Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 45

Няколко въпроса...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #1

    Няколко въпроса...

    Смятам да прявя upgrade като сте сменям дъно,процесор,кутия,рам и т.н но първо ще взимам дъно и процесор и според много от писаното по въпроса какво дъно да взема и т.н. се спирам на три дъна които като гледам се препоръчват и са на почти на една цена.Та дъната са:

    ABIT ST6, i815, SB, ATA100

    Asus, TUSL2-C, i815, ATA/100

    Gigabyte 6OXT, i815EP-B, ATA100

    Понеже нямам много пари съм се спрял на последното като първи вариант.

    Интересуват ме няколко неща.Процесора които ще взимам на първо време ще е селерон 500 с370 като по нататък се надявам да го сменя с нещо над 1GHz.Понеже не можах а намеря информация за поддържаните процесори(имам предвид честоти) от тези дъна,дали ще тръгнат горепосочените процесори и въобще до долко поддържа всяко от дъната.Друг въпрос е overclock-a.Най-вероятно този от 500 ще го мъча до колкото може обаче ме притеснява дали дъната имат нужните делители които да поддържат PCI i AGP-то на нормалните честоти.

    А и още нещо,поддържат ли и трите дъна pga fcpga i fcpga2 процесори.Понеже не искам да сравнявам abit s asus(понеже и двете си струват) кое дъно ще си струва повече да се вземе gigabyte ili abit за овърклок и въобще за добро представяне на цялата система.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    79
    #2

    Няколко въпроса...

    Nito edno ot tia MB ne podargat ppga CPU-ta nemogat da podavat

    napregenie(vcore) nad 1.8v.taka 4e vnimavai kvo 6te kupuva6




  4. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #3

    Няколко въпроса...

    Az sam s ABIT ST6 i sam mnogo dovolen- overclock, stabilnost. Ot GA-6OXT njamam vpechatlenija (maj ne e dano za OClock), no imam takiva ot GA-7VTXE (KT266A- pochti na sashtite pari)...razbirash na kade bija, nali....)



    Prosto i815 e zadanena uliza- i za moe sajalenie- vervaj mi HAHAH



    Taka che zimaj edno Durvon-che, pak po-natatak sha go smenish s edno XP i gotovooo..




  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    40
    #4

    Няколко въпроса...

    <BLOCKQUOTE id=quote><font size=1 face="Verdana, Arial, Helvetica" id=quote>quote:<hr height=1 noshade id=quote>

    Та дъната са:

    ABIT ST6, i815, SB, ATA100

    Asus, TUSL2-C, i815, ATA/100

    Gigabyte 6OXT, i815EP-B, ATA100

    <hr height=1 noshade id=quote></BLOCKQUOTE id=quote></font id=quote><font face="Verdana, Arial, Helvetica" size=2 id=quote>



    Бе ти за Epox чувал ли си...???




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #5

    Няколко въпроса...

    Помисли си и за EPoX 3PTA - 815EP rev.B, AC'97, ATA100 - 75$. От Persy можеш да го вземеш и без 20%.

    Аз съм с TUSL2-C и взех едно такова за сравнение - смело мога да кажа, че са с практически еднакви възможности, но EPoX-а пусна 5-6MHz FSB повече. Естествено говорим за стабилна работа. С P3Tu достигам на TUSL-a стабилно до 155, а с 3PTA - 160.

    А и да не забравя, този стар cel/500 е S370 а новите дъна приемат само fcpga/fcpga2.




  7. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    265
    #6

    Няколко въпроса...

    Pi6a ot ST6 rev.1.0

    Kupuvano e avgust.2001

    Robati si dobre.

    Tapoto pri nego e 4e ne moje da razdeli na 4 FSB-to.Ot tam se se6ta6 kakvo stava :-(




  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #7

    Няколко въпроса...

    За Epox съм чувал както и за Перси обаче аз съм от Бургас и доколкото знам тук няма представителство на Перси както и нямам информация някой да продава epox.Друг проблем може да е да речем че се свържа с перси и ми пратят дъното(ако доставят извън София)и нещо се развали, ще трябва да ходя до софия(град който не познавам)и т.н.Ако имаше начин да си взема epox от Бургас бих си взел.

    Kато гледам няма да стане за процесор под 1GHz/100fsb и ако реша да го пържа да речем на 133fsb на абита няма да стане заради делителя, дали ще имам проблем при asus и gigabyte.И още нещо до колко са максималните честоти които поддържат дънните платки за celeron и P3.







    Edited by - Stealth на 21/05/2002 21:24:26

  10. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #8

    Няколко въпроса...

    ABIT-a si ima delitel 1/4 i raboti mnogo dobre na 133 shina, pri moja 1.0A stigam i do 138 bez problem. Javno rev.-a mi e po-nov




  11. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    637
    #9

    Няколко въпроса...

    ...a inache max FSB, koeto mojesh da zadadesh e 200.




  12. Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    561
    #10

    Няколко въпроса...

    ЕРоХ може да си вземеш от www.hardwarebg.com



    _________________

    A Steve Morse Fan!!!

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #11

    Няколко въпроса...

    В този сайт на Abit http://fae.abit.com.tw/eng/faq/generic/checkcpu.htm пише че това st6 нe поддържа процерори над 900mhz-CeleronII.Понеже вече съвсем се обърках някой можели да ми каже кое на какъв сокет е:

    CeleronII

    Celeron

    Coppermine

    Tulatin

    и кое след кое следва и един CELERON 1000Mhz, S370, 100Mhz, FCPGA2

    ще тръгнели на някое от дъната

    И още нещо как след като в сайта на асус пише че tusl2-c поддържа до 1,2G може да се овърклоква до 1,7(сигнатурата на Kovalski)













    Edited by - Stealth на 22/05/2002 21:53:05

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #12

    Няколко въпроса...

    Нямам против, ама тоя Ковалски май един скриншот не е постнал, или линк към 3дмарк или псмарк.... Abit St6 е пълен резил, това че над 133 шина му работи 1/4 делителя е ясно, въпросът е защо не работи под 133 шина, щото не е ясно до колко ще се клоква процесорът. За Асуса съм чувал добри неща, с изключение на това, че включва AGP 2x над 110 шина или нещо от сорта... ЕpoX-a ми е доста интересен, за него нищичко не знам....



    <font size=1>P4 1.6@2.59 (16x162), EpoX 4BDA2+, Gigabyte GF2 GTS Pro, IBM 30GB, Sony 200GST 17", Logitech MouseMan Dual Optical</font id=size1>

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    155
    #13

    Няколко въпроса...

    Днес цял ден разглеждам спецификации на дъна и тези които съм споменал пише че поддържат до 1,3G.Е как след като поддържат до толкова може да се пускат процесори над 1,3 било то овърклокнати или не(нямам нищо против сигнатурата на Kovalski-това беше само пример).

    И един последен въпрос -кажете нещо за Elitegroup, P6IPAT, i815EP, SB, ATA100 според информацията която намерих поддържа същите процесори като другите дъна пък и цената е досна добра въпроса е дали е достатъчно качествено дъно.

    И каква е разликата между noname и PQI рам понеже са на една цена и от коя ще е по-добре да взема



    Edited by - Stealth на 22/05/2002 23:15:36

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,037
    #14

    Няколко въпроса...

    Skrinshotove kolkoto iskash moga da ti svalia, samo deto ne znam kak adjeba da se regna v tozi 3DMark ili SysMark, za da publikuvam rezultata.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    1,449
    #15

    Няколко въпроса...

    Ковалски,тва си е направо ламерство да не знаеш как

    И недей да ми изкарваш моля те тия 12000 точки със Зелерон,СДРАМ и ГФ2,щото аз със ХП@1820,512ДДР на 173 шина и 4400 с клокната до 690 памет правя 12400-просто е безочливо от твоя страна,не че има некво значение кой колко прави.




Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Няколко въпроса за S40 SUB
    От vencifcl във форум Тонколони
    Отговори: 9
    Последно: 19-09-13, 19:03
  2. MHI SRK50ZG-S - няколко въпроса
    От new_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 01-12-08, 00:20
  3. няколко въпроса за С++ ?
    От brankod във форум Програмиране
    Отговори: 5
    Последно: 07-03-07, 16:46
  4. Няколко въпроса за LVM
    От fori във форум Linux
    Отговори: 1
    Последно: 09-11-03, 19:12
  5. Няколко въпроса за оувърклок...
    От eDaniel във форум Овърклок
    Отговори: 16
    Последно: 27-09-03, 23:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе