Резултати от 1 до 5 от общо 5

Проблем с PC след спиране на тока

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #1

    Проблем с PC след спиране на тока

    Проблема е следния , след като спре тока компа не тръгва няколко часа. През тия няколко часа след спирането на тока се въртят перките на захранването и се стига до момента в който се зарежда виндоса и до там.Знам че може и харда да прави проблеми при такова внезапно спиране, но тогава каква е логиката да тръгва и работи стабилно на следващата сутрин без проблеми. Пробвах го на друго място като нарочно му вадя захранващия кабел от контакта ( опитвам се да симулирам спиране на тока ) , но там работи. Обикновенно защита на захранването която сработва при токов удар даречем е по кратка , не е часове до сутринта а и ако сработи някоя защита то като не тръгва захранването така че май и това не е проблема ,някоя идея ?.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    255
    #2

    Re: Проблем с PC след спиране на тока

    Първо прегледай дънната платка и блок захранване за надути кондензатори!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #3

    Re: Проблем с PC след спиране на тока

    Дъното го прегледах няма надути кондензатори, захранването е 400w PNF fortron ,на 2 месеца и е гаранционно , не съм го разглабял но погледнах волтажите в биоса , бяха си наред , не съм ги мерил на ръка с уред обаче.

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re: Проблем с PC след спиране на тока

    Пробвай, да симулираш същото спиране на тока и у вас, т.е. да извадиш кабела. Причината най-вероятно е като идва тока по някаква причина да е недостиг на напрежение да е под 220V.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    55
    #5

    Re: Проблем с PC след спиране на тока

    Tова го пробвах със симулирането на спиране на тока , но на друго място не там където прави проблеми компа. Тъй като проблемното място е в едно село на 15 км от тука, там напражението найстина е най-вероятно по-ниско. Може да ида да го премеря на място. Иначе там има и друг комп но той е със захранване fortron blue storm II 550 w и той няма проблеми. Мисля да предложа един UPS от по-евтините - MGE NOVA 625 със AVR и се надявам това да оправи положението със ниското или високо напражение ( по вероятно ниското ).
    1) В какви граници може да помогне AVR fade/boost на UPS. ( сигурен съм че от 100 V няма да го увеличи на 220 V )
    2) Ако случаино там няма заземителен контур , UPS ще работи ли нормално , или ще трябва да се заземи контакта ?
    3) Ще ходя тия дни на място да измеря напрежението в конактите , и си мисля дали ако е доста по-ниско от 220v , е възможно просто захранването да не може да изработи 5v power good signal и от там да не тръгва компа ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Автоматично включване на климатика след спиране на тока
    От bright във форум Други марки климатици
    Отговори: 18
    Последно: 19-01-14, 14:59
  2. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 22:52
  3. Hitachi RAC-NF225 - след спиране на тока изключва
    От SBG във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 23-12-10, 23:19
  4. Отговори: 6
    Последно: 13-10-09, 16:12
  5. Отговори: 2
    Последно: 07-04-07, 18:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе