Резултати от 1 до 14 от общо 14

Съвет относно конфигурация за офис ползване

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #1

    Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Здравейте. Налага се закупуване на нов компютър + монитор. Трябва да се вместим в бюджет 500 лева. Компютърът ще се използва основно за microsoft office и продобни програми. Хубаво е да има лицензиран уиндоус, но незнам възможно ли е това с този бюджет. Ще е необходимо дисково пространство не повече от 40 gb. Добре ще е мониторът да е lcd. За тези средства едва ли може да се вземе по-голям от 15 инчов. Предполагам че ще е добре дъното да е с вградено видео, звук и лан. Ако някой може да измисли някаква приемерна конфигурация ще помогне много. Аз лично се опитах да прокарам идеята за закупуване на компютър втора употреба, например някой dell, но не се прие от шефа. Разбирам че питането ми е в жанр, искам най-доброто, но ако може за безпари, но така поставиха нещата пред мен.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Ako на мен ми поставят такава задача, бих отговорил на "шефа" без да се замислям - "Тая работа няма да стане!"

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    нов - категорично "не", хеле пък с windows

    само нов 15" lcd + win xp home = 2*180 лв = 360
    40 gb hdd нови няма, така че и тук шефът ти ще трябва да се "набута"...

    'баси, тия работодатели не се ли научиха, че не може да купуваш мазератита, а да инвестираш в техника жълти стотинки и да даваш мизерни заплати?!

  5. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #4

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    'баси, тия работодатели не се ли научиха, че не може да купуваш мазератита, а да инвестираш в техника жълти стотинки и да даваш мизерни заплати?!
    Мазератита се виждат паркирани пред офиса, а техниката никой не я вижда, в този бюджет има възможност за нова машина с такъв монитор, но с някои условия първото бройка над 10 да се пазари за отстъпки. Стабилност на системите клоняща към 0 от долната страна. За справка кутия с прилично захранване е от порядъка на 80лв. Вариант е и да са без кутии с нахвърлени платки на бюрото. Скоро гледах оферта за около 500лв за компютър с монитор и честно да ти кажа съжалявах бъдещите му сопбственици.



    517.85лв 325.54$ 259.11€

    Избраните Стоки
    1 Процесор AMD Sempron LE-1250 BOX
    62.14 лв бр
    2 FOXCONN A6VMX AM2+ AMD690V DDR2 800 VGA PCI-E 6ch L SATAII
    87.44 лв бр
    3 DDR2 1GB PC2 6400/800MHz Kingston
    26.26 лв бр
    4 160GB WD Caviar SE 7200rpm 8MB SATA II
    76.76 лв бр
    5 CASE HEDY A0612 350W Black-Silver
    68.09 лв бр
    6 16" Acer LCD X163Wb 1366x768 500:1 250cd/m2 8ms 90°/65° Black
    180.00 лв бр
    7 KBD Standart KB-5A81 PS2 Black
    9.19 лв бр
    8 Mouse A4Tech OP-620D PS/2/2xOptical Black
    7.97 лв бр

    това което ти пращам няма оптично устройство. Но при тия лишения едва ли ще му трябва на шефа ти. Ако се разтърсиш за по калпаво захранване и кутия може да ти паднат 20-30 лева а едно двд е 37 така че си в бюджета. ако намериш и някои рам 512 да им сложи същи си на далавера.

    Монитор 17" AOC LCD 177Sa - този монитор е стандартен и е 183.60лв. но все пак и 3те лева са си разлика тук така че може да се скалъпи
    ДОБАВЯМ Малка неточност този първият процесор го заменям с друг, че е без охлаждане което оскъпява с още 10лв.

  6. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #5

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Предполагах че няма да може да се измисли нищо нормално за толкова пари. Можете ли да предложите една примерна конфигурация за тези нужди и колко ще струва, за да предложа някакъв реалистичен вариант вариант. Предполагам че 500 лева ще стигнат само за компютъра без монитор.

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Цитат Първоначално публикувано от petkov
    Предполагах че няма да може да се измисли нищо нормално за толкова пари. Можете ли да предложите една примерна конфигурация за тези нужди и колко ще струва, за да предложа някакъв реалистичен вариант вариант. Предполагам че 500 лева ще стигнат само за компютъра без монитор.
    не ми ли прочете поста, за който си играх 20 минути посред нощ?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #7

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Прочетох го сутринта, но явно много ми се спеше и не съм разбрал че изброените компоненти не са конфигурацията за която казваш, че бъдещите собственици ще съжаляват. Благодаря за помощта.

  10. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #8

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Цитат Първоначално публикувано от petkov
    Прочетох го сутринта, но явно много ми се спеше и не съм разбрал че изброените компоненти не са конфигурацията за която казваш, че бъдещите собственици ще съжаляват. Благодаря за помощта.
    Наиситна няма да е лесно да се работи на такава машинка, като тази кояот ти аписах като конфигурация е с недосатъци захранване и липса на оптично устройсво, което ще рече за още 100лв не повече, даже ако не и по малко може да се снабдиш и с двете, и програми от сорта на офис пакет и т.н. няма да имат проблеми да си вървят. Понеже с АМД рядйко работя не знам дали АМ2 и АМ2+ са съвместими. По-късно някои може да каже дали това процесорче ще работи на това дъно. Така, че опитай се да вдигнеш бюджета на 600 с ДДС или 500 без и ще имаш що-горе прилична техника за тази цел

  11. Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    212
    #9

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Днес бюджета се повиши до 700 лева. Вече имам надежда че ще се вземе нещо нормално. Утре ще предложа компонентите като начална конфигурация + по-добро захранване и цд-ром и най-вероятно по-добър монитор.

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #10

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    500 -> 700

    тъкмо към скопеното конче да се добави и операционна система (glarus, мой човек, в тези 500 левки трябваше и ОС да влезе

  13. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #11

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Цитат Първоначално публикувано от petkov
    Здравейте. Налага се закупуване на нов компютър + монитор. Трябва да се вместим в бюджет 500 лева.
    http://pic.bg/index.php?id=18&produc...1=AMD&subcat2=

    иначе за около 700 лв с операционна система - само лаптоп
    http://technomarket.bg/product_detai...ct_id=09035702

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #12

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    500 -> 700

    тъкмо към скопеното конче да се добави и операционна система (glarus, мой човек, в тези 500 левки трябваше и ОС да влезе
    Еее операционна система - Убунту, какво му лиспва за работа в офис? Няма да е нещо на майкрософт, но сега като гледам ХР само Про се продава, което е към 300 кинта и .. май няма да има и теоретичен шанс да се вмести.

    Ако все още petkov се чуди какво да сглобява да пише ще е по лесно за всички ни да го ориентираме.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,607
    #13

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Ако ще се следи за лицензиран софтуер, тогава не само Уин-а трябва да се купи, а и МС Офис-а. Иначе е безсмислено.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    372
    #14

    Re:Съвет относно конфигурация за офис ползване

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Ако ще се следи за лицензиран софтуер, тогава не само Уин-а трябва да се купи, а и МС Офис-а. Иначе е безсмислено.
    За офис пакет Open Office 3.1 при 1 ГБ памет няма да е толкова зле. Ще върви все някак си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Съвет за актуална офис конфигурация
    От Bojidar_Iliev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 44
    Последно: 25-03-13, 17:26
  2. Мнение относно конфигурация на PC-то ми
    От sashko във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 4
    Последно: 21-10-12, 00:59
  3. Съвет за нискобюджетна офис машинка
    От wizard2000bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 09-10-09, 18:39
  4. Съвет относно конфигурация
    От gagauz във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-02-08, 21:42
  5. Голяма дилема относно конфигурация
    От backinblack във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 27
    Последно: 02-12-05, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе