаптоп?
    От granity във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 22-05-10, 12:01
  4. Нов въпрос за Процесор и Дъно
    От ReMiX във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 19-10-07, 14:18
  5. Въпрос за процесор
    От backinblack във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 7
    Последно: 06-09-06, 16:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе