Резултати от 1 до 9 от общо 9

Съвет относно конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #1

    Съвет относно конфигурация

    Здравейте,
    реших да си купя нов комп и след кратко обикаляне по фирмите се спрях на това:
    MB: GB P31-DS3L/P31/775/1333 127 лв.
    CPU: C2 DUO E2200 /2.2G/1M/BOX 166 лв.
    RAM: 1GB DDR2 800 A-DATA 43 лв. x 2 = 86 лв.
    HDD: 320GB HITACHI SATA2/7200/16MB 136 лв.
    DVD: NEC SNO AD-5170A DVD RW/BLACK 45 лв.
    VIDEO: MP 8600GT 256M DDR3 PCI-E 162 лв.
    CASE: FOXCONN 3GTLA-001/420W PFC 76 лв

    Общо цялата конфигурация излиза към 800 лв крайна цена.

    Не съм много навътре по отношение на хардуерните проблеми,затова у мен възникнаха няколко въпросителни по отношение на отделните компоненти,които благодарение на вас се надявам да отпаднат.

    1.Дъното-добро ли е това дъно,има ли възможност да се прави ъпгрейт върху него и струва ли си да се купи другия модел:GB P35-DS3L /P35/LGA775 162 лв?Специално за Р31 ми казаха,че е с специални кондензатори които не се раздуват,следователно дъното е с по дълъг живот.Вярно ли е?
    2.Процесора-взех най-скъпия от евтината серия.Струва ли си да се даде примерно повече пари за този процесор: C2 DUO E4500/2.2/800/2M 212 лв?
    3.Паметта-струва ли си да се инвестира за памет на 1033 мхц или тази памет е добра.Между другото намерих PQI на по добра цена и не знам коя от двете е по добра? На друго място ми хвалиха ето тази:1GB DDR2 800 SUPER T CL4 53 лв.,като ми казаха че е по полезна по отношение на прозиводителност.Вярно ли е?
    4.Твърд диск-Хитачито добър вариант ли е или да заложа все пак Seagate?
    5.Записвачката-струва ли си да е САТА или това не е от значение?
    6.Кутията-дали да взема тази или да си взема по отделно много евтина кутия и скъпо захранване на Фортрон?
    7.Видеокартата-най-голямата въпросителна пред мен.Спрял съм се на 8600ГТ,но се чудя има ли значение марката или е важен чипсета.Предложиха ми на MAGIC PRISM,но мисля че тя е без DVI изход.На друго място много ми хвалеха ето тази:Xpert Vision 8600GT Sonic,като цената на двете е почти близка.Какво да правя,като имайте предвид че играя игри,но главно от рода на Call od Duty и др подобни?

    Моля компетентните хора да вземат отношение по точките така както съм ги формулирал(ако им се занимава де).
    Предварително благодаря на отзовалите се

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Съвет относно конфигурация

    1. вярно е. дъното е със "sоlid capacitors", които са следващата стъпка напред и нагоре. разликата с Р35 е в поддръжката на по-малко USB-та, липсата на raid и най-важното: southbridge ICH7 вместо ICH9, който е на Р35. най-съществената практическа разлика е липсата на една опция в биоса, която ще ти ускори хард диска с около 10-ина %. оverclock потенциалът е същия, като на Р35, така че дъното е със същите високи възможности

    2. зависи за какво ще го ползваш. ако е за ежедневна работа и игри полза никаква няма да видиш от повечето cache.

    3. по-бързата памет винаги е по-добре, но моята pqi така както е 800, така спокойно си работи на около 1000, така че разликата с 1066 като че ли не си струва. така или иначе от паметта не се печели ЧАК толкова много

    4. моите предпочитания са за hitachi, колкото и след мен mr.techno да скочи и да го оплюе. моят 320 е тих, бърз и студен. какво повече да иска човек

    5. ами това дъно има само 1 IDE, което ще рече, че може да се закачат само 2 IDE устройства. сериозно предимство на SATA dvd-rw над IDE такова не съм чул и видял да има...

    6. задължително смени захранването! с измислените 420W най-много дфа си докараш някой bsod и да се чудиш откъде и какво се случва. 400W марково (fortron, chieftec, antec и т.н.) ще ти гарантира безпроблемна работа и възможност за о/с

    7. марката няма значение, важен е чипа. в има 3 карти - грубо в класовете $150, $200 и $250. това съответно са 8600GTS, 3850 и 8800GT. просто решаваш колко пари ти се дават и взимаш едно от тези трите. първата е добре, втората е с 40-ина % по-добре, третата е чудесна и отвява първите две ама много сериозно.

    това е накратко

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #3

    Re: Съвет относно конфигурация

    Дъното добре. Но все пак с едно дъно може да изкараш и повече време, така че може и да се замислиш за DS3R или DS3P. Нещата опират и до пари все пак, така че избора е твой. Моите финанси стигнаха пряко сили само за DS3R, макар че ми се искаше нещо от рода на GB X38-DS5.
    За Коре 2 Дуо процесорите има ревюта с детайлни резултати в таблица за отражението на големината на кеша точно при игри. Има си разлика все пак. Но всеки 2ххх процесор клокнат на 3 GHz ще се справя повече от чудесно. Ако последно ще е с 1 МВ кеш тогава и 2160 върши чудесна работа и се клоква спокойно ако имаш желание. Имам 2160 и работи спокойно на 3100MHz при натоварване, а в останалото време е на 2000MHz (пуснат е С1Е от Биос и множителя пада).
    За рам-та съветът ми е да вземеш сега 1 плочка 2 GB А-Дата ДДР2 800 и после може да добавиш още 2GB като събереш още някой лев. Цената и леко се вдигнала от преди 20-на дни, но пак не е толкова висока. 4GB вървят повече от чудесно при мен на Виста Х64. Струваха ми 114 лв. точно преди Нова година. Но тогава бяха по-евтини, сега са поскъпнали и ще ти излязат минимум 130лв. Но може сега да си вземеш само 1 плочка както казах. Известно време няма да си на дуал ченъл и после може да добавиш още 1 плочка.
    За ДВД записвачка съм доста доволен от ASUS DRW-1814BLT LS SATA. Броят на ИДЕ портовете постепенно намалява и може и да изчезнат след време. Също и САТА кабелът е много по-малък и удобен. Цената не е по-различна, така че всичко е в полза на САТА записвачка.
    За Видеокарта ако можеш да събереш пари поне за Ати 3850 ще е добре. 8800ГТ поевтиня, но дори и варианта с 256МВ е сравнително скъп. Аз имам 8800ГТ 512МВ и съм много доволен. Но парите си пари и ми струваше доста усилия да ги събера.
    За твърд диск в момента силно се препоръчват WD AAKS серията. Но най-големите суперлативи са за по-големите обеми, особено за 750GB. Имал съм Хитачи 320GB 16МВ кеш и бях доволен. Сега имам WD AAKS 500GB и също съм доволен.
    Кутиите Фокскон имаха доста модели с Фортрон захранване. Като гледам посочения модел не е с Фортрон. Има 6-7 модела с Фортрон 400W, който стига за нормална работа. Примерно FOXCONN ZL-699/400W FORTRON PSU: FSP 400W PFC .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #4

    Re: Съвет относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe

    1. вярно е. дъното е със "sоlid capacitors", които са следващата стъпка напред и нагоре. разликата с Р35 е в поддръжката на по-малко USB-та, липсата на raid и най-важното: southbridge ICH7 вместо ICH9, който е на Р35. най-съществената практическа разлика е липсата на една опция в биоса, която ще ти ускори хард диска с около 10-ина %. оverclock потенциалът е същия, като на Р35, така че дъното е със същите високи възможности
    Я обясни това с по простички думи.

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan

    За Коре 2 Дуо процесорите има ревюта с детайлни резултати в таблица за отражението на големината на кеша точно при игри. Има си разлика все пак. Но всеки 2ххх процесор клокнат на 3 GHz ще се справя повече от чудесно. Ако последно ще е с 1 МВ кеш тогава и 2160 върши чудесна работа и се клоква спокойно ако имаш желание. Имам 2160 и работи спокойно на 3100MHz при натоварване, а в останалото време е на 2000MHz (пуснат е С1Е от Биос и множителя пада).
    Искаш да кажеш,че мога да си спестя парите за 2200 и да си взема 2160,който ще върши почти същата работа?

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan

    За рам-та съветът ми е да вземеш сега 1 плочка 2 GB А-Дата ДДР2 800 и после може да добавиш още 2GB като събереш още някой лев. Цената и леко се вдигнала от преди 20-на дни, но пак не е толкова висока. 4GB вървят повече от чудесно при мен на Виста Х64. Струваха ми 114 лв. точно преди Нова година. Но тогава бяха по-евтини, сега са поскъпнали и ще ти излязат минимум 130лв. Но може сега да си вземеш само 1 плочка както казах. Известно време няма да си на дуал ченъл и после може да добавиш още 1 плочка.
    Добре де,доколкото знам ХР може да използва до 3гб макс,тогава защо да слагам 4 гб,които така или иначе няма да бъдат използвани?

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Съвет относно конфигурация

    ами питаш вярно ли е, че кондензаторите на това дъно са по-хубави и аз потвърждавам, че наистина са по-хубави

    другото написано от мен се обобщава със следните думи - ВАЖНА разлика между Р31 и Р35 няма

    ще си поволя да коментирам и написаното от vandan (надявам се, че няма да има нищо против

    от 2200 спокойно можеш да се откажеш, но САМО в полза на 2180. защо ли? защото само при 2180 можеш да си сигурен, че процесотрът ще е с М0 степинг, който се клоква много. при 2140 и 2160 има и други, по-стари, които не се клокват хубаво

    а 4гб рам сега може и да не ти трябват, но когато някога минеш на виста ще ти се отразят много добре...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #6

    Re: Съвет относно конфигурация

    Да, съгласен съм за 2180, а и разликата в парите е малка. То си зависи и дали ще клокваш де. Ако ще го държиш на фабрични честоти взимай по-голям модел.
    Рам, колкото повече, толкова повече. И при ХР 3.5GB е повече от 2GB. Пък и цената на ДДР2 май започва да расте, така че взимай докато има. Полза винаги ще има и сега и в бъдеще. Аз чак сега взех 2х2ГБ и сложих 64 битова Виста, защото вече се пооправиха нещата с драйверите за устройства, съвместими версии на софтуера и необходимите критични ъпдейти за ОС-а. С излизането на СП1, Вистата окончателно ще се заформи. Честно казано съм доста доволен в момента от Виста Х64.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #7

    Re: Съвет относно конфигурация

    Явно не съм бил съвсем ясен,за което се извинявам.
    Нямам никакво намерение да клоквам каквото и да е било,тъй като нито имам уменията да го направя,нито пък желанието.
    Така че доколкото разбирам в моя случай конфигурация базирана на АМД би била по подходяща.
    Предлагайте подходяш процесор,дъно и видеокарта.За другите неща вече мисля че имам яснота.
    Просто искам комп,който ще товаря най-вече като различни процеси,тъй като често ми се налага да пускам едновременно около десетина програми и сегашния ми комп направо се задъхва.
    И ми се ще да не се налага да го ъпгрейдвам поне 2 години.
    Очаквам вашите съвети за добро дъно,процесор и видео!
    И ако има някакво дъно,базирано на АМД,което е с тия новите кондензатори,които не се раздуват.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Съвет относно конфигурация

    за много програми - много ram, това е решението

    много зависи и какви са въпросните програми, но в общия случай, за "да не ъпгрейдвам 2 години" и дума не може да става

    за да ти бъде предложена видеокарта трябва да се знае ще се играе ли или не. ако "да" - какво

    ако няма да се играе прехвърли парите от видеото за процесор и вземи най-бързия възможен Intel с възможно най-много ядра. това ще ти даде максимално дългия срок използваемост, за максималната сума пари, която си готов да отделиш

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re: Съвет относно конфигурация

    Разликата между P31 и P35 освен по-малкото USBта е и липсата на AHCI (Advanced Host Controller Interface )в ICH7 контролера.
    FearMe казва, че не е нещо важно , щото неговото дъно я няма

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение относно конфигурация на PC-то ми
    От sashko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-12, 00:59
  2. Коментари и забележки относно конфигурация
    От Aleksandars във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 17-02-11, 12:27
  3. Отговори: 4
    Последно: 19-03-09, 21:36
  4. Съвет относно конфигурация за офис ползване
    От petkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 06-03-09, 10:06
  5. Голяма дилема относно конфигурация
    От backinblack във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 27
    Последно: 02-12-05, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе