Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 27

Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    4
    #1

    Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    Здравейте!
    От известно време разглеждам форума главно с идеята за помощ при избор на ЛЦД ТВ.
    Може да се каже, че ЛЦД-то за момента ще изчака, тъй като възникнаха други разходи, но някаква конфигурация трябва да се купи, защото старата издъхна .
    Извинявам се предварително ако има такава тема, но не успях да намеря нищо търсачката.
    Питането ми е малко комплексно - първо ще ви помоля да ми препоръчате конфигурация, която става за гледане на ХД филми (т. нар. медия център), да може да се свърже с нея 5.1 аудио система и не на последно място все пак да тръгва някоя друга игрица. Моля ви, освен основните компоненти, да препоръчате операционна система (ХП или Виста), както и допълнителен софт за гореспоменатите дейности. Някакви идеи, кой може да свърши работата в София. Само за инфо - за монитор ще се използва някое 42' ЛЦД.

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #2

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия


  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    прекалено е мощна тази за нуждите му....

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #4

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    прекалено е мощна тази за нуждите му....
    Много си е добра даже. Балансирана, подбрана и на добра цена. Като си поръча нещо кой знае какво дърво ще му съберат. Пише че иска и игри да поиграва. Е на това ще върви всичко Идеално се връзва с 42" LCD.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    ПРЕКАЛЕНО е добра за това, което иска да прави

    за какво точно му трябват 2*320 дискове, 8800 видео и 8200 процесор за гледане на филми?!

    "все пак да тръгва някоя друга игрица" не оправдава такава огромна инвестиция, а за останалото идеална работа ще му върши и машина за 1/2 от тези пари

  7. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #6

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    aaa.....взе ми го от устътъ ..... тая конфигурация е перфекна за случая ако ми я дадът за 600лв

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #7

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    Конфигурацията е супер и ще му върши работа дълго време ако може да си я позволи. Ако вземе нещо за 600лв. догодина ще се чуди как да прави ъпгрейд. Като си купувате автомобил например и знаете че ограничението на магистрала е 130км.ч. то това означава ли че трябва да си купите нещо с 50к.с. двигател, защото ще ви върши работа. Не означава, защото пнякога ще ви трябват доста повече и тогава оценявате инвестицията. Та ако човека може да си я позволи, това е машина с поне 150к.с, ако мога така да се изразя - върви леко и не се замисля като натиснеш педала на газта(аналогията с компютъра мисля че е ясна - не се чуди 3 минути какво да прави като отвориш 4-5 неща..
    В момента съм с P35-DS4 rev. 2.0, E6750, Hitachi 500GB SATAII, 8600GT, 2x1GB Apacer. В 95% от времето процесора не го виждам натоварен над 5% и рама над 600МВ. Обаче понякога се налага да преконвертирам някой филм, да му вградя субтитри и тогава оценявам машината. А онези двата диска в RAID 0 дават на конфигурацията точно това, което при мен куца - процесора ми е бърз, но харда бави цялата система понякога. Всеки лев в конфигурацията на продавача по горе си струва, особено ако се сравни с нещо сглобено за половин цена.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    espace, звучиш ми точно като тези, които влизат в компютърен магазин и казват "искам всичко от дъното на колонката" (= най-скъпото). логиката "аз да се подсигуря с най-скъпото и най-мощното, 'щото може да ми потрябва в 1% от случаите" може да е валидна за климатиците, но за компютрите не е. за компютрите е валидна "трябва да взема това, което ми трябва", защото цените падат с дни, и това, което днес "върви леко и не се замисля", струвайки една бала пари, утре ще струва 1/2 бала и бая ще се чуди и мае като го натовариш. и ако си мислиш, че с въпросната машина след една година няма да се чуди за upgrade, просто си в дълбоко заблуждение.

    най-правилният подход е постоянен upgrade с малки суми. моряшките/бизнесменски изцепки "сега ще видят всички като си купя най-скъпото" останаха в миналото. сега, за да си в крак с техниката (=да имаш актуална машина) е свързано с разбиране, а не с еднократно изсипване на куфарче с мангизи.

    P.S. ти като толкова разбираш и държиш на "да върви леко и не се замисля" защо си с това дърво 8600GT?

    P.P.S. м/у другото, какво имаш предвид с фразата "Идеално се връзва с 42" LCD"? обичайната за 42" телевизори резолюция в момента е 1366 x 768, като за нея изобщо не е необходима 8800GT. с нея би се справила дори твоята 8600GT

    N.B. C4_1,6_Coupe, извинявай, че използваме темата ти за несвързани диретно с въпроса ти коментари, но така и ти ще научиш нещичко в материята

  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    4
    #9

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    Здравейте!
    Много благодаря за изказаните мнения, но като се има предвид колко съм гол и бос в материята, напрово губя и ума и дума. Идеята за това нещо е, че преди време когато живеех в Германия имах такова"нещо", вързано с нет и 29''ЦРТ. Беше идеално за дърпане на филмчета и гледане съответно, но милото издъхна. Все пак моля разбиращите хора да измислят нещо за сглобяване, което да не е и 2000+ лева, ако е възможно.
    А и btw. - играя много малко игри, като 95% в случаите е АОЕ2 мулти с приятели.

    Колега FearMe - забелязвам, че споменаваш една доста добра цифра от 600лв. - ако дадеш съвет за вместване в тези пари , ще трябва много

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #10

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    Цитат Първоначално публикувано от C4_1,6_Coupe
    Колега FearMe - забелязвам, че споменаваш една доста добра цифра от 600лв. - ако дадеш съвет за вместване в тези пари , ще трябва много
    Ти си на ход FearMe. Защото засега само аз дадох някакво конкретно предложение, другите сте контра без да помагате на човека. Та измисли нещо свястно за 600лв. дето да покрива следните изисквания.


    Цитат Първоначално публикувано от C4_1,6_Coupe
    Питането ми е малко комплексно - първо ще ви помоля да ми препоръчате конфигурация, която става за гледане на ХД филми (т. нар. медия център), да може да се свърже с нея 5.1 аудио система и не на последно място все пак да тръгва някоя друга игрица.

    Относно моята 8600GT аз не съм геймър, практически не играя и ме устройваше като цена, както и факта че е безшумна( silent pipe) охлаждане.



  13. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #11

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    Gigabyte GA-MA69G-S3H ~ $90 (вградено видео Radeon X1250, което за съвременни игри не става, но пък и "да поразцъкам нещо не е много конкретно"
    a64 X2 4000+ box, s.AM2 ~$80
    1gb ddr2 800 ~$25
    320gb hdd ~$100
    dvd-rw ~$35
    case/psu 400W brand ~$65

    ------------------

    ~$400 * 1.25 = 500 лв

    ако трябва да стигнем 600-те лева питаме C4_1,6_Coupe: "какви конкретно игри обичаш да играеш?", за да разберем дали тези 100лв да ги сложим в допълнително видео или в още ram, hdd и процесор.....

    гореописаната машина спокойно може да пусне 2-3 HD stream-a едновременно, има вграден 5.1 звук и достатъчно голям хард за каквито и колкото филма искаш....

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,565
    #12

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    А иначе ето и моето предложение за относиително евтина конфигурация . Компонентите са по ценовата листа на мост в бг.лв. с ДДС. Предлагам Intel базирана с двуядрен процесор.

    Дънна платка - GB P35-DS3L /P35/LGA775 148.50
    Процесор - C2 DUO E2160 /1.8G/1M/BOX 117.00
    RAM памет - KIT 2X1GB SUPERT DDR800 103.00
    Твърд диск - 250GB SEAGATE SATA2/7200/16MB 109.50
    Видеокарта - ASUS EN7300GS/HTD/256M PCI-E 87.00
    DVD - LG GSA-H62N DVD RW /SATA 49.00
    Кутия със захранване - FOXCONN ZL-142A/400W FORTRON 100.50

    Мишка и клавиатура по избор за около 30лв. общо.

    Това е, крайна цена 740лв. с ДДС. По евтино не мога да измисля. Може да се вземе по евтин хард диск или дъно но не мисля че спестяването на 60-70лв. е добра идея. Ако се вземе дъно с вградено видео като GB G33M-S2L се спестяват тези 90лв. за отделната видеокарта. Дъното поддържа 5.1-channel аудио.

  16. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #13

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    Какви са тези конфигурации за HTPC???

    780G MB - $100+
    4400 X2 - $70+
    2GB DDR800 - $40+
    320GB HDD - $75+
    Case+PSU - $30+
    DVD-RW - $25+
    Дотук 510лв и остават 90лв до 600-те за почерпка.

    ПС - И двете горни предложения са със значително по-лошо видео и за HDTV не могат да се сравняват с посочената конфигурация... А доколкото разбирам, това ще е основното задължение. С 3200-тата може да се играе и на игри доста прилично, със сигурност по-добре отколкото със 7300.

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    Само да добавя, че напоследък има една купчина евтини дънни платки с вградено видео и с допълнителен HDMI изход.
    Обаче за мое съжаление, нямам наблюдения за качествата на тези HDMI изходи.
    От друга страна пък, съм виждал на два-три пъти голям телевизор свързан към устройство с HDMI кабел. И нямам някакви спомени за свръх високо качество в образа на телевизора.

  18. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #15

    Re: Помощ за конфигурация / Главно мултимедия

    КрИс, къде ги тия цени, че да си напазаря малко. ...или може би не са за всеки ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 23
    Последно: 10-11-14, 01:13
  2. Помощ за конфигурация :)
    От Anuwar_ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 31-07-12, 19:33
  3. PHILIPS 42PFL3606H главно за телевизия
    От ops5 във форум Philips телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 20-09-11, 18:41
  4. Избор на конфигурация - помощ
    От kiko1987 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-10-07, 21:57
  5. Помощ за избор на конфигурация
    От Silvina във форум Общ - хардуер
    Отговори: 23
    Последно: 03-11-03, 13:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе