Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 35

Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    283
    #16

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    В системата за опазване на батерията на лаптопи "сони" описана от колегата justify и системата описана от колегата shanto има противоречие:

    1. Сони дава по default настройки за зареждане на батерията например до 50% 80% , т.е. да не се зарежда на 100%

    2. Системата описана от shanto е точно обратното, батерията е заредена на 100%, но може да се разреди само до 90%, след което започва отново процес на зареждане до 100%. (цикъл на зареждане не се отчита).

    И кое сега е по-доброто ???? 1 или 2?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #17

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    Според мен въпроса е принципен, а не в Сони Зайо как се зарежда и как се разрежда. Ами Dell, IBM и другите нали използват същите по тип батерии те защо нямат такава система зареди/разреди. Имам пряко наблюдение от Dell, Toshiba, Asus, там не съм виждал или го правят без да забележа...

    Аз бих много се възмутил ако батерията на мобилния компютър се разрежда/зарежда в рамките на 50-80%. И точно когато ще ми потрябва да работи на батерия тя да е на 50% и аз да работя с наполовина от времето за ползване на батерията...Пък било то и удължило с 3 месеца живота на батерията.

    Отделно ако ползваш върху Зайо-то Линукс как ще използваш този софтуер.

    Използвайте батерията по предназначение, мястото и е в мобилния компютър не в шкафа.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #18

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    А тези с лаптопи на Apple какво правят...доколкото знам на новите модели не се вадят батериите...

  5. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #19

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    умните не си купуват apple

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    41
    #20

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    Точно от такава гледна точка в Apple са решили, че батерията не се вади от компютъра.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #21

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    умните не си купуват apple
    ??????
    На път съм да си купя новият MacBook Air... би ли ме светнал...все пак не искам да изглеждам "не умен"...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Живее в
    София
    Мнения
    283
    #22

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    ??????
    На път съм да си купя новият MacBook Air... би ли ме светнал...все пак не искам да изглеждам "не умен"...
    Ами на продуктите на Apple им викат по цял свят - електронни "пранги", нали знаеш какво е това "пранги"?? С тях се "спъват" например коне пуснати на пасат на полето, за да не могат да избягат на далеч.. С две думи, това си е ограничение да ползваш и купуваш всичко за устройството ти само от Apple.....

  10. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #23

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    Цитат Първоначално публикувано от KonanVarvarina
    На път съм да си купя новият MacBook Air... би ли ме светнал...все пак не искам да изглеждам "не умен"...
    помня, когато излезаха аиподите.
    На един приятел гаджето му беше подарило такъв, за рождения ден. Та отивам аз до тях, да се видим, и той да ми се пофали, и онова чудо заби, седи си така и нищо не може да се направи, тъкмо го бил заредил.
    Аз като за първи път пипах такова нещо, викам я да видя за бутон резет, ама нямаше, после викам, ми няма нищо, само ще му извадим батерията, ще я сложим и рестартираме, както при някои телефони, когато забият.
    Да ама не, то нямало как да му се извади батерията, и така си стоя забил, докато се изтощи напълно.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #24

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    Цитат Първоначално публикувано от fXOrange
    помня, когато излезаха аиподите.
    На един приятел гаджето му беше подарило такъв, за рождения ден. Та отивам аз до тях, да се видим, и той да ми се пофали, и онова чудо заби, седи си така и нищо не може да се направи, тъкмо го бил заредил.
    Аз като за първи път пипах такова нещо, викам я да видя за бутон резет, ама нямаше, после викам, ми няма нищо, само ще му извадим батерията, ще я сложим и рестартираме, както при някои телефони, когато забият.
    Да ама не, то нямало как да му се извади батерията, и така си стоя забил, докато се изтощи напълно.
    И заради един бутон ресет ли не трябва да си купувам???
    Аз за разлика от теб бих пробвал да задържа бутона power...може пък случайно да реши да се изключи...
    Дааа прав си...глупаво изглежда... една шапка пари,а му липсват бутони...

  12. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #25

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    KonanVarvarina няма никакъв смисъл да спориш с fXOrange, мисията е обречена. Пробвам го всяка вечер на скайп и не прихваща Той е против отхапаната ябълка ..... както и повечето хора които само четат за Apple и цените на продуктите им идват високи

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    782
    #26

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    stenly,не споря...нямал съм допир до лаптопите им...има възможност да ми го донесат от щатите на тамошните цени...исках да чуя аргументите против и след това да решавам...

  14.  
     
  15. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #27

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    Ако си фен на Mac OS скачай смело. Няма минуси.

  16. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #28

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    Цитат Първоначално публикувано от stenly
    ..... както и повечето хора които само четат за Apple и цените на продуктите им идват високи
    не, не е така, спомни си, че преди година и половина имах MacBook.
    Не съм напълно негативен към тази марка, това че я хеитвам постоянно, не значи, че не я харесвам напълно.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2011
    Мнения
    10
    #29

    Re:Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    Един друг въпрос за батерията в лаптоп. Направих процентите в advanced настройките на power options така, че да дава сигнал за ниско ниво на 10% и да хибернира на 5 %. Обаче в момента реално става така, че на 10% директно хибернира. Явно тези проценти не отразяват реалното ниво на батерията. Може ли да се направи някакъв adjustment така, че да се отразява реалното състояние в проценти?

  18. Novice
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    7
    #30

    Отговор: Батерии за лаптоп. Правилното зареждане и продължителност на живота им

    Здравейте! Въпросът ми е в края на краищата КАК да се зареди първоначално батерията на нов лаптоп HP 250 G3? Благодаря предварително!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Зареждане батерия на лаптоп
    От disco68 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 18
    Последно: 02-10-12, 02:06
  2. Проблем при зареждане на лаптоп HP Compaq 6715s
    От ivo75 във форум Мобилни устройства
    Отговори: 1
    Последно: 28-02-12, 13:43
  3. Продавам памети и батерии за лаптоп
    От cekobg във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 14-04-11, 11:47
  4. батерии АА ААА зареждане
    От Shegobieca във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 07-12-05, 20:57
  5. HP стартира програма за подмяна на лаптоп-батерии
    От grossmaul във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 18-10-05, 10:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе