Резултати от 1 до 14 от общо 14

lan карта - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    lan карта - проблем

    имам проблем от известно време , показва ми , че кабела за лан-а е издърпан , а въпреки това имам нет , когато рестартирам понякога биоса ми дава съобщение : lan cable is not ready ! press f1 to continue or enter setup , когато избера ф1 си влиза във виндоус обаче мрежата неще да тръгне , при логване ми дава грешка , че модема има хардуерен проблем , а като влезна в device manager никаде нямам жълта удивителна ...когато ми прави проблема , пробвам и размвствам леко лан кабела както е вкаран и мн често започва да мига лампичката и става , .... като влезнах в биоса , дъното ми има функция да проверява състоянието на лан кабела до 50 м , и мн странно , че стойностите за дължината на кабела постоянно се менят , ... ще направя скрийншот , иначе лан картата е вградена , дъното е асус п5лд2 делукс

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #2

    Re: lan карта - проблем

    Сложи една на PCI за 8 лв. и си свиркай. По безопасно е и откъм евентуални удари в мрежата. Много често вградените карти давали някакви "утечки" (така ми обясниха от доставчика).

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: lan карта - проблем

    по темата - не ми се е случвало досега да имам задраскана икона на connection и в същото време да има нет. макар че инициализацията на мрежата е относително бавен процес и няма как да "има-няма" в рамките на секунда, бих предположил лош контакт на кабела в буксата.

    извън темата - izwerga, попитай доставчика си какво разбира под "утечка" на интернет, че ми стана много любопитно . капе отстрани ли, засмуква въздух ли

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #4

    Re: lan карта - проблем

    така и предполагам също , защото не се чува характрното прищтракване като вкарвам кабела , да видим само дали ще се навият доставчиците да дойдат , че нямам клещи

  6. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #5

    Re: lan карта - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    по темата - не ми се е случвало досега да имам задраскана икона на connection и в същото време да има нет.
    Редовно се случва и често се оправя само с рестарт. Може и с F5 в "Network connections", но не винаги.

  7. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #6

    Re: lan карта - проблем

    след като има нет за какво е нужно "оправяне"?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    2,351
    #7

    Re: lan карта - проблем

    Ако се ползва PPPOE може да се изключи TCP/IP и пак ще има интернет (виждал съм някой доставчици умишлено да го махат), макар че като се махне отметката пред TCP/IP-протокола, Windows-a показва картата като да не е вързана.(задраскани компютърчета)
    Та от тук ми идва на ум, че при кофти линия, картата може да се опитва да се върже на 10МБ и нет пак ще си има.
    Та виж дали не е от това липсана на свързаната иконка, а ако си е кабела - мрънкай на доставчика или на най-близкия комшия с клещи

  10. etg
    etg е офлайн
    Administrator
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    1,393
    #8

    Re: lan карта - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    след като има нет за какво е нужно "оправяне"?
    Защото хората звънят на пожар на доставчика: тука ми излиза едно червено кръстче, какво да правя?

    Цитат Първоначално публикувано от Black Adder
    Ако се ползва PPPOE може да се изключи TCP/IP и пак ще има интернет (виждал съм някой доставчици умишлено да го махат), макар че като се махне отметката пред TCP/IP-протокола, Windows-a показва картата като да не е вързана.(задраскани компютърчета)
    Не, няма такова нещо. Задрасканите компютърчета не зависят от липсата на TCP/IP.

    @connect: Щом проблемът се оправя с наместване явно някъде се губи контакт. Погледни да не е изкривено някое от крачетата в куплунга на картата, ако са нормални се обади на доставчика си да дойде да ти смени накрайника.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #9

    Re: lan карта - проблем

    подменихме накрайника на лан кабела но пак си прави номера ... мн интересно ,че като цъкна два пъти на компютърчетата долу после дам property после отида на networking и имам чекчета само пред интернет протокол tcp/ip , QOS , а рррое няма изобщо , а като отида в контрол панел - network connections и цъкна два пъти върху local area network , срещу която ми пише ,че кабела е издърпан , ми дава че има pppoe но пред тцп-то няма чекче. Досега не съм обръщал внимание и нзн дали това е нормално , ще пробвам да преисталирам pppoe -то . в момента постоянно се свързва и развързва , прави ми впечатление , че когато пише , че кабела е издърпан , лампичката за лана не премигва , чудя се дали не е възможно проблема да е някъде по кабела ... когато няма нет и неще да тръгне ми дава тази грешка , а понякога просто трябва да се логна за да си тръгне само
    eror : 692 there was a hardware failure in the modem , or other connecting device.

  12. Member
    Тук е от
    May 2002
    Мнения
    897
    #10

    Re: lan карта - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    извън темата - izwerga, попитай доставчика си какво разбира под "утечка" на интернет, че ми стана много любопитно . капе отстрани ли, засмуква въздух ли
    Ми просто в момента в който съседа си включи компа и суича на стълба забива.
    Добавено: ще пробваш ли с една на ПиСиАй слот или ще се мъчиш още незнайно колко , чудейки се дали е хардуер или софтуер.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #11

    Re: lan карта - проблем

    ами купих си пси лан карта , ама пак същите номера върви си върви и по някое време пак дава , че няма вкаран лан кабел и като го преместя на старата карта пък показва , че има , ама като ми е сменен мак адреса , няма как да си пусна нет-а , преинсталирах и виндоус ама не и не ... някои няма ли идея от какво може да става така ? явно не е от картата ...

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    221
    #12

    Re: lan карта - проблем

    Обади се на доставчика ти, да дойдат и да си кримпнат кабела като хората.

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2005
    Мнения
    24
    #13

    Re: lan карта - проблем

    Да не би да ти е дълго трасето на lan кабела? Друг вариант е дефект на същия - установява се с уред за измерване на utp.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    293
    #14

    Re: lan карта - проблем

    ... и при мене се случи нещо подобно идват фключват кабела на лаптопа за малко , и то точно тогава има нет и си тръгват и то после спира , ама при мене се оказа проблем в маршрутизатора им не при мене

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем при инсталиране на Лан карта
    От Sasho80 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 21
    Последно: 13-05-09, 23:44
  2. Проблем със SIM карта
    От profyt във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 4
    Последно: 16-07-07, 08:23
  3. Проблем с видео карта
    От veni във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 13-06-07, 00:24
  4. проблем с видео карта???
    От cerber във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-01-05, 09:22
  5. Проблем със звуковата карта.
    От vlado_g във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 7
    Последно: 11-03-04, 21:23

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе