Резултати от 1 до 7 от общо 7

Folder Options ги няма .... Проблема е решен!!!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #1

    Folder Options ги няма .... Проблема е решен!!!

    Такова чудо още не бях виждал. Не знам как моя тъст е успял да постигне този успех и най-вероятно отиваме на преинсталация (ако някой ме помоли да постигна долуописаното няма да мога да му помогна )

    Старичък компютър с WinXP SP2. Има интернет-свързаност - най-много се ползва Skype, електронна поща - почти никак. Ползвателите не биха тръгнали да цъкат по сайтове за възрастни и т.н. Тъст ми ми се оплака, че "нещо не можел да си разглежда снимките..." Като погледнах - файловата асоциация за JPG файловете беше към някакви майкрософтски глупости. Режих да поправя нещата и с интерес установих , че менюто "Folder Optins" се е изпарило от прозорците на експлоръра. В Control Panel също липсва аплета. И най-любопитното (за мен) - при опит за Start > Run > Regedit излиза съобщение че администратора e забранил ползването на Regedit ?! По същия начин не мога да пусна и Msconfig.

    Системата се държи аналогично и в Safe Mode.

    Пуснах един Dr.Web - не открива нищо съмнително.

    Не открих подобен пробелм с търсачката и питам тук с надеждата някой да има идея какво се е случило и да предложи по-елегантен начин за решаване на проблема, защото вече ми се драйфа при идеята за преинсталации на компютри с прилежащия им софт. (как за 6 години домашния ми компютър е преинсталиран само веднъж и то - заради смяна на харда с по-голям, а хората преиснталират всяка седмица - не знам )

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #2

    Re:Folder Options ги няма ....

    99% е вирус. drWEB напоследък ми се дъни на някой неща.
    Предполагам си пуснал ComboFIX-a, от линка в забодената тема?
    Преди малко сложих там и линк, към скенера на Kaspersky, пробвай с него, но в SafeMode.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Folder Options ги няма ....

    не 99, а 100% е вирус - борил съм го няколко пъти

    combofix го оправя (макар че първия път го претрепах ръчно, но е голяма играчка и няма сми да обяснявам)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    20
    #4

    Re:Folder Options ги няма ....

    Ако ме питаш мене формат на диска и преинсталиране на ОС 100% работи.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #5

    Re:Folder Options ги няма ....

    Safe mode=>Malware Bytes Antimallware=>Reset secpol to default(google it)

  7. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #6

    Re:Folder Options ги няма ....

    Вирус беше !!! Проблема е решен!

    В Safe Mode пуснах първо ComboFix - нямаше резултат, след това скенера на Kaspersky при сканиране на паметта и процесите не откри нищо, не може да го чакам 2 часа и половина (както твърдеше) за да сканира c: и го спрях. Бях загубил надежда но накрая пуснах и Malwarebytes' Anti-Malware - и то безплатната trial версия, която за голяма радост откри 3 highjack записа в Registry-то, кото касаеха точно описания проблем и ги премахна сполучливо. Яд ме е, че съм балък и не си преписах дефинициите на това, което беше открито, за да го съобщя на форума и да го изследвам за собствено усъвършенстване.

    Много благодаря на отзовалите се. Спасихте ме от (поне) един ден досадно преинсталиране.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re:Folder Options ги няма .... Проблема е решен!!!

    пропуснал си S&D от моята тема, предполагам тя щеше да ти реши проблема, но както и да е, и това е решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Грешка в Windows 7 - проблема е решен.
    От b.shterev във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 15-03-11, 11:16
  2. Питане за захранващ кабел.-Проблема е решен.
    От b.shterev във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 2
    Последно: 20-03-08, 21:04
  3. Benq Siemens e71 въвеждане на кирилица - проблема решен!!!
    От sclera_bg във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-07, 10:47
  4. Отговори: 7
    Последно: 12-09-05, 09:30
  5. Athlon 1800+ GB VT600 o/с проблема е решен !!!
    От irisa2 във форум Овърклок
    Отговори: 6
    Последно: 14-05-04, 16:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе