Резултати от 1 до 7 от общо 7

Външен хард диск -как се отваря?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #1

    Външен хард диск -как се отваря?

    Хард диска е: Western Digital My Book model:WD3200H32 !
    Търсих много в интернет как да го отворя ,но з съжаление не се справих,а ми казаха че имало такава документация!
    Харда е повреден и искам да го отворя за да го поправя!
    Търсенето в интернет ми е слабо място ,ако можете помогнете!

  2.  
     

  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Външен хард диск -как се отваря?

    slave, извинявай за провокативния въпрос, ама как точно смяташ, че се случва поправката на един диск?

    в смисъл, до момента не съм останал с впечатлението, че знанията ти биха допуснали правилен анализ на проблема, правилна диагностика, че накрая и ремонт. нищо лично, просто ми стана любопитно

  4. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #4

    Re: Външен хард диск -как се отваря?

    То общо взето няма какво да му поправяш като го отвориш , а между другото диска е херметически затворен и е пълен с газ който пречи магнитният диск да корозираа и когато го отвориш и влезе кислород .......става весело след време. Та , освен плочата или плочите в зависимост от диска има няколко рамена с четящи глави накрая. Общо взето нищо което да можеш да "поправиш".



    Уффф,сега видях ,че става въпрос за външен диск. Ако просто искаш да разглобиш кутията в която е диска .........поогледай внимателно за болчета скрити под лепенки, крачета и т.н.
    Но най-добре ако не знаеш какво правиш , по-добре дай някой лев и го закарай при човек който разбира.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #5

    Re: Външен хард диск -как се отваря?

    Malone,много ти благодаря са линковете,свършиха ми чудесна работа.Успях да отворя кутията на външния хард и да го ремонтирам.Бяха му пуснали 19волта вместо 12в ,както е неговото си захранване.Беше пробил единия диод към захранването на диска.Харда е 3.5" SATAII Western Digital 320gb!


    A сега да отговоря на провокативният въпрос на FearMe:
    Хард дискове съм започнал да ремонтирам от 1988г.мисля че беше .Става въпрос за 10Мб MFM дискове производство на ДЗУ Ст.Загора.тези дискове бяха изпълнени с TTL интегрални схеми 155 серия.Не беше трудно с осцилоскоп да се хване дефект.Спирам до тук да не разводнявам,колко още дискове съм спасявал.Иначе ситуцията с твоето изказване по мой адрес мога да опиша накратко така:
    Един човек се дави(това съм аз ) и моли за помощ,а другчовек(това си ти) виждайки че се дави вместо да му помогне го натиска с прът да се удави по-бързо!
    Нищо лично!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #6

    Re: Външен хард диск -как се отваря?

    @slave Няма да е зле да почерпиш Минал си по-тънката лайстна.
    При мен na WD 400GB Desktop External Hard Drives му се скапа захранващото блокче .Никакво напрежение не излиза , а са 3 .Понеже беше гаранционен изтърпях 1 Одисея от 1 месец с неизвестности.След 1 месец беше сменен с нов Seagate 500GB . Поради гаранцията не се наемат да ремонтират захранването и се чака безбожно много време.

  7.  
     
  8. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Външен хард диск -как се отваря?

    @slave
    За нищо. Хубаво е, че си го съживил.
    И не се сърди на FearMe. Предполагам, че не е искал да те обиди. Аз също смятам разглобяването на HDD, какъвто и да е вид, за "висш пилотаж" на механиката и работа не за всеки. И също обикновено съм скептичен към подобен вид начинания. А подсъзнателно "повреден HDD" за мен, а и за други значи механична повреда. Подсъзнателно.

    Хубавото на завършека на темата е, че вече поне аз знам към кого да се обърна, ако не за друго, поне за диагностика, ако всичко е загубено.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор на външен хард диск за ТВ
    От cakifena във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 18-07-14, 14:25
  2. Купувам външен хард диск
    От feikot във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 22-06-12, 12:56
  3. проблем с външен хард диск HELP
    От nothing_impossible във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 18-06-08, 20:21
  4. Външен 2.5" хард диск.
    От izwerga във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 02-03-08, 18:48
  5. 1 TB външен хард диск!
    От IvO™ във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 09-06-07, 12:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе