Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Покупка на цял компютър от ebay.de

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    42
    #1

    Покупка на цял компютър от ebay.de

    Здравейте, бихте ли ме посъветвали дали има някакви такси или мита за употребявана техника .
    Би трябвало да няма от Германия но ако някой има опит нека да каже.
    Опасно ли е да се вземе цял компютър или много ги лашкат куриерите.
    Или да не се занимавам с такова нещо.
    Мерси предварително

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #2

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Това, че не се дължат мита и такси, не означава, че няма митнически формалности по вноса, имай го предвид.
    Ако нямаш опит, обърни се към митническа агенция, таксите по мое мнение са поносими.
    Може и да се случи така, че да минеш между капките в "Разменна пощенска станция" в твоя регион, но се съмнявам за нещо обемно да не предизвика любопитство.

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #3

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Какви митнически формалности за компютър от Германия???
    За компютър няма такси и от Китай да е, а от ЕС няма и формалности по вноса.
    Друг е въпроса, че цяла щайга от другия край на Европа да купуваш ми се струва нерентабилно предвид парите за доставка.
    И конкретизирай въпроса - с каква куриерска услуга смяташ да получиш щайгата?

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    и какво смяташ да правиш, ако нещо сдаде багажа в гаранционния срок... или пристигне неработещо....

    аз лично не бих си спестил някакви левчета/еврота от машината, рискувайки после една кошница проблеми откъм гаранция и т.н., но твоя си работа. помисли дали да не кажеш тук какво искаш и който е от твоя град да ти направи оферта, та да видим не можел ли да ги преборим дойчовците

  6. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #5

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Крис, важно е каква е стоката, а не откъде е купена.

    По друг начин казано, страната на произход не е страната на покупката, а страната на производство [на компонентите в случай, че асемблирането е малка част от стойността на стоката].
    Напоследък, точно поради тази причина множиство търговци от Азия имат регистрации в немския и британския ebay.
    И стоката идва от остров Тамбукту, а не от Дюселдорф, макар, че е купена в ebay.de.

    "Формалностите по вноса" не са само заплащането на дължими мита, данъци и такси.
    Такива са също и доказването на недължими мита, данъци и такси, а това са действия, изискуеми от получателя, не от някой друг.
    При добре подбран куриер, дори няма да знае, че стоката и минала митнически контрол, но все пак трябва да е подготвен и за обратната ситуация.

    Мита ОК, но не са само мита.
    В някои случаи се дължи ДДС, в зависимост от статута на стоката в еврозоната, дали е с общностен статут, особено пък за Германия, където не е трудно при доказан износ на стоката да си възстановиш платеното ДДС.

    А ДДС, не е само 17, 18 или 20%, а е 20%, начислен върху митническата стойност на стоката, която пък от своя страна е фактурната стойност, преизчислена в лева, увеличена с всички направени разходи - за застраховка, транспортиране и др.

    Отделно от това, при това описание на стоката "компютър" е ... малко прекалено общо.
    Затова посъветвах питащия да отиде до най близката агенция или да попита митничаря в разменната пощенска станция или който му е "под ръка", как точно ще се приеме стока от вида [както е описан в търговския документ] с еди каква си цена, фактурирана от еди кого си.
    Ако е обявена за "лична пратка" ... също има условности, дълго е за обяснение, а и едва ли е нужно да се цитират всички действащи Регламенти на ЕС.

    Една обикновена консултация с човек, който се занимава с това би му помогнала. Дори и куриерите ще свършат перфектна работа.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    42
    #6

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Да, прави сте че може да има нещо неработещо ,по принцип нали се пита по имейла предварително (единствено разчитам да не ме излъже) и дали шипва до България и с кой куриер,колко излиза.
    Конкретно става въпрос за това : Workstation 2,8GHz 2048MB

    Тука такова нещо за такива пари мисля няма EUR 000,00 Sofort-Kaufen

    има и други подобни модели работни станции -Делл и ХП. на добри цени от немски търговци .
    Тука има ама доста по-стари модели.
    Мерси Malone ще се посъветвам с куриерска служба

  8.  
     
  9. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #7

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    За 400 лева ще си намериш и по-добра оферта във БГ и най-важното е ,че ще имаш и гаранция. И все пак за какво ще даваш толкова пари за стара платформа ? По-добре си събери още малко парички и си вземи нещо ново.

  10. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #8

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    @lubitel-art
    Да, това е най доброто решение, виж кой ще ти достави покупката и може би на цената на едно кафе, което ще почерпиш куриера, същия ще ти обясни подробно какви документи трябва да придружават стоката и как да са съставени, за да нямаш тичане и излишни обяснения по късно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    42
    #9

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Хм, аз не разбирам от компютри ама това е марково все пак ,дъното е с два слота за видеокарти, за два процесора, добра видеокарта ,захранване.
    Тука къде ще намеря нещо подобно дори и за 6-700 лв.
    Порових в нета за нещо подобно в Бг ама нищо не открих

  12. j_n
    j_n е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    28
    #10

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Цитат Първоначално публикувано от lubitel-art
    Хм, аз не разбирам от компютри ама това е марково все пак ,дъното е с два слота за видеокарти, за два процесора, добра видеокарта ,захранване.
    Тука къде ще намеря нещо подобно дори и за 6-700 лв.
    Порових в нета за нещо подобно в Бг ама нищо не открих
    Купувай смело. Това е сериозен магазин - над 60000 доставки. Първо питай за цената на доставката до БГ - кажи, че искаш чрез DHL Packet ( можеш и на dhl.de да си провериш цената на доставка ) - ще ти дойде в пощата до вас
    Няма да се срещаш с Митниците - споко
    Разбира се има риск да се подхвърля - но ако е в оригинална опаковка е минимален, иначе ако искаш куриер у вас да ти го достави - ще ти излезе златен

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #11

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Взимай смело, цената е отлична!

    Не разбирам немски ( ), но ми се струва, че е обявена цена на доставка в рамките на евросъюза - 25 евро.

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #12

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Това ли е конфигурацията ?
    CPU: AMD Opteron 254
    CPU MHz: 2800
    FPU: Integrated
    CPU(s) enabled: 2 cores, 2 chips, 1 core/chip
    CPU(s) orderable: 1,2
    Parallel: No
    Primary Cache: 64KBI + 64KBD (on chip)
    Secondary Cache: 1024KB(I+D) (on chip)
    L3 Cache: N/A
    Other Cache: N/A
    Memory: 8 x 512 MB PC3200 CL3-3-3 DDR SDRAM
    Disk Subsystem: SCSI U320
    Other Hardware: None

    DDR1 памет, Оптерон на слот 940 (двуядрен или два едноядрени ?!?!), сигурно някакъв SCSI диск .....само на мен ли не ми харесва ? Цената не е лоша , ама ... аз не бих си взел такова нещо.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    104
    #13

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    DDR1 памет, Оптерон на слот 940 (двуядрен или два едноядрени ?!?!), сигурно някакъв SCSI диск .....само на мен ли не ми харесва ? Цената не е лоша , ама ... аз не бих си взел такова нещо.
    Ха-ха, не всеки си купува компютър, за да клоква!

  17. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #14

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Не става въпрос за клокване. Въпроса е , дали за 400 лева, това е най-добрата покупка.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    42
    #15

    Re: Покупка на цял компютър от ebay.de

    Ами , като се позачетох верно че е старичко , процесора май е едно-ядрен. След запитването продавача отговори че ще струва 55 евро шипинга до Б-я. така че сумата става в най добрия случай 510 лв.
    Сега вече се двоумя.
    Значи аз търся стабилна машина тип работна станция, като държа най-вече на видеото, по-възможност да има два слота за видеокарти, мощно захранване (май активно е по-добре),да е тиха .
    - това че е маркова за мен е предимство,
    на хард- диск много не държа , ще си ги сложа от старата машина (SATA),
    Рам - 2гб ме устройва
    Процесор някой двуядрен или два физически проц.- не съм в час
    Видеокартата да не е вградена,

    Какво аналогично може да се вземе за подобни пари, може и на старо ?



Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 27-06-13, 17:19
  2. аукциони в Ebay?
    От CreatoR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 02-10-07, 22:06
  3. ebay -> България
    От DarkRose във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 12
    Последно: 02-05-07, 21:31
  4. Как да купим евтино от ebay.com
    От raiko79 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 20-11-06, 16:59
  5. Ebay-как се продава
    От armani` във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 8
    Последно: 29-03-06, 22:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе