Резултати от 1 до 7 от общо 7

PCто ми гасне

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #1

    PCто ми гасне

    Здравейте, проблемът ми е следният:



    От време на време (средно около 1 път на 2 дни) компютърът ми забива и като му дам рестарт се изключва, после като пробвам да го включа не става. Изключвам го от контакта (UPSa) за 2-3мин и като го включа е ОК, ако го изключа за по-кратко време (1-2мин) и натисна копчето за включване винтилаторите завъртат, лампичките светват и след около 1-2 сек. изгасва отново.



    Обадих се на фирмата, от която съм го купил преди около 3год. и човека ми каза да проверя за издути кондензатори на дъното. Имаше 3 такива и той ги смени, проблемът обаче остана!



    Понакога гасне след рестарт независимо какъв и ктрл. алт. дел., и с копчето на компютъра, и след рестарт от старт менюто. Веднъж го рестартнах (Start menu, restart) и когато тръгна да зарежда системата, просто на черен екран мигаше едно долно тире " _ ". Натиснах рестарт и РСто загасна, изключих от захранване за 1час, включих и тръгна... Веднъж го заварих изключен, явно сам е загаснал, не е ясно как.



    Веднъж като го включих още в самото начало на екрана се получи "черга", но като се включи буут мениджъра нататък вече нямаше проблеми. Това е ставало само вендъж.



    РСто ми е: дъно ABIT KT7, AMD Athlon 850 MHz, GeForce 4 (сменена наскоро), 512 SDRAM (сменен наскоро), HD Maxtor 40GB, Windows 98/ME преди имах и линукс Mandrakе, сега чат пат пускам Knoppix, на единия Win съм с NAV 2003, а на другия с NAV 2004.



    (Проблемите са още от преди да сменя рама и видеокартата.)



    Ако някой има идея на какво могат да се дължат проблемите ще му бъда много благодарен.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #2

    PCто ми гасне

    На първо четене - опитай с друго захранване... Изглежда, че подобни съмнения за стабилността в напрежението е имал и твоят човек с тези кондензатори...

    Можеш да опиташ и да му посмъкнеш натоварването, като го изключиш и му изкараш за 1-2 дни СД(СД-тата), ако разбира се не са ти непременно необходими през това време.

    При включването с последващо загасване издава ли компа някакъв звук? Бибипкания и т.н.

    Бипка ли на P.O.S.T. теста или не го преминава?

    При включен компютър си свали някоя програмка с повечко хардуерни тестове и ги започни за всеки компонент поотделно и набюдавай как ще се държи. Поне ще имаш ориентир накъде да се насочиш.

    Виж си температурата на процесора, на дъното, на захранването.

    Виж си настройките в Биоса за автоматичен рестарт.

    От my computer - properties - startup and recovery - settings - полето system failure махни отметката на опцията automaticaly restart(то при теб не че рестартира, де, но все пак това би спряло рестарта ако проблемът е софтуерен).

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    21
    #3

    PCто ми гасне

    Провери дали 6те ти прави същите проблеми ако го включиш директно към градската мрежа (без UPS)

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #4

    PCто ми гасне

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Веднъж го рестартнах (Start menu, restart) и когато тръгна да зарежда системата, просто на черен екран мигаше едно долно тире " _ ". Натиснах рестарт и РСто загасна, изключих от захранване за 1час, включих и тръгна...

    <div align="right">Originally posted by SET_time*-*26/06/2004*:* 11:51:44</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Аз съм имал такъв проблем, когато процесора не влизаше добре в слота(slot 1) и след като го наместих и прикрепих по -добре се оправи.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    281
    #5

    PCто ми гасне

    Благодаря на всички за отговорите!



    Значи налага се да направя две малки уточнение.



    Не винаги РСто не може да се рестартира, обикновено си се рестартира нормално.

    Проблема описан по-горе се появява след по-продължителна работа - 1 ден и повече.



    D3BEPP написа:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">При включването с последващо загасване издава ли компа някакъв звук? Бибипкания и т.н.

    Бипка ли на P.O.S.T. теста или не го преминава?

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    При включването с последващо загасване мисля, че не издава звук просто тръгва да работи, но не му стигат силите... Не съм сигурен все пак, трябва да го понаблюдавам.

    P.O.S.T. теста (теста при първоначалното зареждане) го преминава нормално, ако стигне до него



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">При включен компютър си свали някоя програмка с повечко хардуерни тестове и ги започни за всеки компонент поотделно и набюдавай как ще се държи. Поне ще имаш ориентир накъде да се насочиш.

    Виж си температурата на процесора, на дъното, на захранването.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Можеш ли да препоръчаш някава програмка, преди време ползвах mother board monitor...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    1,576
    #6

    PCто ми гасне

    Всякакви програмки за тестове могат да ти свършат работа. Има отделни - за всеки компонент, има и комплексни - като Sisoft Sandra например. Опитай. Свали си - има и специализирани тестове за процесори, за хард, за РАМ. Дори само CPU например да напишеш в някое от фрий-тата, ще излязат доста тестове. Но като че ли най - вероятен проблем в твоят случай е именно захранването.

    За следене на системата аз използвам computer cool, читава версия от която имам благодарение на Dockera и Gadget(още не съм я качил, но скоро...) Нея можеш да си дръпнеш от http://dockera.data.bg/programs/CPUCool/ - файлът е CPUCool 7.2.11 + crack.zip

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #7

    PCто ми гасне

    Значи този модел на Abit е един от тези, с който има много проблеми, няма да се впускам в големи подробности:

    1. Смени всички кондензатори 1500мкрФ/6.3В със същите но по-високо температурни 105°C/тези дъното са 85°C/;

    2. Отиваш в BIOS-a и му даваш Load Optimized Default;

    3. Възможно, но малко да е от захранването, но на самата платка да са си заминали някой от стабилизаторите или да прегряват като поработи пипни ги колко са топли. Тях по-трудно ще ги смениш, но можеш и да се опиташ;

    4. Провери си харддиска на друго дъно, в смисъл да не би конекторите ти да ти правят проблем.



    Успех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Компютъра ми гасне
    От irrenna във форум Общ - хардуер
    Отговори: 27
    Последно: 11-06-11, 18:37
  2. Не ми гасне компютера
    От sssaaa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-10, 20:04
  3. Кормилце за PCто - какво най-добро в БГ :)
    От Kayso във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 28-06-04, 02:17
  4. Как да си направим УВ Неон за PCто.
    От Kayso във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 28-04-03, 18:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе