Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 28

Компютъра ми гасне

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    18
    #1

    Компютъра ми гасне

    Здравейте, имам следния проблем и се надявам да ми помогнете. Компютъра ми гасне, докато играя. Изгасва след около 5 минути. Гаранционен е, вече няколко пъти влиза в сервиз, смениха му видеокартата, рама, процесора, захранването, вентилаторите, преинсталираха го 2 пъти, но проблема остава. Параметрите ми са AMD Athlon(tm) 64 x2 Dual Core Processor 5200+ 2.70Ghz
    RAM 2GB, видеокартата е GeForce 9600 GT

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Re:Компютъра ми гасне

    Възможно е да прегрява и за това да гаси. Гони ги по гаранция докато не го отстранят проблема.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re:Компютъра ми гасне

    ами така като те слушам, не са сменяли дъното... недей забравя, че чипсетът е също сериозно подложен на загряване компонент

  5. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #4

    Re:Компютъра ми гасне

    Някой по-стари игри, "блокират" (някак си и ненарочно) контрола за динамични обороти на вентилаторите.
    Ако случая е такъв, то евентуално изключване в BIOS-а на функциите "AMD cool and quiet" и "CPU Smart Fan" - на това второто не си спомням точното име.
    Резултата от това изключване е, че ще бръмчи малко повече, но пък няма да прегрява и да гасне (да се гаси сам).
    И евентуално, минаване към "по-съвременни" игри.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    18
    #5

    Re:Компютъра ми гасне

    Не, смениха и дъното даже. Сега му пуснах един STRESS TEST на Everest и изгасна. След това не щеше да се включи и се наложи да го изключа за няколко минути от контакта и чак след това се включи. А успях да видя преди да изгасне, че тепературата на процесора стигна до 95 С, а оборотите на вентилатора на процесора около 3000 и изгасна. А нали уж процесора бил сменен...
    Ами досега е гаснел на Sims 3 и Prince of Persia.

  7. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #6

    Re:Компютъра ми гасне

    Тия 95С са много.
    Най-вероятно, радиатора над процесора е някакъв измислен - или не ляга добре, или е прекалено маломощен за този тип процесори.
    Преди време доста съм претоварвал AMD 5600+ но никога не съм постигал температури над 65-66C. Може да съм някакъв късметлия, а може просто фабричния AMD-радиатор (какъвто ползвах) да си е сметнат съвсем добре.

    Май пак ще трябва да се разкарваш за гаранционно сервизно обслужване.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    18
    #7

    Re:Компютъра ми гасне

    Сега говорих с тоя от сервиза, каза, че щял да смени харда и да сложи Windows XP, аз сега съм с Windows 7 . Според вас това има ли връзка със загряването или да настоявам да огледа пак процесора.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    74
    #8

    Re:Компютъра ми гасне

    Ако в сервиза се държи прилично, а само у вас ти гасне, пробвай да го включиш в друг контакт и огледай дали имаш нагар по щепсела.

  11. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #9

    Re:Компютъра ми гасне

    По спомени имаше една дефектна серия процесори на АМД с развален температурен датчик. Тоест след време почваше да показва висока температура и защитата се включва. От друга страна са ти подменили процесора. Хъм, интересен казус.

  12. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #10

    Re:Компютъра ми гасне



    В англоезичните форуми и блогове е описан проблема.Той се отнася за всички 8400/8600 Нвидия карти без значение в коя марка лаптоп е сложен.
    Ако можеш да четеш и разбираш английски език ето:
    http://www.theinquirer.net/inquirer/...a-g84-g86s-bad

    Нвидиа отричат проблема и евентуалните съдебни претенции към тях от потртебители:
    http://www.theinquirer.net/inquirer/...ere-mobile-g84

    Инженерно предположение за проблема и как са реагирали притежателите на различните търговски марки лаптопи:
    http://www.theinquirer.net/inquirer/...own-blame-game

    http://news.cnet.com/8301-13554_3-10020782-33.html

    Съдебни процеси и "безплатните"(за Нвидия) обещания:
    http://news.cnet.com/8301-13924_3-10...?tag=mncol;txt


    Сони са декларирали, че през първите 4 години следващи покупката на лаптопа, ако има дефект дължащ се на нвидия ще отремонтират лаптопа безплатно(части+труд за поправката):
    http://www.tomshardware.com/news/son...vaio,8435.html

    http://www.theinquirer.net/inquirer/...ps-months-late
    за повече ще се потрудиш сам

    Нвидия си греят и за десктоп може и да стават, защото има пространство, но за лаптоп ще трябва да намалят консумацията и греенето...

    Собствениците на други марки лаптопи

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #11

    Re:Компютъра ми гасне

    justify,чини ми се,че тук не иде реч за лаптоп...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    33
    #12

    Re:Компютъра ми гасне

    irenaa Първата ти грешка е че е AMD макар че имаше едно поколение които не грееха ;
    Според мен проблема е или в дъното или процесора особено ако е Asrock.
    Доплати и бягай към интел. Ако не да ти сменят пастата и радиатора и се моли

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    18
    #13

    Re:Компютъра ми гасне

    Благодаря на всички. Утре ще го нося пак, макар че тия от сервиза твърдят, че не е от процесора, а от харда и ОС и да видим как ще се разправям с тях((

  17. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #14

    Re:Компютъра ми гасне

    Цитат Първоначално публикувано от Marzeliviq
    irenaa Първата ти грешка е че е AMD макар че имаше едно поколение които не грееха ;
    Според мен проблема е или в дъното или процесора особено ако е Asrock.
    Доплати и бягай към интел. Ако не да ти сменят пастата и радиатора и се моли
    Мери си съветите. А и с молене проблеми не се решават. С плашене също, а пък точно днес, плашенето е чувствителна тема тук в Сетком.
    Това че някой някъде нещо не догледал, не значи непременно генерален извод за нещо трето.

    Да не почвам спор AMD vs Intel, но при мен в къщи имам две работни машини - едната с I3-550, а другата с AMD x4 640. Много "по" ми е комфортно с AMD-то, по-бързо зарежда, "по-мазно" и по-пъргаво работи, и да не забравя, струваше доста по-малко пари.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    33
    #15

    Re:Компютъра ми гасне

    Ок фен аз за 20 год. не успях да намеря ти щом си успял ползвай го със здраве

    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1307634280[/time]_________________________________________________

    няма смисъл да се спори поне не тук

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газова фурна Indesit гасне
    От Pesho13 във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 29-04-11, 11:14
  2. Не ми гасне компютера
    От sssaaa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-10, 20:04
  3. GSM-ма гасне при набиране ?!?
    От rpl във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 3
    Последно: 15-06-07, 08:45
  4. светодиода на мишката не гасне след Shutdown
    От DarkSaber във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 30-05-06, 23:13
  5. PCто ми гасне
    От SET_time във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 28-06-04, 16:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе