Резултати от 1 до 4 от общо 4

Не ми гасне компютера

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    124
    #1

    Не ми гасне компютера

    Имам проблем с лаптопа.Когато му дам шътдаун,лаптопа гасне ушким,но винтелаторите си работят.Лаптопа си продължава да шуми.Какъв може да е проблема

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #2

    Re:Не ми гасне компютера

    Може да е проблем, а може и да е нормално. Дай инфо за лаптопа. Вече някои модели ги правят така, че вентилатора продължава работа след шътдаун 5-6 секунди за да изкара остатъка от топлия въздух вътре. Другата възмжност е ако си с Виста, там вместо шътдаун нормално се установява по подразбиране soft-power-off да не отива в shutdown а в standby. Подобно се получава и при хибернация. Дефакто нито стендбай нито хибернация са пълно изключване на лаптопа и вентилатора си работи.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Не ми гасне компютера

    tommorow, или имаш нещо друго предвид, но не си го формулирал ясно, или си в грешка относно хибернацията

    хибернацията записва текущото състояние на рам-а във файл и гаси абсолютно напълно изцяло компа
    при стартиране този файл се прочита, възстановява се в рам-а и работата продължава

    между тези две състояния компютърът е толкова изгасен, колкото би бил ако го разглобиш на отделни компоненти

  5. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #4

    Re:Не ми гасне компютера

    Уф...ами така е знаех си аз че не трябва да поствам докато мятам паржоли на терасата на барбекюто а пък....мислите ми заети с джакпота довечера Имах предвид стендбай, слиип там и другите подобни. Хибернацията е както си я описал. Баси дяволската работа 6,696,000. При голям дявол ще отиде.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компютъра ми гасне
    От irrenna във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 11-06-11, 19:37
  2. Газова фурна Indesit гасне
    От Pesho13 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 12:14
  3. GSM-ма гасне при набиране ?!?
    От rpl във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 15-06-07, 09:45
  4. PCто ми гасне
    От SET_time във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 28-06-04, 17:32
  5. как да си оправя компютера да пуска филми
    От Xenter във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 23
    Последно: 26-11-03, 00:56

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе