Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 40

HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    327
    #16

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    Добре, аз за max трансфер м/у два хард диска как е най-добре, да са на два отделни канала, или на един като Master и Slave? Аз имам хард на единия канал, cd на другия и съм си сложил един promise fast track за IDE контролер, на който мисля да вържа два диска на различни канали, защото ще имам много трафик м/у последните. Та какво препоръчвате?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    634
    #17

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    До тук какво разбирам - слагам си ги на отделни и съм спокоен! [:D]

    Но я да ви питам друго - имам 2 диска - единия 40GB ATA 100 7200 с Win Xp Pro който в момента ми е master и съм взел един 10 GB ATA 100 5400, на който искам да си кача Linux(да го видя и аз това животно), но съм наплашен от boot manager-и и за това искам с ключе да си превключвам jump-ерите за master и slave. Въпроса ми е ще има ли проблем ако си оставя големия на primary, малкия да го сложа на secondary и с ключето само да ги превключвам master/slave - ще има ли проблем?

  4. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #18

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    malkia disk go slogi na primery a golemia na secondary za da moge da bootvash s LILO-to...imam niakakvo cuvstvo che XP-to niama da zacepi che ima i druga OS

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #19

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    ами ако са на различни канали и от биос-а му оказва коя ОС,респективно кой хард да бутва ша стане ли номера че и мен ме е страх от бут менажери

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #20

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Stan


    Ха! DeathKnight, ОБАЧЕ И ТОВА НЕ Е ВЯРНО! Зависи си от конкретната марка и модел. Philips например, препоръчват техните записвачки да са на slave, когато са на един канал с CD-ROM-а. При мен е така и си работи чудесно.

    А по главния въпрос - ако имаш един диск и то бърз (АТА133/7200) - най-добре го сложи сам. Човек и нищо да не разбира, като сумира горните мнения стига до този извод.(Е, малко глупости трябва да се пресеят, де...)

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Спор няма, че е най-добре да са на отделни канали.Но въпроса беше дали е грешно. А се оказа че Bucho има и техническа възможност да ги сложи отделно...



    Това за Philips-a нещо ми звучи много невероятно. (аз имах такъв но на SCSI).

    Проблем можеш да имаш в този случай с Philips-a само като копираш On-the-Fly... Лично на мен ми е много странно.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #21

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    Нямам проблеми и с On-The-Fly, то всъщност като се замислиш, защо пък да има разлика, особено като ползваш Buffer Underrun. Просто някои модели са капризни сами по себе си към master и slave. Имал съм случаи на CD-ROM-и, които категорично отказват да работят като master с хард на slave например, и разни такива глупости...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #22

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    stan, ами някои cd-та не могат да си напаснат скоростта (т.е. да я ограничат до тази на rw-то) и става една каша от догонване, пълнене на буфера, спиране на въртенето, започване наново и т.н. въпреки buffer underrun-a. особено като дадеш на clone cd да копира bit по bit (или там каквото беше - скоро не съм копирал с него).

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #23

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by Stan


    Нямам проблеми и с On-The-Fly, то всъщност като се замислиш, защо пък да има разлика, особено като ползваш Buffer Underrun.

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    По-скоро Prevent Buffer Underun, но е ясно за какво става въпрос []. Другото не искам да го ползвам много CD-ta на боклука )

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #24

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    Да бе, да бе, превент, превент!...[:D]



    А пък това с въртенето няма нищо общо с master i slave, то си важи винаги и на различни канали да са даже...

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    stan, именно - няма разлика, просто описах проблема на on-the-fly. аз съм го пробвал и на един, и на различни канали и точно това исках да кажа, но май не става много ясно. whatever...



    deathknight, ще ти дам аз на теб един prevent buffer underrun. кой пусна 36.6 на модема? [:P]

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #26

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">кой пусна 36.6 на модема? [:P]

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    [:-paperbag] какво да направя като не съм виждал модем от 1000 години

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #27

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    Карай! Човек се обърква неволно, то едно и две ли са! Нали става ясно за какво говорим...

    То, ако е за термини наизуст и Юлиана Дончева сигурно по-добре ще се справи, но като става дума за практика...[:D]

  16. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #28

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    Най-добре е да се пробва. Аз също съм имал разни проблеми тип мастер/слейв, а на моето дъно имаше някакъв модел харддиск WD 20Gb- хем АТА66, който когато се закачеше за мастер-а ми такова бавене правеше, че мишката ми едвам мърда - нося хард-а от единия на другия компютър - никакви проблеми. Колкото пъти ми донасяха този диск, все имах ядове с него на едното РС, въпреки че бях преинсталирал и Уиндоса, и всички други бози. Просто понякога така става, в момента имам някакво СД - Самсунг 52х, което на едно дъно Асус А7V266 го отчита само като Моде 4, а на същия кабел има и Теас записвачка, а нея си я отчита УДМА, като оставя само СД-то и хоп - и то става УДМА. Божа работа....

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    216
    #29

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    Sorry, че използвам темата, но да не отварям нова. Пък и въпроса ми е topic related... Накратко: имам хард диск и записвачка на два отделни IDE кабела, и когато дам Hibernate (WinXPPro SP1), след resume-a, записвачката изчезва [xx(] Няма я в Device Manager, все едно не е засечена и трябва наново да и инсталирам драйверите..

    Преди имах CD-ROM, който беше на един кабел с харда ми и нямах такива проблеми. Някой има ли идея за какво става въпрос [:-?help]

  18. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #30

    HDD i CD na edin IDE kanal - greshno li e?

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by MixMan


    Sorry, че използвам темата, но да не отварям нова. Пък и въпроса ми е topic related... Накратко: имам хард диск и записвачка на два отделни IDE кабела, и когато дам Hibernate (WinXPPro SP1), след resume-a, записвачката изчезва [xx(] Няма я в Device Manager, все едно не е засечена и трябва наново да и инсталирам драйверите..

    Преди имах CD-ROM, който беше на един кабел с харда ми и нямах такива проблеми. Някой има ли идея за какво става въпрос [:-?help]

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    И аз имах сущия проблем със записвачката, след което я вързах пак за втория IDE канал, обаче не за средната букса ами за крайната на кабела и се оправи. Убииме, обаче ако знам защо![:-banghead]

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. edin vapros
    От varta във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 2
    Последно: 22-07-04, 15:20
  2. Help za edin Quantum
    От madman във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 14-10-03, 01:28
  3. edin site
    От Tai-Pan във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 6
    Последно: 27-08-03, 17:38
  4. edin vapros
    От kolev във форум Овърклок
    Отговори: 12
    Последно: 19-02-03, 09:38
  5. edin vupros za...
    От toofy във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 13-03-02, 12:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе