Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37

Избор на мултифункционално устройство

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #1

    Избор на мултифункционално устройство

    Здравейте. Искам да си взема ново мултифункционално устройство ( копир, принтер и скенер ). Цената към която съм се насочил е до 200 лв. . Ако все пак има нещо удачно и на по- малка цена няма да е зле. Бихте ли ме насочили към кои характеристика да обръщам внимание и към какво да се стремя. Чувал съм, че HP били лидер в тази област затова съм се насочил и към тях.
    А като цяло мултифункционално устройство добра инвестиция ли е или по- добре отделно принтер и т.н. . Аз ако ще си купувам само принтер то поне да е цветен- лазерен, но те отиват на доста висока цена. На тези мултифункционални устройства поддръжката им скъпа ли е. На мене примерно ще ми трябва повече за принтиране на черно- бели страници ( оферти ) и от време на време не цветни. Благодаря Ви.

    П.С. Какво бихте казали за тези
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09016881 ( най- скъпото с какво ги превъзхожда другите освен с факс )
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09023488
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09032815
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09024743

    Какво ще кажете най- вече за това последното.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #2

    Re: Избор на мултифункционално устройство

    Има и автоматично подаващо устройство, като с комбинацията на факс въобеще не е малко превъзходството спрямо другите машинки. Друг е въпроса, че не мисля за много удачно да се купува струен принтер при положение, че лазерните са достатъчно евтини. Това с факса си е предимно малък офис, другите са си съвсем домашни.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #3

    Re: Избор на мултифункционално устройство

    Да, но за мен факс не е превилегия, тъй като аз имам факс. Е добре може ли да ми дадеш предложение за лазерен принтер до тази цена, но да не е черно- бял и да е сносна марка . Ако е лазерен принтер какво, ще ми струва по- евтино поддръжката му ли?

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #4

    Re: Избор на мултифункционално устройство

    И четирите устройства на които си се спрял са мастиленоструйни. При свършването на някоя от главите устройствата не работят.
    Цената на консумативите е:
    HP OFFICEJET-5610 първото посочено
    HP No. 27 black inkjet print cartridge около 36лв. за 220 стр. про 5% запълване на листа
    HP 22 Inkjet Print Cartridge, tri-colour (5 ml) около 32лв. за 138 стр. при 5% запълване
    Така, че помисли си колко цветно ще печаташ!
    Щом предимно ще печаташ черно-бяло то си мисля, че по-удачно би било закупуването на лазерно мултифункционално устройство от типа на CANON I-SENSYS MF4010 .
    Maлko e по-скъпо но няма запушване на дюзи при малко печатане, няма чипове за консуматива, евтино се пълни касетата и реално изкарва около 2000-2300 страници с едно пълнене.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #5

    Re: Избор на мултифункционално устройство

    На този модел консумативите също ли биха стрували толкова http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09024743 . На Canon по- евтини ли са консумативите?

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #6

    Re: Избор на мултифункционално устройство

    Ами и сам можеш да погледнеш на линка, който си ми дал, че този модел е с 5 патрона HP-363 BLACK ; HP-363 CYAN ; HP-363 MAGENTA ; HP-363 LIGHT CYAN ; HP-363 LIGHT MAGENTA.
    Цената на Консуматив HP 363 Large Black Ink Cartridge, 17ml около 57 лв 800 стр. при 5% запълване
    Консуматив HP 363 Black Ink Cartridge, 6ml около 28лв. 300 стр. при 5% запълване
    Консуматив HP 363 color около 19лв на цвят 350 стр. при 5% запълване
    От черните се работи с малката или голямата касета!
    На CANON I-SENSYS MF4010 касетата CANON FX-10 ( 2000 СТРАНИЦИ ПРИ 5% ПОКРИТИЕ ) е на цена около 120лв с ДДС. НО цената на пълнене после е около 30 лв.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2008
    Мнения
    63
    #7

    Re: Избор на мултифункционално устройство

    Сякаш не е много евтино. Тъй като незнам при другите модели и при лазерните принтери как стоят нещата не мога да преценя, дали е скъпо или не?

  10. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4
    #8

    Re:Избор на мултифункционално устройство

    Здравейте! Аз съм студентка и искам да си купя МФУ (лазерен принтер+скенер+копир). Спряла съм се на няколко предложения, които намерих в търговската мрежа, ако имате и вие други, с удоволствие ще ги видя.
    http://www.office1.bg/%CE%F4%E8%F1+%...790000110.html
    http://www.technomarket.bg/product_d...ct_id=09036718
    http://www.technomarket.bg/product_d...product_id=090

    Цената,която съм определила е до 300лв. За марката не съм много запозната ( знам, че Xerox са се специализирали в производството само на устройства от този тип, но HP и те не са лоши). При мен е много важно консумативите да не са много скъпи , предвод товА, че съм студентка.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Избор на мултифункционално устройство

    Xerox 3119. Прилично качество на печат, ниска цена при зареждане с тонер.Тонер касетата също няма чип.

  12. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #10

    Re:Избор на мултифункционално устройство

    Определено CANON I-SENSYS MF4010! Вярно 80лв. е отгоре, но касетата му няма чип и лесно се пълни и рециклира!
    Като се позагледа човек и Xerox 3119 е добър избор, щом няма чип касетата така, че виж кое от двете ще намериш!

  13. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4
    #11

    Re:Избор на мултифункционално устройство

    А тези, които аз ви посочих, те с чипове ли са? И знаете ли колко струва зареждането на касетата на този Canon и на Xerox 3119?

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #12

    Re:Избор на мултифункционално устройство

    За Canon пълненето е между 22-36 лева, а със смяна на оптичният барабан е около 50-70лева. За Xerox 3119 цените трябва да са от същият порядък в зависимост от фирмата извършваща процедурата(но мисля, че при този модел имаше и чип)!

    CANON I-SENSYS MF4010 - КАСЕТА, FX-10 нова капацитет: 2000 страници при 5% покритие около 115лв.

    Xerox 3119 - КАСЕТА нова капацитет: 3000 страници при 5% покритие около 145лв.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #13

    Re:Избор на мултифункционално устройство

    @Sun_shine
    Съвет - бягай надалече от Самсунг. Бавни за печатане , имат смотан софтуер за сканиране. Лъжат на поразия ,че печатат много страници -касетата на 412 събира едва 80 гр тонер.
    Взе,ми си Канон за да ти е мирна главата. Предния месец имаше промоция на 4 в 1 на Canon i-SENSYS MF4690PL - само за 300 лв. Може да се намери някъде останала бройка - напр. в "Техноплоис в Ямбол гледах в края на 07м - 5-6 бр . А там клиенти нямаше в целия магазин.

  17. Novice
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4
    #14

    Re:Избор на мултифункционално устройство

    В един от магазините за техника в Пловдив ми казаха, че МФУ се продават с промоционална тонер касета, която покрива половината от капацитета за печат. Това било политика на всички фирми. ??? Това означава ли, че самата тонер касета е по-малка или е на половина напълнена, това не ми е ясно.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    2,042
    #15

    Re:Избор на мултифункционално устройство

    не са пълни на 100 %. Касетите са демо . Но както са демо на LBP2900 искараха 1,5 години. Но на Самсуняк 4125F свърши за 4 месеца.
    Няма и да намериш нова машина с 100% пълна касета.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 30-03-12, 09:08
  2. Избор на мултифункционално устройство 3в1
    От Rezashki във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 06-06-11, 21:24
  3. Избор на мултифункционално устройство.
    От mil_10 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-12-10, 00:02
  4. Избор на мултифункционално устройство
    От cipollini във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 15-10-09, 21:11
  5. Мултифункционално устройство
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 17-02-06, 22:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе