Резултати от 1 до 14 от общо 14

Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #1

    Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    След дълги размисли най-сетне се спрях на една конфигурация,която мисля да закупя тия дни:

    GB P35-DS3L /P35/LGA775................159 лв
    C2 DUO E2160 /1.8G/1M/BOX............123 лв
    2x1GB DDR2 800 A-DATA....................79 лв
    320GB HITACHI SATA2/7200/16MB.....135 лв
    GB NX86T256H/8600GT 256 GDDR3....188 лв
    NEC SNO AD-7200S /SATA/BLACK........46 лв
    FOXCONN ZL-699/400W FORTRON.......110 лв

    Имам няколко конкретни въпроса по така направената конфигурация,като приемам и всякакви мнения по въпроси,които не съм упоменал.

    1.Какво друго дъно би било по добро,като мога да отделя още 20-30 лева за него?
    2.Има ли смисъл да взема Е2180 или Е2200,като се има предвид че няма да се занимавам с клокване и други подобни операции?
    3.Паметта-тук са най-големите неясноти пред мен.
    Има ли смисъл да си взема 2х2GB,при положение,че ХР използва само 3 гб от тях,но с оглед на това,че в бъдеще може да си сложа Виста,то би ли било оправдано едно такова действие?Имам предвид това,че е 2х2гб при всички случаи е по добре от 2х1гб за ХР,нищо че работят в дуал ченъл.В главата ми се върти и друг вариант-2х1гб и още 2х512мб?
    И накрая последен въпрос за рама-да си взема ли Кингстон или А-дата,като последната е малко по евтина,почти на една цена са,Кингстъна по добър ли е и има ли причина да си взема него,а не А-ДАТА(май има по дълъг гаранционен срок)?
    4.За твърдия диск мисля,че няма какво да се коментира>
    5.Другата голяма въпросителна пред мен е е видеокартата-спрял съм се на тази,тъй като е без вентилатор и се предполага,че ще е по тиха,но ме притеснява,че тази,която е с вентилатор е по скъпа:GB NX86T256H- ZL/8600GT/GDDR-192 лв.Защо е така и има ли някакво предимство?
    Всъщност ще съм благодарен,ако някой ми каже разликата между тези три карти и коя от е по добре да си взема:
    GB NX86T256H /8600GT 256 GDDR3 188 лв
    GB NX86T256H-ZL/8600GT/GDDR3 192 лв
    GB NX86T256D /8600GT 256 GDDR3 184 лв
    6.ДВД записвачката също мисля,че няма нужда от коментар.
    7.Имам въпроси и за кутията-тази избрана от мен добра ли е,сравнително безшумна ли е и има ли по добър вариант от нея или да мина на вариант-евтина кутия с много скъпо захранване?Давайте предложения,но само за неща,които ги има в Мост,тъй като цялата конфигурация ще я закупя от техен дистрибутор.

    Моля за отговор по точки,така както съм ги формулирал,като ще се радвам,ако отговарят само хора с достатъчно компетентност и знания.
    Кибици като мен по добре да се въздържат от коментар

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    1. дъното е чудесно, няма нужда от друго (за ТЕЗИ пари!)
    2. по-добре 2180, че така както не искаш о/с, така много ще ти се услади без зор, без проблеми, пез пари да получиш за парите си едно 20-30-40% отгоре, нали?
    3. колкото повече, толкова по-добре. най-добре в момента си вземи 1х2gb, а после добави още 1х2
    4. добър е
    5. ако ще играеш - не е достатъчно мощна. ако няма да играеш е излишно мощна (=скъпа). разлика практическа няма. мисля, че "-zl" беше със zalman вентилатор, но не съм 100% сигурен
    6. по-добре вземи lite-on
    7. за мен приоритетът е захранването, а на тенекето - майната му. дизайнът е от нулево значение, а оптимизиран въздушен поток не можеш да намериш в кутия в този ценови клас, така че си вземи ламарина, която ти харесва и вътре сложи едно 400-450W марково захранване

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #3

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    1. дъното е чудесно, няма нужда от друго (за ТЕЗИ пари!)
    2. по-добре 2180, че така както не искаш о/с, така много ще ти се услади без зор, без проблеми, пез пари да получиш за парите си едно 20-30-40% отгоре, нали?
    3. колкото повече, толкова по-добре. най-добре в момента си вземи 1х2gb, а после добави още 1х2
    4. добър е
    5. ако ще играеш - не е достатъчно мощна. ако няма да играеш е излишно мощна (=скъпа). разлика практическа няма. мисля, че "-zl" беше със zalman вентилатор, но не съм 100% сигурен
    6. по-добре вземи lite-on
    7. за мен приоритетът е захранването, а на тенекето - майната му. дизайнът е от нулево значение, а оптимизиран въздушен поток не можеш да намериш в кутия в този ценови клас, така че си вземи ламарина, която ти харесва и вътре сложи едно 400-450W марково захранване
    Благодаря за мнението.
    Доколкото разбрах от думите ти,ме съветваш да взема Е2180 и да направя клок,правилно ли съм схванал?
    Ще играя игри от рода на Call of Duty и NFS,каква видеокарта да взема според теб за такъв тип игри?
    Кажи някакво добро захранване и сравнително безшумно от ценовата листа на Мост?

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    508
    #4

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    най-добре в момента си вземи 1х2gb, а после добави още 1х2
    Да попитам нещо... не е ли по добре все пак да е 2х1, за да работи в двуканален режим?

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    350
    #5

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    С цел в близко бъдеще да се ъпгрейдва ,по-добре 1X2G .

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    Цитат Първоначално публикувано от gagauz
    Благодаря за мнението.
    Доколкото разбрах от думите ти,ме съветваш да взема Е2180 и да направя клок,правилно ли съм схванал?
    2180 на това дъно спокойно ще чукне 3000-3200, което е направо безплатен обяд

    Ще играя игри от рода на Call of Duty и NFS,каква видеокарта да взема според теб за такъв тип игри?
    Кажи някакво добро захранване и сравнително безшумно от ценовата листа на Мост?
    "от рода на" е много относително понятие, защотото и quake4 е "от рода на call of duty", ама иска 2 пъти по-слабо видео . искам да кажа с горното, че обобщения "ще играя 3D екшъни и ралита", на практика покрива всичко, което иска силно видео. с онзиденшното официално излизане на 9600GT се очаква и свалянето на цените от страна на AMD/ATI на 3850/3870, които са значително по-силни от 8600GT(S) и препоръката ми е да се насочиш натам

    boishin, двуканалният режим може да е по-добър от едноканалния при равни други условия, но при последващ upgrade 4 платки памет x 1GB са МНОГО по-зле от 2x2

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #7

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    Взимай тази видеокарта, докато още я има: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529857!

    Записвачка си избери, по красота измежду тези:
    Asus DRW-1814BLT
    Lite-On DH-20A3S
    Samsung SH-S203B
    LG GSA-H62N


  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #8

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    Цитат Първоначално публикувано от tonich
    Взимай тази видеокарта, докато още я има: http://www.jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=529857!

    Записвачка си избери, по красота измежду тези:
    Asus DRW-1814BLT
    Lite-On DH-20A3S
    Samsung SH-S203B
    LG GSA-H62N

    Записвачката явно ще е Асуса,има много добри отзиви за нея отвсякъде,ъака че този проблем е решен.
    Мисля,че и за харда,паметта и процесора нещата са ясни,единствено ме тормози въпроса Е2200 може ли да се клоква,така както Е2180,тъй като са на почти еднаква цена,така че...
    За дъното не получих достатъчно коментари,но мисля да го сменя с Р35-DS3,някой ако каже разликите ще е много добре...
    За предложената видеокарта от tonich наистина има добри отзиви из нета,а е и на страхотна цена,но проблема е че ще купувам компа от дилър на Мост,а въпросната карта се предлага от Жар.Та въпроса ми е мога ли да си поръчам всичко останало от Мост и да си добавя само видеокартата от Жар...някакви проблеми с гаранцията ще имам ли?
    За кутията вече доста с еколебая дали да не си поръчам някаква евтина без захранване и допълнително марково от рода на 450-500 W?

    Ще ви бъда благодарен,ако някой отговори на последните ми въпроси и мисля,че вече почти всичко ще ми се изясни

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    за разликите си виж в сайте на гигабайт направо, но разлика няма.... виж, разлика с ds4l има, при това сериозна, но и цената е повече от сериозна

    2180 или 2200 няма особена разлика, стига да е M0 степинг

    въпросната карта за 140 лв изобщо не е на страхотна цена, защото е по-слаба от 8600GTS и е на кантар с 8600GT (имал съм всичките)

    иначе за кутията и захранването си на прав път

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #10

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    за разликите си виж в сайте на гигабайт направо, но разлика няма.... виж, разлика с ds4l има, при това сериозна, но и цената е повече от сериозна

    2180 или 2200 няма особена разлика, стига да е M0 степинг

    въпросната карта за 140 лв изобщо не е на страхотна цена, защото е по-слаба от 8600GTS и е на кантар с 8600GT (имал съм всичките)

    иначе за кутията и захранването си на прав път
    Ех,аз ако можех да се ориентирам в термините относно тия дъна,въобще нямаше да пускам настоящата тема.
    Но по твоята логика защо да не взема направо P31-DS3L,което е доста по евтино от всички изброени дотук.
    Може би ако някой ми каже разликите,аз ще съумея да отсея какво би ми било полезно и кое ни би било преимущество за мен по отношение на дъната.
    А за видеокартата около 50 лв разлика между 7900ГС и 8600ГТ мисля,че е осезаема и щом са с еднакви характеристики би трябвало да взема по евтината?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #11

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    въпросната карта за 140 лв изобщо не е на страхотна цена, защото е по-слаба от 8600GTS и е на кантар с 8600GT (имал съм всичките)

    В кое е по-слаба, бре!?
    В рендериращите конвейри или ширината на шината на паметта.


    Единственото нещо, в което въпросните карти са по-силни от 7900GS е DX10 поддръжката.


    ПП. ФиърМи, благодаря, че ме развесели!

  14.  
     
  15. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #12

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    tonich, радвам се, че така възприемаш нещата, но когато си правя тестовете и проверявам производителността, аз не го правя в една табличка, в която отляво и отдясно да сравнявам 2 числа, а пускам тестове, игри и т.н. и сравнявам резултатите

    имал съм 7900GS @ 7950, на процесор а64 х2 4400+@6400, и UT3 се играеше приемливо. сложих 8600GE (=GTS) и изведнъж започна да се играе напълно комфортно. кажи сега - на теб и развеселяването ти ли да вярвам или на цифрите?

    ако трябва да препоръчвам видеокарта, бих препоръчал 8800GT 512MB, защото това е истинската карта в момента (най-добро съотношение цена/производителност), но цената е доста над $100 бюджет във въпроса...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    24
    #13

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    Днес си поръчах видеокарта от Жар- GF 7900GS Chaintech DDR3 256MB Bulk за 142,40 лв
    Останалите компоненти си ги поръчвам от Мост и се спрях на следното,което мисля да поръчам като дойде видеокартата:
    C2 DUO E2200
    2x2GB DDR2 A-data
    320 Gb Hitachi sata2/7200/16mb
    ASUS DRW-1814BLT sata black

    За тези компоненти нямам колебание,все още се чудя за дъното и кутията.

    Някой ще ми обясни ли разликите между тези четири дъна,но да го обясни с думи прости,като каже отрицателните и положителните им страни:
    GB P31-DS3L/P31/775/1333 http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=36749
    GB P35-DS3L /P35/LGA775 http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=36567
    GB P35-DS3 /P35/LGA775 http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=36523
    GB P35-DS3R /P35/LGA775 http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=36227

    За кутията се колебая между тези варианти:
    FOXCONN ZL-699/400W FORTRON http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=37261
    FOXCONN 3GTH996//FORTRON 400W http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=36105

    или това захранване PSU FORTRON BLUESTORM II 400 http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=35808
    с някоя от тези евтини кутии:
    http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=35001
    http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=34355
    http://mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=29698

    Моля ви помагайте за последно да избера и тези последни компоненти и мисля,че ще с еполучи един страхотен комп.
    Чакам съветите ви!

  17. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #14

    Re: Няколко въпроса отнсно избор на нов компютър!

    Естествено че GIGABYTE GA-P35-DS3R
    Само това дъно от изброените има 2 x 8 Mbit flash ROM
    Що се отнася до кутията ти препоръчвам FOXCONN TP-544

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 20-01-14, 12:14
  2. Няколко въпроса за S40 SUB
    От vencifcl във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-13, 18:03
  3. няколко въпроса за С++ ?
    От brankod във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-07, 15:46
  4. Няколко въпроса за LVM
    От fori във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-03, 18:12
  5. Няколко въпроса...
    От Stealth във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 44
    Последно: 03-06-02, 15:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе