Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 31 до 41 от общо 41

Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    7
    #31

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    bwana:



    Ама не си съвсем прав, ше знаеш! ) За процесорите и аз очаквах Mac-ът да е доста по-бърз заради архитектурата си и може би за някои неща е така (справка the_shaman). Това обаче не бива да е голям повод за радост по две причини. Първо излиза, че Intel са много по-напред в MHz-ите и вероятно в момента като цяло са по-бързи (справка пак the_shaman). И второ, което е по-важно, общата скорост зависи не по-малко и от софтуера, а тук "миризливата" ОС на MS за зло или добро като че ли се справя по-добре. Отделно стои въпросът че независимо коя ОС ти харесва най-много, за Win се пишат много повече неща и докато на РС с Win можеш да си сложиш и Linux, на Мас-а изборът ти е безкрайно ограничен!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    226
    #32

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    mi te intel triabva da sa napred s MHz-ite 6toto s taia arhitektura baia 6e se zatla4at ne6tata ina4e ;o) 6toto da nablaska6 edin CISC-processor s RISC instruktsii i da si misli6 4e si go prevarnal v RISC-processor ne e mnogo uda4no... edno ne6to kolkoto po-slojno se pravi, tolkova pove4e se sbugiasva. osventova pompeneto na RISC-instruktsiite v CISC arhiterktura iziskva i mnogo pove4e tranzistori i ottam po-goliamo zahranvane, a ottam se stiga i do ALPHA PAL 8045 i ot sorta ;o)da si vijdal naprimer G4 s ventilator? tam processornite platki sa s edin radiator otgore i rabotata zaspiva. a 6to se otnasia do MHz-ite - edno e da buta6 s 1GHz, da re4em, po 32 bitova 6ina, a drugo e po 64-bitova...

    otnosno programnoto osiguriavane za Win- tam spor niama. nikoga ne sam i pomislial da sporia po toia vapros. oba4e skoro 6te doide vremeto, 80% ot produktite za win. 6te imat analog i za Linux. tova si e neizbejno ;o)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    11
    #33

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    Отделно стои въпросът че независимо коя ОС ти харесва най-много, за Win се пишат много повече неща и докато на РС с Win можеш да си сложиш и Linux, на Мас-а изборът ти е безкрайно ограничен!



    Определено не съм съгласен !

    справка:

    www.yellowdoglinux.com

    www.suse.com

    http://www.debian.org/ports/powerpc

    http://www.linux-mandrake.com/en/ppc.php3

    http://www.gentoo.org/

    има и още !

    Да не говорим за това, че самият MacOSX е една комбинация от Unix и Desktop OS ! Имаш си Developer Tools и няма проблеми за портване на програми към него - като например gimp !



    Колкото до това, че за Windows имало много повече програми от тези за MacOSX !!

    Определено е така. Съгласен съм ! :-)

    Но.... за мен е важно, че това, което ми трябва го има за MacOSX и върви добре.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    7
    #34

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    bwana:



    На теб какво ти дреме вътрешната архитектура на процесора като краен потребител? Иначе всички разбрахме че си прочел туй-онуй за CPU-та )





    the_shaman:



    So ****in' what като не можеш да си сложиш най-разпространената ОС за която това, което ползваш почти сигурно е по-добре написано? Developer Tools не ми ги хвали - всеки ден ги ползвам и са написани в час по трудово!

    А бтв това че МacOSX-ът е сбирщайн от кодове трябва да ти кажа че хич не е хубаво

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    226
    #35

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    razer:

    sled kato to4no vatre6nata arhitektura e edin ot glavnite faktori za proizvoditelnost, kakvo li mi dreme, kak misli6? ;o) radvam se 4e si razbral 4e sam popro4el tui-onui. ti danebi da si si go implantiral u glavata? )

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #36

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">80% ot produktite za win. 6te imat analog i za Linux. tova si e neizbejno ;o)

    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Това ми звучи точно в стил APPLE.COM []



    Аналог не оправя нещата! Трябва същата програма да има версия за Linux и OS X. До този момент тези операционни системи ще си седят в долната ниша на пазара и ще се ползват само от ентусиасти или топ-специалисти в дадена сфера.



    RISC Vs EPIC [], въпрос на време е.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    11
    #37

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    <blockquote id="quote"><font size="1" face="Verdana, Arial, Helvetica" id="quote">quote:<hr height="1" noshade id="quote">Originally posted by DeathKnight


    Това ми звучи точно в стил APPLE.COM []



    Аналог не оправя нещата! Трябва същата програма да има версия за Linux и OS X. До този момент тези операционни системи ще си седят в долната ниша на пазара и ще се ползват само от ентусиасти или топ-специалисти в дадена сфера.





    <hr height="1" noshade id="quote"></blockquote id="quote"></font id="quote">



    Справка: Microsoft Office, Adobe apps (all), Macromedia apps (all).. Много са. Не мога да изброя всички !

    Всички по-важни производители правят програмите си за Windows и за MacOSX !

    Това, което липсва (и слава богу) са хилядите къде кадърно направени, къде не различни програмки за Windows.

    Това, обаче което липсва на Windows са така наречените iApps !

    Преди да нададете вой (това не са програми за вас... големите PC специалисти) - това са програмки, които облекчават живота на начинаещия потребител.



    Е.. Ако случайно мноого, ама много ви липсва някоя бъзикня, направена за Windows - просто правите това:


  10. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    226
    #38

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    DeathKnight, mersi za popravkata. To4no tova imah vpredvid (ne analog ami versia).

    Shamaneeeee, blaze ti brat... super mazni4ka OS... e, to i KDE-to gi dokarva podobni ama mi e merak da se po4ovarkam iz edna MacOS (ili kakto to4no se vodi, da prosti6 nevejestvoto mi) ;o)

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #39

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    The_Shaman - това беше насочено повече към Linux но щом и ти се ръгаш....

    Емулатор ли виждам .. за Windows, МЕХЕХХЕХХЕХЕХ, я не ставай смешен.. бас ловя че под този емулатор нищо няма да тръгне, или дори да тръгне ще върви с някакви трагични темпове(искам да ми пуснеш Morrowind под него []) . Оооо сега виждам това е емулатор за 98/95, за XP или 2000 има ли?

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    11
    #40

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    Привет рицарю и защитник на всички PC-та !

    Съжалявам, че се ръгам във форума ти, но въпроса беше съвсем ясно поставен :

    Трябва същата програма да има версия за Linux и OS X. До този момент тези операционни системи ще си седят в долната ниша на пазара и ще се ползват само от ентусиасти или топ-специалисти в дадена сфера.

    Това, което исках да ти покажа е, че СЪЩИТЕ програми ИМАТ версия за MacOSX !





    Колкото до емулатора - справка:

    http://www.connectix.com/products/vpc6m.html

    Стартира всички версии на Windows, даже Linux !

    Отново искам да подчертая, че предназначенитето на този емулатор е не да замени PC, а да имаш възможност да стартираш програма, която е за PC върху МАК-а. Нещо от което аз например нямам нужда, защото ВСИЧКО, което ми трябва го има за MacOSX !



    Колкото до игрите. Прав си, че не всички игри имат версии за МАК ! Но пък този, които има пари за МАК може да си позволи, ако му се играе да си купи PS2, xBox или нещо подобно :-)




  13. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #41

    Хм... РС vs. MAC(Доналдс) ;)

    A The_Shaman, не исках да те засегна, нещо повече много ти уважавам мнението защото си компетентен по-въпроса!

    BTW: В категорията програми аз включвам и игрите.



    Интересува ме от личен опит колко се забавя едно приложение под този емулатор, ако е до 2пъти е допустимо.

    Интересува ме още дали еднопроцесорен MAC се влияе както PC-то от входно/изходни операции (формат на дискетка примерно)



    //А за защитника на PC-та. Аз съм фен на OS/2 най-великата OS на всички времена, отдавна умряла за съжаление []

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе