Резултати от 1 до 5 от общо 5

Мнение за хард диск?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #1

    Мнение за хард диск?

    Предстои ми покупка на хард,какво ви е мнението за този модел на WD HDD 250GB SATAII RE4 7200rpm 64MB cache има го и във версия със 500 ГБ ?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #2

    Re:Мнение за хард диск?

    Със 64Мб кеш трябва да хвърчи, може да стъпнеш и на 500Гб, по принцип 64 Мб се ползва на дискове от 1Тб нагоре, WD е солиден производител с добро качество...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #3

    Re:Мнение за хард диск?

    RE - RAID Edition. За домашни нужди е ненужно скъп. За същите пари вземаш WD 1024GB 32MB SATA III Blue

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    49
    #4

    Re:Мнение за хард диск?

    Решил съм да си взема от тази серия да видим дали са по-добри,пък и на мен не ми трябват много гигабайти 250 са ми напълно достатъчни само да имат качестшо.

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:Мнение за хард диск?

    Цитат Първоначално публикувано от reingar-x
    Решил съм да си взема от тази серия да видим дали са по-добри,пък и на мен не ми трябват много гигабайти 250 са ми напълно достатъчни само да имат качестшо.
    Всички маркови дискове са качествени - WD, Seagate, Hitachi. Диска е добър ако ти трябва бързодействие. РАИД предполагам знаеш се използва за ползване на 2 (или повече) диска в един масив, като целта е или бързодействие или дублиране...
    Както каза колегата, безмислено е да се ползва такъв диск на домашна машина, освен ако наистина не ти трябва бързодействие(примерно не се занимаваш с видеообработка). От друга страна ако се занимаваш с това, тези 250 ГБ за никъде няма да ти стигнат...
    За домашен компютър се взима колкото се може по-голям диск, защото колкото и да е голям все е недостатъчен... В началото всеки вика не ми трябва голям диск а после... Един познат тръгна с 1ТБ преди 2 години, след още една си все още 1 ТБ, а преди няколко месеца още 1.5ТБ външен...
    Имай предвид, че един FullHD филм в 8-9ГБ, една нова игра е 6-8ГБ, една хубава снимка е 4-5МБ, видеофайловте некомпресирани са към 3-4 ГБ...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Кой хард диск?
    От sisqou във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-11, 22:13
  2. 1TB хард диск
    От kikiri във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-07-10, 14:29
  3. Шум от хард диск
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 10-05-08, 08:00
  4. Нов хард диск
    От niksi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 30-04-06, 20:57
  5. 120 гб хард-диск?
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 20-02-04, 01:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе