Резултати от 1 до 13 от общо 13

19"LCD монитор помощ.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #1

    19"LCD монитор помощ.

    Здравейте , искам да си взема качествен монитор ама не разбирам много( , качествена картина и добър контраст да не е широкоекранен) , общо взето си харесах ето тези двата:
    http://www.prad.de/en/guide/screen3139.html
    http://www.prad.de/en/guide/screen3911.html

    Четох че динамичният контраст не се препоръчва много ако може някои да ми обясни ,за какво се използва , какво прави .
    и дали тези два монитора дали са добри.
    нещо такова си търся -> монитор до 550 -600 лева .. да е 19" 2 ms 1280/1024 от 160V/H нагоре ъгъл на виждане ,търся с над 2000:1 контраст и качествена картина.
    мерси.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    А защо не широкоекранен ? Преди да мина на такъв и аз нещо не ги харесвах но удобството да се гледа широкоекранен монитор въобще не е малко.При работа, удоволствието да си отвориш примерно един Word и Exel едновременно и двата да са в пълният си блясък пред теб не е малко , или като си пуснеш филм да нямаш никакви черни линии .....

    [img width=800 height=498]http://store3.data.bg/stangen/scr1.JPG[/img]

    [img width=800 height=500]http://store3.data.bg/stangen/scr2.JPG[/img]

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #3

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    искам да е квадратен аз играя и някои игрички и ми е по удобно, обаче като неразбирам ми е много  трудно да си избера качествен монитор( от тези които посочих горе стават ли ?

  5. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    Игричките пак можеш да си играеш. Ако ти е слаба картата и не можеш да пуснеш нативната резолюция (Всички съвременни игри подържат широкоекранните монитори) от драйвера на видеокартата можеш да казваш дали да разпъва образа или при по-малка резолюция да я пуска native със черни кантове. Аз също играя игри и виждам доста повече неща на екрана заради по-голямата резолюция.

    От двата , Samsung 961BF е с повече осветеност и е малко по-добрият избор.


    Като цяло и двата монитора са с TN матрица която е бърза но цветопредаването и не е от най-истинските, тоест цветовете не са съвсем реални.

    П.С. Все пак съвета ми е ако можеш отиди в някой твой приятел с 22" или по-голям монитор и виж как гледа и си преценявай сам.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #5

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    мерси за инфото за матриците . но все пак като гледам мониторите искам да си зема някой с качесвена картина да не ми мори очите много и така това най вече . незнам кой са качесвените монитори до 550. ако можеш да ми посочиш някой ( . .

  7. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #6

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    Търси нещо с MVA или S-IPS матрица. Първата е бавна но пък за сметка на това има страхотно цветопредаване. Въпреки , че щом вземаш монитора за игри не си заслужава да даваш пари за скъпа матрица, по-добре гледай за гаранцията за изгорели пиксели. Че още има някои марки дето трябва да им изгорят няколко пиксела за да ти го сменят, а пък видиш ли и един на екрана, погледа ти ще е все там.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #7

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    А като марки LG,Samunsg,Sony,iiyama,... имат ли някаква същесвена разлика дали има разлика в качесвото или зависи от монитора ? Кои от тези производители да търся ..за да си зема по добрият монитор ?

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    Поръчах една 22" Iiyama за един приятел и ....въобще не ми хареса , пластмасата беше отвратителна, монитора изглеждаше все едно е сглабян от деца в начално китайско училище , добре поне, че имаше гаранция за изгорели пиксели и гледаше добре. Не знам какво да те посъветвам , най-добре отиди някъде където работят повече монитори и си харесай на място.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #9

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    добре .Само да питам ако е с динамичен контарст ще ми натоварва ли повече очите?

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #10

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    Не, няма да ти товари очите.

    Погледни и тази обява във форума :
    http://forum.setcom.bg/index.php?top....msg307072#new

    Този монитор е просто слънце , а цената му е смешна (стига продавача да е читав).

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #11

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    Взех си 22"(Samsung 2253BW) както ти и доста хора ме посъветваха само да попитам още нещо , на диска има и една програма "MagicTune" трябва ли да я инсталирам ? изобщо какво прави.? За нея нищо не пише като цяло на диска освен че може да не е съвместима с видео драйвера ми.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    Първо ,честита покупка Да си го ползваш със здраве и да не ти прави проблеми , програмката можеш да я пропуснеш , теоретично ти прави настройка на цветовете на практика ползата е нулева.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    54
    #13

    Re: 19"LCD монитор помощ.

    мерси

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ за избор на "LCD/LED" телевизор - "40-46" инча
    От Jimbata във форум Телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 28-01-12, 19:16
  2. Отговори: 3
    Последно: 01-06-11, 14:25
  3. Помощ за избор между "SHARP" i "LG"
    От zezo1983 във форум LG телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 24-04-11, 17:34
  4. Отговори: 6
    Последно: 07-08-09, 15:02
  5. Помощ в избора на 19" LCD монитор
    От carcass във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 27-08-06, 18:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе