Резултати от 1 до 6 от общо 6

Нормален ли е такъв звук от твърдия диск?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #1

    Нормален ли е такъв звук от твърдия диск?

    сложих си нов твърд диск Seagate 500 gb 16 mb cache (т.е. не е от ония с 32 мв, дето се прецаквали често...дори не ги продавали вече...)

    от време на време (когато диска "тръгва" или може би се "усилва" активността му, не мога да кажа точно кога) ясно се чува нещо като изцъкване, последвано от краткотрайно свистене - през останалото време не се чува нищо...

    това нормално ли е или да започвам да се тревожа ?

    питам, щото стария твърд - Seagate 250 gb - никога не е издавал такива звуци, вече почти 3 години...(сега го използвам за бекъп на нещата...)

    винаги съм ползвал само дискове на Seagate и никога не съм имал какъвто и да е проблем...


  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re:Нормален ли е такъв звук от твърдия диск?

    Не е нормално, мисли за смяна ...

  4. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #3

    Re:Нормален ли е такъв звук от твърдия диск?

    Хм, проблемната серия 500GB беше 7200.11 - кеша си е кеш!

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    247
    #4

    Re:Нормален ли е такъв звук от твърдия диск?

    На мен на един стар лаптоп ми издаваше такива звуци след като го бях озорвал многократно с торенти. Резултата беше заминали сектори и това че вече не можеше да му се дава зор щото пак почваше да свири и просто спираше да върти. Иначе нищо му нямаше през останалото време.

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Нормален ли е такъв звук от твърдия диск?

    ами.... ако е един гаден железен звук, дето изцъква, от време на време, бих казал, според мен, че е нормално, тоест, аз ползвам RAID 0 от много години, и при мен всичките ми хардове, са цъкали така, независимо марката.
    Никога не съм имал проблеми до сега, странното е, че като ги разкача от раида, не цъкат повече.

    добавено.
    Инак и аз съм със Seagate 7200.11, три броя (уж от тез дефектните )

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #6

    Re:Нормален ли е такъв звук от твърдия диск?

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    ами.... ако е един гаден железен звук, дето изцъква, от време на време, бих казал, според мен, че е нормално, тоест, аз ползвам RAID 0 от много години, и при мен всичките ми хардове, са цъкали така, независимо марката.
    Никога не съм имал проблеми до сега, странното е, че като ги разкача от раида, не цъкат повече.

    добавено.
    Инак и аз съм със Seagate 7200.11, три броя (уж от тез дефектните )
    точно нещо такова е, но при мен няма райд, странното е, че е от време на време тоя звук, не съм установил закономерност...ще му сложа някакъв софт да му следи S.M.A.R.T.-а, пък ще стискам палци (+ чест бекъп...)

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 15-12-07, 10:25
  2. тест на твърдия диск
    От nely във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 18-09-06, 20:25
  3. Нормален и кондензиран печат в ДОС
    От cekuff във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 20-10-05, 12:30
  4. Отговори: 8
    Последно: 08-06-04, 00:51
  5. Изгоря ми твърдия диск.
    От sailorbg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 8
    Последно: 08-04-03, 14:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе