Резултати от 1 до 15 от общо 15

Коментари и забележки относно конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #1

    Коментари и забележки относно конфигурация

    Замислил съм да си сглобявам нов компютър и бих искал да чуя мненията на хора които са в този бранш, относно нещата които съм подбрал.
    Дъно: ASROCK X58 EXTREME/LGA 1366 или GB X58-USB3/X58/LGA 1366
    Процесор: Intel Core i7 Procssor 930
    Памет: 4GB DDR3 (не съм избрал конкретна)
    Твърд диск: не съм избрал, но искам нещо около 1 терабайт
    Видео: Quadro 600 или нещо подобно с такива параметри
    Аудио: PCI Expres X-Fi Xtreme Audio
    Ако има забежки по тези неща, моля да ме коригирате. Или пък други предложения...Благодаря предварително за вниманието.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    първи и много важен коментар - зарежи този i7 и изобщо 1366, а вземи някой Sandy Bridge на 1155, който го отвява отвсякъде

    много важно е и да се запознаеш с проблемите, които наскоро изскочиха в 67 чипсета и да прецениш дали те е страх: http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2379241,00.asp

    "...the motherboard's SATA controller, causing onboard SATA ports to degrade over time... Intel estimates a speed degradation of 6 percent over a three-year lifespan..."

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #3

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    A за какво ще се ползва компютъра, та трябва да има професионална OpenGL карта и какъв е бюджета за конфигурацията?

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #4

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    FearMe, нищо не разбирам от хардуер, затова пуснах темата, точно за да събера такива мнения като твоето. Благодаря за което. Людмил, на компа ще се качат програми от сорта на AutoCad и Solid Works и именно за това искам хубава видео карта. Колкото до бюджета, гледам да се вмъкна в някакви 2000 лв....а ако може и по малко ще е добре...

  6. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #5

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    Още един глас в подкрепа на Сандьо (Sandy Bridge).
    Но все пак, ако си решил да останеш на 1366, там контролера на паметта е триканален за ДДР3 и е по-добре да скочиш на 3х2 ГБ рам. Не че няма да работи с 4 ГБ рам, но все пак това е едно от афишираните предимства на 1366.
    Пък и малко ми се вижда паметта на програмите който си споменал.
    Аз на мойто АМД (двуканален ДДР3 контролер)съм със 4х2 ГБ ДДР3, поне за момента паметта е приемливо евтина.
    Сандьо и той е с двуканален ДДР3 контролер.

  7. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #6

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    Добре, аз като невежа въвеждам Sandy Bridge в гуглето и виждам, че това са проблемни процесори на интел и хиляди мнения в нета....Направо ме объркахте...Защо 7-цата не си заслужава?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    15
    #7

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    Моето мнение е че 7-та е последно поколение процесори, и се справят доста добре. Доста такива съм продал, и никой не се е оплакал.

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    "вземи някой Sandy Bridge на 1155, който го отвява отвсякъде" е последно поколение, което значи, че системата ти ще е по-дълго време актуална. Само ако ще ползваш 3-каналната памет си струва да взимаш по-стария процесор. Quatro картите принципно се ползват като мулти-мониторни... В твоя случай ти трябва хубав монитор(ако нямаш)

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #9

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    В сайта на Intel нещо не мога да намеря инфо за тези процесори Sandy Bridge....?!

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    елементарно казано, това e нова архитектура, която е по-ефективна, а произведените под нея процесори са с утвърдената търговска марка iCore, хем за да не се объркват купувачите, хем да нямат усещането за цялостна смяна на платформата (макар че de facto има ... абе малко двоен стандарт

  13. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #11

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    И като се запътя към някоя фирма за компютри, имам чувството че се сблъскам с неразбирането за какво им говоря....FearMe, виждам че си много наясно с материята и бих искал да те помоля за една примерна конфигурация, такава която реално мога да си закупя, предвид факторите които съм посочил....

  14.  
     
  15. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #12

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars
    Добре, аз като невежа въвеждам Sandy Bridge в гуглето и виждам, че това са проблемни процесори на интел и хиляди мнения в нета....Направо ме объркахте...Защо 7-цата не си заслужава?
    Проблема не е в процесора,проблема е в чипсета на дънната платка. След време (около 1 година) Сата портове от 2 до 5 могат да почнат да създават проблеми. Интел са спрели доставките на проблемните чипове, направили са подобрения и новите чипове ще се появят по дъната в продажба от Април месец.
    Проблема е надут от АМД фенове (време за отмъщение, TLB Bug ), но реално май още няма пострадали. Аз като АМД фен свалям шапка на Интел за замяната на дъната, без да мрънкат и пожелавам на АМД така да реагират.
    Отделно производителите са готови да сменят дъната, а някой като Каменяка (ASROCK) дори и дават допълнително една година гаранция при подмяна на дефектирало дъно с ново. ЕВАЛА !
    Отделно дъна и процесорите на 1155 са по-евтини и по-производителни от 1366. Спестените пари можеш да ги дадеш за повече памет или да си купиш 1155 с буквичката К отзаде(отключен множител на честотата).Ако след време почетеш и решиш на направиш овърклок до 4+GHz.
    Ето ти малко сравнения между Intel Core i7-2600 @ 3.40GHz и Intel Core i7 940 - 2.93GHz
    http://www.cpubenchmark.net/cpu_look...00+%40+3.40GHz
    http://www.anandtech.com/bench/Product/287?vs=46
    Направо Сандьо троши кокали.

  16. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,773
    #13

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    Тоест Intel Core i7-2600 @ 3.40GHz е точно Sandy Bridge?! Така ли да го разбирам? И по добре ще да е такъв Intel Core i7 2600K - 3.4GHz - 1MB L2 - 8MB L3

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:Коментари и забележки относно конфигурk

    http://www.anandtech.com/show/4083/t...i3-2100-tested

    Принципно:
    core-i5-2600k
    core i5-2500k
    core-i3-2100k
    core i7 2600K
    са sandy bridge, но най-добре се познават по сокета s.1155 , не s.1156 ( това са старите Core )

  18. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2008
    Мнения
    49
    #15

    Re:Коментари и забележки относно конфигурация

    съгласявам се с написаното по темата до тук..и мога дам глас в полза на 2600к, като собственик на този процесор мога да кажа че засега се държи много добре, и аз търсек и7ца 950, но като сравних цената и пърформънса, а също така и цената на дъната за 1155 и 1366 въобще не се поколебах.
    Още нещо в полз на новата платформа - процесора при айдъл режим със стоковото охлажадане (дебело е 2см..и всява доста съмнение като го погледнеш) държи температурата на стаята...18-19..20градуса...при играене на игри, гледане на HD филми, едновременно с пуснати приложение вдига макс 40-45 градуса!!!
    Само при специален тест съм успял да го назоря до 59-60 градуса, но не ми е ясно какво реално трябва да правя с този комп за да го натоваря така..играх си да пускам два плеъра с HD филми, да съм му пуснал други приложения, да играя игра в това време и пак не може да мине 50градуса процесора..в сравнение с предишния ми Q6600, си е доста по-студен!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Мнение относно конфигурация на PC-то ми
    От sashko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-12, 00:59
  2. Отговори: 4
    Последно: 19-03-09, 21:36
  3. Съвет относно конфигурация за офис ползване
    От petkov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 06-03-09, 10:06
  4. Съвет относно конфигурация
    От gagauz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-02-08, 21:42
  5. Голяма дилема относно конфигурация
    От backinblack във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 27
    Последно: 02-12-05, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе