Резултати от 1 до 5 от общо 5

Flash drive PQI U172P - проблем с форматиране на NTFS.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    29
    #1

    Flash drive PQI U172P - проблем с форматиране на NTFS.

    Здравейте,
    имам 8 гб. Flash drive PQI U172P.
    Не мога да го форматирам на NTFS.
    Разрешен е Write cashing от свойствата на устройството, пробвах и с програмта HP storage format tool, но няма никакъв успех. Казва, че форматирането не може да се завърши и това е. В същия момент като пробвам да форматирам на FAT32 проблем няма всичко минава "по вода".

    Флашката е чисто нова и в нея не е записвано и няма нищо (никакви ютилити за защита на данните и подобни).

    Ако може някой да помогне с адекватен съвет как да имам дял с NTFS върху това устройство.

    Благодаря за вниманието

  2.  
     
  3. Member Аватара на XIIID
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    Burgas, Bulgaria
    Мнения
    829
    #2

    Re: Flash drive PQI U172P - проблем с форматиране на NTFS.

    Да не би при форматирането под ntfs да е включена проверката по сектори? Може mft таблиците да попадат в/у дефектна област? Пробва ли под друга система? Няма да питам за чий изобщо ти е ntfs дял на removable drive... може пък да записваш по няколко десетки хиляди файлчета по 1к всеки

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    29
    #3

    Re: Flash drive PQI U172P - проблем с форматиране на NTFS.

    Цитат Първоначално публикувано от XIIID
    Да не би при форматирането под ntfs да е включена проверката по сектори? Може mft таблиците да попадат в/у дефектна област? Пробва ли под друга система? Няма да питам за чий изобщо ти е ntfs дял на removable drive... може пък да записваш по няколко десетки хиляди файлчета по 1к всеки
    Да пробвах фат32 и няма проблем, наистина ми се налага често да записвам файлове с малък размер и то много на брой Също така и по- големички файлове, които фат32 не може да съхранява ... въпроса е "Ако може някой да помогне с адекватен съвет как да имам дял с NTFS върху това устройство."

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2007
    Мнения
    14
    #4

    Re: Flash drive PQI U172P - проблем с форматиране на NTFS.


  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    29
    #5

    Re: Flash drive PQI U172P - проблем с форматиране на NTFS.

    Цитат Първоначално публикувано от likor
    Благодаря за предложението, аз не съм попитал правилно (като го прочета наистина е малко неясно). Имам опцията за формат на NTFS т.е. опцията обсъдена в тези линкове съм я активирал както е описано. Форматирането нa NTFS започва и към края му ОС дава съобщение, че не може да завърши форматирането.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Форматиране на UDF в NTFS
    От DJPRODIGY във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 05-05-11, 21:58
  2. Проблем с USB Flash drive
    От Zviara във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-05-06, 08:14
  3. Проблем с USB Flash Drive
    От didko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 17-02-06, 12:49
  4. Проблем с USB Flash drive!!!
    От g_velev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 20-05-05, 15:12
  5. FAT -> NTFS без форматиране?
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 23-07-03, 22:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе