Резултати от 1 до 9 от общо 9

Какъв TFT монитор да взема?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #1

    Какъв TFT монитор да взема?

    Имам щелание да си сменя стария и верен CRT монитор. Лошото е, че една седмица обикалям, гледам и чета форуми и не мога да се спря на нищо конкретно. Понеже сина доста играе игри и ми се иска да пазим очите. Обаче за мен LCD-тата нещо не ми харесват. Например изгледах няколко броя 19-22" монитори и при TFT теста доста мажат. Гледах игри и отново всичко динамично ми се вижда размазано. Мен лично ме дразни повече отколкото CRT-тата. Май вместо да пазим очите ще ги развалим. Някой може ли да даде оргументиран отговор за предиствата и то главно на излъчваните емисии от мониторите. Тръбите излъчват и друг спектър, но и подсветките на LCD-тата не са за пренебрегване. Филми не гледам, само ровя в Нета, а сина играе, това ще е приложението на новия бъдещ монитор. И накрая някакво предложение за марка и съответно сполучлив модел на добра цена?
    Днес свърших следното: Взех си компютъра -
    (Захранване - "HuntKey" V-Power LW-6500HGP;
    Дъно - "BIOSTAR M7NCD Ultra" с чипсет nFORCE2 SPP/MCP;
    Процесор - s.a "Аthlon 2700+";
    Памет - 3X512 "ADATA";
    Хард диск - АТА 60GB "Seagate"+ 80GB "Seagate";
    CD/DVD – HL-DT-ST CD-RW GCE-8526B + HL-DT-ST DVD-RAM GH22NP20;
    Видео - AGP "GV-R955256DP2" RADEON 9550, 128 bit / 256 MB DDR2
    от нас и го занесох в една компютърна фирма за да видя как се държи онлайн с новата техника - TFT мониторите. Пробвах го на два модела монитори: "Philips 190SW9FS" и "LG W2242S". Тествах го в игрови режим ("FlatOut2") и честно не ми хареса. С друг компютър от магазина - 4GHz с видео GF8500 нещата бяха други. Явно видеото ми е слабо. Просто се вижда леко накъсване или размазване, което се дължи на моя компютър. Мен лично ме дразни така, че явно няма да опазим очите на играча в къщи - сина. Възникна друг въпрос - колко инча мога да захрана в игрови режим или може би 4:3 формат ще е по-добре. Да не стане да взема копче, пък да нямам балтон да го прешия. Има ли правило за дадена резолюция какви системни изисквания са необходими? Гледах на едно място "LG 19" L1918S-BN" и не е толкова лош. Предполагам по-малката резолюция ще успее моята видеокарта да я захрани успешно. Някой "пипал" ли е такъв монитор. Не знам как ще се държат при работа с игрите на сина. "TN" матриците са най-лоши, но ги дават с най-голямо бързодействие. Иначе втора употреба се намират с други матрици на добри цени. Например в Лианито има няколко модела: "NEC NEC AccuSync LCD 92VM"-8ms, "Fujitsu Siemens P19-1"-25ms, "SAMSUNG SyncMaster 913BM"-8ms, "IBM THINKVISION L191P"- 20ms предполагам някой има с по-хубава матрица, различна от "TN".

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Какъв TFT монитор да взема?

    ти вече пуска, преди около две седмици, май тема, за монитор.
    Защо пускаш нова?

    И после това видео е доста старо и слабо, за големи резолюции, които изискват днешните екрани.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #3

    Re:Какъв TFT монитор да взема?

    Днес съм свободен и се позачетох в този раздел и реших, че тука ще се яви компетентен съветник. Последно, моята конфигурация ще работи ли добре на 19" монитор с 1280Х1024 резолюция?

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #4

    Re:Какъв TFT монитор да взема?

    бюротично да,защо да не работи.
    Но за игри на 1280X1024 няма да стане, картата е много стара и слаба,дори на времето беше под средната категория на ATI.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #5

    Re:Какъв TFT монитор да взема?

    Привет taralion
    Проблемите за които си споменал са причинени от слабия процесинг-причина -слабата ти видеокарта.Смени си компа-или си купи нова видеокарта.Защото в противен случай-както се казва се опитваш да впрегнеш каруцата пред коня....
    Да всички евтини монитори /и телевизори до 26"/са с TN матрици-хубавите с Advanced MVA , MVA , Advanced PVA , AS-IPS ,A-TW-IPS , P-MVA , IPS , S-PVA , Super-IPS , PVA , Wide PVA , DD-IPS матрици са скъпи /от 800лв -до 4500лв/

    Прецизирай избора си тук
    http://kagami.bg/catalog/monitors/

    Що се отнася до страховете ти- за зрението на сина ти- научи го да гледа от поне 80см от екрана /22-24"/.Иначе всички дисплеи-било то CRT,TFT или plazma имат своето вредно излъчване някои повече други по-малко-за това си има филтри или очила. При CRT-тата има рентгенови лъчи-при TFT има ултравиолетови лъчи излъчени от луминисцентните лампи от подсветката.При плазмите е по-слабо. Всеки електроуред в дома ти излъчва радиация !! Ако те страх да му развалиш очите и искаш да се застраховаш му вземи един OLED монитор-скъп е а имай и предвид че трайноста му е 5 години.

  7. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #6

    Re:Какъв TFT монитор да взема?

    хм 80см е малко преувеличено!
    като се има в предвид:

    1 че си доста далече от екрана
    2 доста далече от самата мишка/клавиатура
    3 няма такова бюро което да ти достави такава възможност

    Опитах, просто от любопитство, виждам добре какво си писал, но за по малките шрифтове просто няма начин.
    Пък да не говорим, ако става въпрос, за някои с проблеми на зрението.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #7

    Re:Какъв TFT монитор да взема?

    Става въпрос за 22-24 инчов монитор.Все пак ще играе игри- а за това ти трябва по-голям екран.
    Има и друго решение -предлагам му да изчака и да събере пари и да купи един DLP- така ще гледа в пълната резолюция при това на екран с размер какъвто си поиска-до 100 инча.Така няма да се страхува за зрението на сина си а и ще може да го ползва да гледат филми цялото семейство на голям екран.Има само два недостатъка- трябва да пуска пердетата или щорите през деня и живота на лампата му е от 2000 до 4000 часа-тоест ще трябва да купува нова лампа всяка година.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Живее в
    Ботевград
    Мнения
    673
    #8

    Re:Какъв TFT монитор да взема?

    Май ще си оставам с тази конфигурация. Преди месеци пробвах една видеокарта 2600 на AGP и резултата да не кажа беше по-лош от сегашната карта. При мен всичко е за смяна. Като се запитам, за какво ли ми е по-добра конфигурация? Сина е на 9 год. и ще трябва да се занимава с по-сериозни неща, а не с игрите. На мен за музика и интернет ми върши работа. Значи ще трябва да се наслаждавам на предимствата на CRT-то. Поне имам няколко броя и както се казва ще ме надживеят.

  11. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #9

    Re:Какъв TFT монитор да взема?

    правилно решение

    този компютър е изпята песен откъм съвременни изисквания. ако щеш видео и за $500 сложи - все тая, процесорът няма да може да го захрани така, че да се разгърне. а пък за високи резолюции (каквито са native-ните на големите lcd-та) изобщо да не говорим

    а и хлапето е само на 9, няма да е голям зор да го оставиш да върти старите джитки

    по-нататък ще кажеш какви пари си готов да потрошиш и ще мислим за тогавашните актуални неща

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Какъв HDD 1TB да взема?
    От Icety във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 27-02-11, 09:00
  2. какъв 19" LCD монитор да си взема.
    От FunFun във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 27-04-05, 09:44
  3. Какъв принтер да си взема?
    От XaXo_maXo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 01-10-04, 10:13
  4. Какъв LCD да си взема?
    От dmitry във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-08-04, 15:47
  5. Какъв монитор да си взема?
    От shavo във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 24-12-03, 14:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе