Резултати от 1 до 7 от общо 7

Проблем с хардуера на компютъра мисля

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    18
    #1

    Проблем с хардуера на компютъра мисля

    Здравейте господа отдавна не съм ви молил за помощ но сега ми се налага

    Проблем: Имам компютърна система Интел Пентиум 4 2,8 гхц дъно:Асус P4800SE Рам:1 гб 2х512 на 400 мхц видео:Ати Радеон (чисто нова)Сапфир на 256 мб Два харда: Единия Махтор:80 гб 7200 оборота другия 500 гб:Махтор на 7200 оборота (чисто нов)
    Звук:Кретив 5.1 Субуфер. Захранване:400Вата

    До сково всичко си бачкаше перфектно но реших да сменя паметта с по бърза и по голяма 1+1 да стане 2 общо


    Сложих две плочки: едната 1 гб 16 пина на 2700 400 мхц другата 1 гб 16 пина на 3200 на 400 мхц
    И както си пусна компютъра:Работи малко и след това нещо щракне вътре в кутията и компютъра забива (мишка клавиатура нищо не действа) като светодиода на кутията за харда свети постоянно червено и докато не се рестартира не се оправя и после пак така се повтаря цикъла?

    Според мен е в рам паметта:пусках различен тест(меморъ тест86) не откри грешка . Може ли да е в самите скорости едната че 3200 а другата 2700?

    Преинсталирах уиндолс но пак така. Има ли някакъв начин да разбера какъв е проблема по софтурен път с програми а не да разглябям компа

    Ако някой може да ми помогне ще съм много благодарен.

    Благодаря Предварително

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #2

    Re:Проблем с хардуера на компютъра мисля

    Цитат Първоначално публикувано от JEITY
    Работи малко и след това нещо щракне вътре в кутията и компютъра забива (мишка клавиатура нищо не действа) като светодиода на кутията за харда свети постоянно червено
    Единственото което може да щрака в компютъра ти е хард диска, така че тръгни от там. Набеди новия като за начало.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    18
    #3

    Re:Проблем с хардуера на компютъра мисля

    е да де ама преди как си работеше със същия хардиск няма логика приятел ?
    Единствено ново съм сменил паметите

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4

    Re:Проблем с хардуера на компютъра мисля

    Цитат Първоначално публикувано от JEITY
    Единия Махтор:80 гб 7200 оборота другия 500 гб:Махтор на 7200 оборота (чисто нов)
    Под чисто нов ако разбираш работил, то аз разбирам нещо съвсем друго. А ако толкова се съмняваш в паметите почвай да ги махаш една по една и да експериментираш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    70
    #5

    Re:Проблем с хардуера на компютъра мисля

    Цитат Първоначално публикувано от JEITY
    е да де ама преди как си работеше със същия хардиск няма логика приятел ?
    Единствено ново съм сменил паметите
    Винаги съществува възможността да разместил/разбутал/разтръскал неволно някой кабел по дисковете. Извади и внимателно закачи отново всички кабели на хардовете - и захранващи и ide/ata. Както казаха по-горе, освен хард няма какво да "трака"

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    509
    #6

    Re:Проблем с хардуера на компютъра мисля

    Абе според мен все пак си е от паметта. Има доста случаи на несъвместимост на иначе читави памети. Май ще стигнеш до разглобяване....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #7

    Re:Проблем с хардуера на компютъра мисля

    Опитай да го караш да работи само с по една памет да видиш пак ли ще е така. После се опитай ако продължи проблема да видиш от къде е това цъкане. Ако е от хард може да е захранване или по-скоро буксата му. Но без ръчкане няма да стане.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. кат си нямам работа,си мисля глупости.........
    От DUNDURMA във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 16
    Последно: 31-01-12, 09:46
  2. ПРОБЛЕМ С ХАРДУЕРА!
    От jarrett във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 30-08-08, 00:24
  3. проблем с шрифта/поне така мисля/
    От avalanche във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 12-10-05, 08:35
  4. Софтуер за тестване на хардуера ?
    От LudZaVrazvane във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 24-10-03, 15:58
  5. Цени на хардуера в България
    От Ivory® във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 29-01-01, 09:55

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе