Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 34

безжичен рутер

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #16

    Re: безжичен рутер

    Може разбира се.

    Да, точно това е "реакцията", user name и password.
    Не, не съм опитвал, тъй като и идея нямам какви може да са по подразбиране.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    32
    #17

    Re: безжичен рутер

    user name root
    password. admin

    или

    user name admin
    password. admin

    За всички с такъв рутер препоръчвам http://www.dd-wrt.com/dd-wrtv3/. С този Firmware ще се отключат истинските възможности на рутера и много други екстри. Възможноста за смяна на Firmware е една от основните причини да се купуват рутери като Buffalo WHR-HP-G54 и WHR-G125. Но смяната на Firmware води до отпадане на гаранцията.

  4. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #18

    Re: безжичен рутер

    Не са тези ori75
    Не са и онези MitkoS, за съжаление.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #19

    Re: безжичен рутер

    Аз съм пробвал какви ли не комбинации.Не става.Накрая се обадих да питам защо е заключен рутера,а те ми казаха да съм доволен че е за без пари,въпреки че остава тяхна собственост.И че могат да си правят винаги отдалечено връзка с него и да му променят настройките както те си желаят.Единственото мое право било да го ползвам.Задължението ми било да го държа винаги включен.
    Точно тогава ми писна от тях и го разкарах от дома си.Правилата в моя дом ги определям все още аз,не доставчикът ми.Не може някой да ми наднича навсякъде и да ми промена защитата,както той си иска и да си оставя за него (а дали не и за всеки?) задни вратички.Може някой да ме нарече параноик,но ми е дошло до гуша от такива,които се правят на полицаи.

    Извинявам се за офтопика!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    32
    #20

    Re: безжичен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от pland
    Аз съм пробвал какви ли не комбинации.Не става.Накрая се обадих да питам защо е заключен рутера,а те ми казаха да съм доволен че е за без пари,въпреки че остава тяхна собственост.И че могат да си правят винаги отдалечено връзка с него и да му променят настройките както те си желаят.Единственото мое право било да го ползвам.Задължението ми било да го държа винаги включен.
    Точно тогава ми писна от тях и го разкарах от дома си.Правилата в моя дом ги определям все още аз,не доставчикът ми.Не може някой да ми наднича навсякъде и да ми промена защитата,както той си иска и да си оставя за него (а дали не и за всеки?) задни вратички.Може някой да ме нарече параноик,но ми е дошло до гуша от такива,които се правят на полицаи.

    Извинявам се за офтопика!
    ако е така си много прав

  7. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #21

    Re: безжичен рутер

    Не мисля, че ще ми отговорят така, защото ... ясно е, че ще падат кабели.
    При това [почти] незаконно окабеляване мисля, че би трябвало да са по внимателни с клиентите си, особено когато се разхождат по покривите им, когато си пожелаят. Това е колкото шега, толкова и истина.
    Бих приел всякакъв разумен отговор, но не и такъв.
    Не мисля, че ще се стигне дотам, ако въобще ги попитам.

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #22

    Re: безжичен рутер

    Ако му знаеш настройките в момента, т.е тези от които зависи нормалното доставяне на интернета (най-общо казано - IP ot доставчика, маска, Gateway и DNS), защо не го ресетнеш и след това да си влезеш в него с паролата по подразбиране?
    На доставчика винаги ще измислиш какво да кажеш не е нужно да те уча (а и вече ще си му разгледал възможностите, така че дори и пак да му слаожат парола, ти вече ще си си свършил работата).

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #23

    Re: безжичен рутер

    Като си рестартирате рутерите, после задължително махнете отметката, която забранява пинга за да не се досети доставчика какво сте правили.

  11. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #24

    Re: безжичен рутер

    Има лепенка Pat, на отворчето, ако съм се ориентирал правилно, а не искам да се обяснявам след като не е токова наложително.
    Предполагам, че ще я получа ако настоявам [user name & pass]

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #25

    Re: безжичен рутер

    Рутерът,който беше при мен беше без лепенка на отворчето за ресетване,но за съжаление нищо не ставаше,когато се опитвах да го ресетна.Държал съм го по 30 секунди след включване и какво ли не още щуротии (прочетени от мен в нета) не съм правил,но така и не се ресетна.Може би функцията е била изключена при модифицирането на фърмуера,не знам.

    @Malone: Съмнява ме,че ще ти дадат юзърнейм и парола,но нищо не пречи да опиташ поне.Ако имаш успех в това си начинание и желаеш да ми ги пратиш,ще съм благодарен,защото имам роднини,които си взеха такива рутери и си ги оставиха да им работят.Поне да видя как са настройките.
    Но пак казвам,че ме съмнява да ти ги дадат.Успех!

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Re: безжичен рутер

    аз защо си мисля че този модем е с мултиюсер и си има фабрични user & pass , които не могат да се сменят или да се променят.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #27

    Re: безжичен рутер

    Тези рутери дето доставчиците ги раздават обикновенно не са с стандартният си фирмуер а с DD-WRT. Шанса да улучиш паролата и името са доста малки.

  16. ajt
    ajt е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Apr 2008
    Мнения
    41
    #28

    Re: безжичен рутер

    хммм.. просто ми е интересно с telnet и brute force няма ли да стане

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #29

    Re: безжичен рутер

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    Тези рутери дето доставчиците ги раздават обикновенно не са с стандартният си фирмуер а с DD-WRT. Шанса да улучиш паролата и името са доста малки.
    Пак си има defalt user & Pass

    Цитат Първоначално публикувано от ajt
    хммм.. просто ми е интересно с telnet и brute force няма ли да стане
    ако имаш няколко години 4мб ядро пълно със символи- просто успех , а и защо мислиш че не са спрели telnet сесията.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    322
    #30

    Re: безжичен рутер

    Ами в интерес на истината аз пробвах с разбиване на паролата,с юзърнейм "admin".След третото въвеждане просто ми се изписваше съобщение,че достъпът е непозволен.Това го правих още в началото,като го вземах.Затова се отказах да използвам програми.А,и мисля,че нямаше смисъл.Заключено устройство и то на входа на интернет.........
    Нямам намерение да спомагам ей така,за уплътняване на безжичната мрежа на доставчика ми,след като той е некоректен към мен.
    Във всеки случай много се учудиха,като го върнах.Даже се стигна до комичната ситуация,че не можеха да ми издадат документ,че съм го върнал.Не се били подготвили за такива случаи.........Смях,смях!!!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 09-04-13, 15:23
  2. Безжичен рутер/адаптер 50/30 лв.
    От get във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 27-04-10, 12:25
  3. M-Tel HomeBox и безжичен рутер
    От nickzl във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 11-10-08, 22:13
  4. Препоръка за безжичен рутер!
    От teoget във форум Технологии
    Отговори: 3
    Последно: 02-10-08, 13:37
  5. Безжичен рутер
    От bk във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 01-01-06, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе