Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 21

Проблем с HDD apollo

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    76
    #1

    Проблем с HDD apollo

    Здравейте!Имам външен диск apollo 250gb на Imation и след като го преформатирах от FAT32 на NTFS започнаха проблемите.Наруши се комуникацията с компа.Трансфера от него,към него и в самия него(copy/paste) стана 20 пъти по-бавен.Един файл от 700мб. се прехвърля за 22 мин.Нещата се оправят едва след като приложа няколко трика:деинсталирам го като дивайс,пусна му чек или просто физически го извадя от усб-то.Но задължително трябва рестартирам компа и то поне 4-5 пъти(след всяка интервенция) за да се оправи.Работя си нормално докато не изкл.компа и после на другият ден проблемите продължават.Адски изнервяща ситуация,още повече ,че всеки път се оправя от различни неща....никаква логика няма.Просто нещо се случва с комуникацията през USB.Диска е пробван и друг комп-държи се по същият начин!Преформатирвал съм го след това поне 5 пъти-без резултат.Ако някой е имал подобни проблеми с външни дискове ,моля да помага.Отворен съм за всякакви идеи....моите вече се изчерпаха.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #2

    Re:Проблем с HDD apollo

    Сигурен ли си, че диска не е изпускан? Ствува ми се че проблема е с самия диск а не с файловата му система. Ако е в файловата му система, върни го на FAT32 и си свиркай...
    Не съм чувал за такъв диск - 250gb на Imation, какъв е реално твърдият диск вътре знаеш ли? Да не е Excelstor-4e нещо

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    76
    #3

    Re:Проблем с HDD apollo


    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Сигурен ли си, че диска не е изпускан? Ствува ми се че проблема е с самия диск а не с файловата му система. Ако е в файловата му система, върни го на FAT32 и си свиркай...
    Не съм чувал за такъв диск - 250gb на Imation, какъв е реално твърдият диск вътре знаеш ли? Да не е Excelstor-4e нещо
    Не съм го изпускал и не знам какво има вътре.А и не става да го върна на FAT32 защото свалям .mkv.Диска е на около 2г. и е купуван от Метро.Наистина се държи като повреден,но пък като тръгне да си работи -няма проблем.....до следващият рестарт.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re:Проблем с HDD apollo

    след като е на ~2 години значи надали има остатъчна гаранция, така че го отвори и го закачи директно в компа. виж дали ще работи нормално и му пусни малко тестове...

  6. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #5

    Re:Проблем с HDD apollo

    предполагам проблем с електрониката на харда, а може и да е електрониката на кутията, най лесния тест е начина на FearMe, сваляш, слагаш на компа и пробваш, така ще знаеш от де иде точно.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    76
    #6

    Re:Проблем с HDD apollo

    Разглобих го,но не виждам как мога да го сложа директно в компа.Конекторите са различни-на кабела от компа(към харда) и на самия диск.Направих снимки ,но не знам как да ги кача тук.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #7

    Re:Проблем с HDD apollo

    от тук
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Проблем с HDD apollo

    Още ли се мъчиш с този диск? Вземи го форматирай на FAT32, продай го и си вземи нов. Така или иначе с тези 250GB не виждам какви MKV-та ще сваляш и записваш.
    Можеш да си вземеш 500GB WD My Book Essential за 130 лв, или 1TB SEAGATE Desktop Ext Drive 7200.1 за 150 лв
    И друг път не гледай да минеш евтино с разни кучи марки, защото виждаш какво се получава....

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    76
    #9

    Re:Проблем с HDD apollo

    Цитат Първоначално публикувано от glowndark
    Още ли се мъчиш с този диск... Вземо го форматираи на FAT32, продаи го и си вземи нов. Така или иначе с тези 250GB не виждам какви MKV та ще сваляш и записваш.
    Можеш да си вземеш 500GB WD My Book Essential за 130 лв, или 1TB SEAGATE Desktop Ext Drive 7200.1 за 150 лв
    И друг път не гледай да минеш евтино с разни кучи марки, защото виждаш какво се получава....
    Ами той дори и не ще да се форматира на FAT32.Kaто му дам format ,в полето file sistem има само NTFS.Нормално ли е това?
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1296999420[/time]_________________________________________________

    Ето и снимки
    Дайте идея как да го закача директно в компа-за да елеминирам малката платка(USB-адаптера)
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  12. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #10

    Re:Проблем с HDD apollo

    е туй до колкото виждам си е обикновена SATA.

  13. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #11

    Re:Проблем с HDD apollo

    Закачаш я както се закача всеки един SATA диск.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    76
    #12

    Re:Проблем с HDD apollo

    Ами явно моя комп е доста стар,защото няма вътре подобен интерфейс.Диска ми се свързва с дъното посредством широк лентов кабел с голям конектор.Не съм много запознат ,но май е АТА стандарт.

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re:Проблем с HDD apollo

    да, широкият кабел е АТА
    лоша работа... освен да отидеш при някой с по-нов комп.

  17. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #14

    Re:Проблем с HDD apollo

    отиваш в първият срещнат магазин и искаш адаптер IDE/SATA, който ще ти струва горе долу 10лв ( предполагам ), плюс кабел за захранването molex sata, ( в случай, че не ти дават такъв, в комплекта ).

    Едната страна отива на второто IDE на дъното, на другата качваш кабелът SATA, дето ти дават с него към диска, другията, дето е floppy=> molex захранва адаптера, захранваш диска от кабела molex sata и си готов.
    Това е начинът, с които можеш да качнеш диск SATA на компютър, който няма портове SATA.

    Другият начин е този на FearMe, да отидеш при приятел с по ново дъно ( почвам да се повтарям с тоя FearMe, да спре да пише постове преди мен, че ше му шчупа главата някой ден )


  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    76
    #15

    Re:Проблем с HDD apollo

    FearMe и fXOrange Благодаря ви за съветите момчета.Първо ще го пробвам при приятел и ако проблема е в малката платка (което ще е идеалният вариант) ще си взема кабела от снимката.
    Само още нещо да пипитам....не виждам джъмпери за инициализация (master/slave) по това apollo(toshiba-както се разбра),та нещо в биос-а трябва ли да се променя ,като се върже като втори диск на дъното?Или автоматично ще си го разпознае?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с рутер!
    От kras_123 във форум Технологии
    Отговори: 4
    Последно: 18-06-12, 09:15
  2. Проблем - По-високи температури след полиl
    От axander във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 17
    Последно: 11-04-12, 01:05
  3. Проблем с EVN
    От opit във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 4
    Последно: 29-11-10, 07:30
  4. Проблем с дисплея на LCD TV Philips
    От coojoe_213 във форум Ремонт, сервиз и калибрация на телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 18-10-10, 17:37
  5. Пералня VIKING 616 - проблем с програматора
    От stefan_gb във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 07-03-09, 19:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе