Резултати от 1 до 9 от общо 9

Помощ в избора на 19" LCD монитор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #1

    Помощ в избора на 19" LCD монитор

    Реших да си купя LCD монитор, но не мога да се реша какъв и кой модел точно да купя. В едно съм сигурен, трябва да е 19". Гледах из различни интернет магазини и се спрях на следните монитори. Сега дилемата ми е, кой от тези монитори да избера:

    LG L1970HR

    LG L1940PQ

    Philips 190P6ES

    Philips 190X6FB

    Samsung SyncMaster 960BG

    Ако има някой друг монитор в този ценови диапазон до 370 евро, който да е по-добър от изброените, то моля да ми кажете кой е той.

    П.п Съжелявам за новата тема. Не погледнах, че има вече такава.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: Помощ в избора на 19" LCD монитор

    аз имам 1970H, кърти отвсякъде.

    предимства:
    -ъгъла е на видимост е превъзходен,
    -дори и когато слънцето ми блести в очите или пък го огрява пак се вижда без никакъв проблем,
    -рефреша според мен е перфектен (, ама аз и на 25мс рефреш на старото лцд не виждах особен проблем).
    -цветовете биха могли да бъдат и по свежи
    -за щастие тук го продават с 3 години vorort (демек идат у вас носят нов и ти зимат прецакания) гаранция, тай че аз като го видях преди няколко месеца на пазара си го купих без колебание.
    -цифров и аналогов вход (то в днешно време само най-евтините нямат по два входа)
    -има някакъв софтуер, който автоматично настройва екрана за филми/текст/игри и т.н. (и на default всичко си изглежда перфектно, реално не е нужен)

    недостатъците са:
    -отделно захранване (за сметка на това пък е супер тънък дисплея)
    -досадно светеща синя лампа (може да се изключи през софтуера)
    -няма възможност за въртене наляво надясно (ама пук стойката му тъй или иначе е кръгла в основата)
    -повдигането нагоре е свързано с отдалечаване от очите (ако не мръднеш основата)
    -няма усб хъб (много удобен фийчър според мен, що не са го добавили... )
    -няма завъртане на 90 градуса (landscape/portrait)


  4. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #3

    Re: Помощ в избора на 19" LCD монитор

    Точно към LG L1970HR съм се насочил и аз. Доста мнения изчетох за LG мониторите и всичките бяха положителни. А разликата м/у този, който съм посочил и 1970H май е само времето на реакцията. Ще поизчакам до другата седмица и тогава ще реша, дали окончателно ще е той. Мисля да пообиколя магазините, може пък някъде да го има изложен и да го видя "на живо" как е.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #4

    Re: Помощ в избора на 19" LCD монитор

    мдам ...Х официално беше с 1600:1, обаче се оказа на всички тестове, че има 2000-2100:1, и те почнаха да го пишат с толкова.
    иначе рефреш-а след 8мс май савсем не се забелязва разликата с невъоръжено око...

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #5

    Re: Помощ в избора на 19" LCD монитор

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    иначе рефреш-а след 8мс май савсем не се забелязва разликата с невъоръжено око...
    За мен най-важното е при игрите как се представя монитора. Но май в днешно време всички нови монитори са подходящи за тази цел.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: Помощ в избора на 19" LCD монитор

    Iyama провери ли
    не са бързи , но поне показват реални секунди
    други които са известни са ViewSonic!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #7

    Re: Помощ в избора на 19" LCD монитор

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Iyama провери ли
    не са бързи , но поне показват реални секунди
    други които са известни са ViewSonic!
    Чесно да си призная, нямам никакви впечатления от мониторите на Iyama. За ViewSonic чух, че правят доста добри монитори, но никъде не видях някой да си е купил и да коментира качествата им. Както вече писах, ще се разходя другата седмица из магазините, дано да има това, което ме интересува и надявам се да намеря и Iyama и ViewSonic.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    18
    #8

    Re: Помощ в избора на 19" LCD монитор

    Около 8 месеца ползвах Samsung 940BF. Купих го за 390$ (цени в Москва). Щом ти трябва за игри, смятам че е почти идеалtн вариант - 2ms GTG.
    Сега го смених с 204В (5ms), от който съм също много доволен, все пак тук екрана е с 1600*1200 пиксела.

  11. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #9

    Re: Помощ в избора на 19" LCD монитор

    От февруари месец тази година съм с Samsung SyncMaster 960BF това което мога да кажа е че това е перфектния монитор. Преди бях три години с Samsung SyncMaster 172T също перфектен монитор (се пак е купуван 1600 лева 2003 година).

    Замалко да забравя ето адреса http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09018829

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помощ при избора на SMART TV 32"
    От Stoqn Monev във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 11-09-13, 18:03
  2. Помощ при избора на DVD!
    От vulkan във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 18-10-10, 16:55
  3. Отговори: 6
    Последно: 07-08-09, 15:02
  4. 19"LCD монитор помощ.
    От ReMiX във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 23-09-08, 23:42
  5. Помощ при избора на RAM
    От carcass във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 23-04-05, 14:45

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе