Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #1

    Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    Здравейте, искам да започна да ъпгрейвам съществуващия си компютър с цел да го обновя напълно, но да имам действащ компютър междувременно. За момента нямам средства просто да си купя нов, затова ще използвам част от съществуващите части и ще го ъпгрейвам постепенно. В момента компютърът е с дъно Gigabyte GA-EP35C-DS3R, RAM 4 GB DDRII, процесор C2Duo E8400 на 3 GHz, видео карта GeForce 9600GSO, хард диск 320 GB Hitachi, външна аудио карта Creative и захранване Fortron 420W. Мисля да започна ъпгрейда с кутията, захранването и видео картата. Конфигурацията е закупувана от Мост и част от частите са в гаранция, така че мисля да закупя новите части пак от Мост и да минат през техния сервиз, защото иначе бих загубил гаранцията.

    Бюджетът ми е 800 лв. За тях искам да купя добро марково захранване, примерно докъм 800 вата (или колкото е възможно), тиха и добре вентилирана кутия (по възможност с повече изходи/карт-рийдъри и т.н.) и видео карта. Може ли да ми препоръчате наистина изпитани части в по-горния бюджет?

    Казвайки Мост Компютърс, това не е определящо, ако имате предложения особено за кутия и захранване от някъде другаде, отворен съм за предложения. Настоящата ми кутия грее много при натоварване на видео картата особено и картата прегрява (лятно време), а и е много шумна!

    Затова основният ми критерий при избор на кутия, захранване и видеокарта е ТИШИНА и ДОБРО ОХЛАЖДАНЕ!

    Благодаря на всички предварително!

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #2

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    С тоя комп не виждам защо започваш да сменяш всичко наред , смени само видеото и компа ти си е добър , монтираш едно акселеро с1 на видеото , един вент 12 см на кутията отпред и си готов.

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #3

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    Кутията има някаква гадна акустика още откакто я взех (но не съм я сменял досега). Най-малкият вътрешен шум го препредава външно нещо като бас на някаква ниска честота, която дразни ушите доста, а самата видео карта в момента е със заводския си вентилатор, който май е най-шумното нещо в кутията. Захранването искам да го сменя, защото искам да взема нова доста по-мощна видео карта и по-нататък повече RAM DDRIII и 1-2 TB хард диск(ове), също, пак по-нататък core i7. Всичко това ще си дърпа ток, а Fortron-a е вече на около 3 г.

    Лятно време особено видео картата прегрява, а и не само тя. Явно охлаждането й е зле, ама по-големият проблем ми е гадното бучене, особено като си до кутията. Не, че има прах вътре, просто препредава акустично вентилаторите като бучене външно...

    Затова искам да започна с нея, добра вентилация и минимален шум.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #4

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    GeForce GTX 560 Ti 1024MB DDR5 ~ 450лв.
    700W Cooler Master Silent Pro M700 ~ 200лв.
    Cooler Master HAF 912 Plus ~ 150лв.

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #5

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    Благодаря ти, Людмиле. За кутията се чудя и за тази: http://www.coolermaster.com/product....oduct_id=6638. Препоръчаха ми и друго от HAF-серията, като че ли обаче горе-долу съвпадат по характеристики повечето с тази по-горе.

    Значи горе-долу вече ми се поизясняват нещата. Още се чудя за кутия обаче. Гледах доста видеа из YouTube и други сайтове, вкл. и ревюта, намирам ги за изкривени и неясни от гледна точка на това колко шумни са кутиите. Повечето вентилатори са с ниво на шум 19 dB, което не ми говори нищо, освен, че имам климатик Муцибиши (който се води един от най-безшумните модели на пазара по принцип), който на минимална мощност на вентилаторите по спецификации нивото на шум му е 21 dB и се чува, макар и тихо. Знам, че не мога да сравнявам нивото на въздух, излизащо през климатик и кутия на компютър, но това е ниво на шум, с което мога да сравня, а то е 2 dB над нивото по спецификации на вентилаторите на кутията.

    Като че ли за сега COOLER MASTER CM-690 II ADVANCE BLACK изглежда най-добрата алтернатива. Fractal Design Define R3 също ми е под въпрос, макар че я няма в Мост. Аз ще купувам каквото ще купувам към началото на април или в този период, така че ще събирам мнения дотогава.

    HAF-кутиите също не са зле, въобще даже. Ей това http://www.dekada.com/catalog/en/cas...on-p-1007.html много ми хареса като кутия, направо останах без думи, особено заради дисплея с основни системни температури. Като функционалност обаче издиша, вентилаторите са също 12 см. само, какво мислите? CM-690 II ADVANCE BLACK не е толкова красив, но като че ли е най-доброто за парите си, тези от HAF серията са подобни.

    Вече знам, че ще дам докъм 220 - 250 лв. за кутия, защото знам как спестих от настоящата ми и сега съм недоволен от прегряване и шум (макар и нормален за повечето хора, аз май съм маниак на тема шум ). Ако някой има конкретен опит с HAF-серията или с CM-690 II ADVANCE BLACK, както и с някаква друга, нека сподели.

    Като че ли леко ще изляза нагоре от бюджета си, но ще ви послушам за видео картата, а захранването ще е PSU CM SILENT PRO 700W 153.84 184.50 180.88 217.00, не знам дали ще има пари за М850

    Каква е разликата между:

    PALIT GTX560TI SONIC 1GB D5 364.62 437.50 391.47 470.00
    PALIT GTX560TI 1GB D5 364.62 437.50 391.47 470.00

    и

    ASUS ENGTX560 TI DCII/2DI/1GD5 397.12 476.50 426.80 512.00? Само, че производителят е различен?

    Свикнал съм с картите на NVidia и мисля пак да си взема такава на NVidia. По-горното съм го копирал от ценовата листа на Мост, защото трябва да мина през техния сервиз, че част от частите ми са още в гаранция. Имам предвид разликата, освен че Pailt има dual DVI + extra VGA. Според мен няма, но все пак питам...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #6

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    Отзад напред:
    Sonic е фабрично овърклокната карта на Палит и с по-добро охлаждане, модела на ASUS също е фабрично клокнат, и с алтернативно охлаждане, а на мен най-много ми харесва GIGABYTE GTX560 N560OC-1GI DDR 5 - http://sky.bg/Details.aspx?ID=17877 Palit са с 24 месеца гаранция, ASUS и GB с 36 месеца.
    CM Silent Pro M700(OEM на Enhance) e пре-предостатъчно, освен ако не правиш мощна система с 6-ядрен Cori i7 и две GTX580 в SLI. Консумацията на система с единична видеокарта и дори силно овърклокнат Core i5/i7 процесор в реална ситуация(игра, рендер, енкодинг) е околo 350-370W, освен ако нарочно не натовариш едновременно видеокартата и процесора с Linx и Фурмарк, но това е нещо което в нормална ситуация няма как да се случи. Дори и да добавиш втора GTX560 след време пак консумацията при пълно натоварване на двете видеокарти и силно овърклокнат процесор ще е около 450-500W.
    Кутия - аз щях да ти предложа точно 690 II ADVANCE или Lian-LI PC-7FB http://www.dekada.com/catalog/pc-cas...ium-p-507.html ама видях, че ще изляза от бюджета и за това предложих HAF-912, понеже е по-евтина. Но щом ще се дават до 250лв. за кутия, то http://iskampc.com/cooler-master-haf-932.html"]HAF 932[/URL] ми се струва най-разумен избор.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #7

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    Благодаря ти отново!!

    Тази видео карта на Гигабайт я няма в сайта на Мост, но евентуално мога да я взема от друго място и да им я дам само за сглобяването. Процесорът ми и плочките с РАМ още са в гаранция, така че няма как да си ги слагам сам. Защо смяташ, че е по-добра от тези на Асус и Палит? Аз преди имах една карта на Палит, май беше 7900ГТ, но даде дефект и като че ли съм резервиран принципно заради това към него. На Асус картите пък понякога имат проблем с вградените си програми. Преди имах такава на Асус и имаше една програма SmartDoctor, която мажеше яко. Виждам, че явно имаш повече информация от мен, аз последно купувах видео карта преди 2 г. и оттогава нещата са се променили доста...

    А и да, заводското охлаждане на GIGABYTE GTX560 N560OC-1GI DDR 5 добро ли е? В смисъл, най-вече тихо ли е и дали е ефективно при натоварване?

    За кутиите, последно си мислих да взема HAF 922 - http://www.coolermaster.com/product....oduct_id=6606. В сайта на Мост са като цени както следва в зависимост от страничния прозорец: CM HAF-922 BLACK - 217.50 лв. крайна цена и CM HAF-922 BLACK W/SIDE WINDO - 237.50 лв. крайна цена съответно. CM HAF-932 BLACK е съответно 276.50 лв. крайна цена. Вчера доста се рових и не видях супер голяма разлика между HAF-922 и HAF-932, и двете поддържат видео карти с максимални размери, охлаждането при 932 е по-високо и има 4 USB, а при 922 са само 2. Ти виждаш ли някакви други големи разлики?

    Значи ти препоръчваш захранването от 700 вата, разликата между PSU CM SILENT PRO 700W и PSU CM SILENT PRO M850 /850W е около 60 лв., затова попитах (в сайта на Мост). Захранване не се сменя всеки ден, затова се чудя особено, защото след може би година ще сменя процесора с core i7. Въпреки това, ако смяташ, че не си заслужава толкова, може би ще взема това от 700 вата, така или иначе сериозното излизане от бюджета ще ме натовари доста.

    Благодаря ти отново за времето и помощта при избора.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #8

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    Да, M850 е доста добро захранване, но не е Enhance, a на FSP(понапомпан Everest), което мен леко ме притеснява. Вярно, че захранване не се купува всеки ден, та за това замислял ли си се именно захранването да е с приоритет при покупката за сметка на кутията? Защото ако е за 750-850W захранване се сещам за Corsair 750HX/850HX, Seasonic X-750 GOLD и NZXT HALE90 Gold 750W, ама цените са около 300-350лв. Въпросът е какъв толкова мощен хардуер ще слагаш, че да имаш нужда от толкова мощно захранване? Всъщност какъв е максималният бюджет който може да отделиш за тия компоненти? Тази година се очертава суша на пазара на видеокарти и най-вероятно няма да видим нови модели, което означава, че една GTX560 Ti/HD6950 1GB(малко по-бърза е от GTX560) за около 450лв. ще е добра инвестиция поне за две години напред, а след това дали ще е по изгодно да се вземе още една такава или да се продаде и да се вземе нов модел само пазара ще покаже. Даже ако е лично за мен аз бих купил CM Silent Pro M700(180лв.), GIGABYTE HD6950 2GB DDR 5(515лв.), понеже се отключва до HD6970 - http://hw-lab.com/unlock-radeon-hd-6950-2gb-tested.html и CM 690 II Advanced(150лв.) - 845лв. или ако мога да дам още 100лв. вместо Silent Pro M700 щях да взема CORSAIR CMPSU-750HXEU.
    А защо не искаш от Мост покомпонентна гаранция за сегашната конфигурация, понеже така или иначе ще сменяш кутията и да не ти я запечатват, а да може да си купиш компонентите от който искаш магазин. Аз винаги когато купувам конфигурация искам гаранция на всеки компонент по отделно и така е много по-удобно.

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #9

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    Никога досега не съм купувал боклуци или пък съм правил компромис с качеството, така че ще изляза до 200 лв. от бюджета си. Просто ще изчакам още малко.

    Последно се спрях на кутия HAF 922 - http://www.coolermaster.com/product....oduct_id=6606. Прочетох много добро ревю за нея тук http://www.ninjalane.com/reviews/cases/cm-haf922. Сравняват я с HAF 932 и като цяло по почвечето характеристики я бие, а по дизайн - със сигурност. Единствено при нея броят USB портове е орязан и няма firewire порт, но ще го преживея, особено имайки предвид почти същата охлаждаща функционалност и по-добрият дизайн (също е и по-малка).

    За видео карта предполагам, че ще си остана с GTX560 Ti, тук вече се съобразявам с цената, всичко над 450 лв. вече ми идва много скъпо. GIGABYTE HD6950 2GB DDR 5 наистина изглежда повече от невероятно, но не я видях под 550 лв. никъде (тук даже е близо 600 - http://jarcomputers.com/p_VCA2GBPCLHD6950). Така, че засега се придържам към GIGABYTE GTX560 N560OC-1GI DDR 5 на около 440 лв.

    Последно, благодаря ти много за препоръките за захранвания и информацията за тези, към които се бях насочил. Захранването е може би най-важното нещо в една конфигурация, а аз не се бях замислял за М850 и М700, не знаех, че е просто high-end Everest!

    CORSAIR CMPSU-750HXEU наистина ме спечели, има го тук: http://www.reset.bg/catalog/26/2602/2602103/. Наистина си заслужава за парите, че и повече. Така че, приблизително 450 лв. за видео картата + 300 лв. за Корсар-захранването + 240 за HAF 922 e около 1000 лв., но си заслужава от гледна точка на дългосрочна инвестиция за надграждане. Тази видео карта, както казваш мога да я ползвам безпроблемно поне 2 г. напред, на захранването му дават живот 100,000 часа (много ми хареса и като функционалност наистина), а кутията е в горната част на средния клас и за моите нужди ще бъде супер в дългосрочно отношение. Сумата ми идва наистина нанагорнище, но както казах, мразя да правя компромиси (особено за 100 - 200 лв.)...

    Само едно нещо още ме пристеснява, как е референтния вентилатор на видео картата като шум? Трябва ли да мисля нещо за допълнително охлаждане или смяна на вентилатори?


  12. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #10

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    http://sky.bg/Details.aspx?ID=18050 Ето я 6950 2GB за малко пари. Ако твърдо си решил да е 560Ti може и да не намериш GB - въпреки, че присъства в ценовите листи май я няма в наличност. Вносители на GB са Most и Vali, и ако там няма, значи няма и в другите магазини. Може да вземеш и ASUS-a, ама предвид малката разлика спрямо 6950 2ГБ мисля, че не си заслужава.

  13. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #11

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    Да, прав си, разликата е минимална. Картата на Ати изглежда по-добрата алтернатива, особено заради количеството RAM и честотата й.

    Това евентуално ще бъде първата ми карта на АТИ, която ще ползвам. В миналото бях чувал доста легенди за контролния панел на картите, Каталист, и проблемите с множество настройки. Въпреки, че ако реша да я вземам ще изчета всички възможни ревюта за нея, можеш ли да споделиш, ако имаш преки наблюдения от по-новите карти на АТИ, както и разликите с НВидиа? Специално бях чел за драйвърни проблеми по възпроизвеждането на HD сигнал, мисля че бяха свързани с карти от 46** или 47** сериите. По отношение на игрите, знам, че някои игри вървят по-добре на GeForce картите, други на HD****, но сериозно си нямам лична идея как се представят картите на Ати напоследък...

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #12

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    На настолния съм бил последователно с HD3850, HD4850 512MB, HD4870 512MB(R.I.P.) и в момента съм с HD4850 1GB. Лаптопа ми е с HD4570 и го ползвам освен за обичайните неща, и за HD плейър през HDMI към телевизора, като даже не ползвам кодеци, а само POT Player и филтъра на MCP-HC за HD филмите. Това за драйверите и проблемите ми се струва, че в 99% от случаите се дължи на ЗКУ-то(задклавиатурното устройство). Е, притежателите на двуядрени карти се оплакват от някои подобни проблеми, но те имат право да се оплакват от всичко, понеже са броили по над 1000лв. само за видеокарта. Относно производителността, ако изборът е между 560Ti и 6950 1GB щях сериозно да се колебая и може би щях да взема nVidia-та, понеже е малко по-евтина за почти същата производителност, но 6950 2GB@6970 вече накланя везните в полза на AMD(няма вече ATi).

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #13

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    Да, определено трябва да попрочета малко повече ревюта за видео картите. Ето едно за HD 6950 & 6970 (http://www.guru3d.com/article/radeon...6970-review/27), според което супер голяма разлика между двете няма и пак според ревюто (може и да е предубедено, не съм чел други), GTX580 e над тях, а 6970 се конкурира с GTX570. Също така на повечето игри 6950 се представя (на някои и 6970) като HD 5870, която е доста по-евтина карта. Засега и чисто по финансови причини ще се придържам към GTX 560 и то към специфичния Гигабайт за 440 лв. Ако е изчерпан, тогава ще мисля за 6950.

    Благодаря ти отново за помощта, мисля даже към края на месеца да пусна запитване до Sky за GTX560, а до Ресет за захранването и според отговорите им ще мисля и как ще конфигурирам нещата. Дано да имам късмет и да се вмъкна в онези до 1000 лв. граници, за които си говорихме.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2009
    Мнения
    87
    #14

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    Реших още малко да увелича захранващия блок, по-скоро ефективността му и затова искам да попитам за тези две захранвания на Корсар PSU Corsair CMPSU-850AXEU, 850W - http://www.reset.bg/catalog/26/2602/2602119/ и PSU Corsair CMPSU-850HXEU, 850W http://www.reset.bg/catalog/26/2602/2602101/. Доколкото виждам първото е Gold certified и изглежда по-добрата алтернатива, но в същото време е с 12 см. вентилатор и малко по-малко захранващи връзки, а второто е Silver, но с 14 см. вентилатор и повече захр. връзки. Реших да се спра на 850 вата, защото разликата е 30 лв. със същото на 750 вата. Има ли по-добри алтернативи до 330 - 350 лв. от горепосочените?

    Благодаря на всички!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    122
    #15

    Re:Препоръки за захранване, кутия с добро охлаждане и видеокарта

    За мен HX850 е най-доброто захранване изобщо в тоя клас. Не че AX-а е лошо, ама все пак HX-a е по-добър. http://www.jonnyguru.com/modules.php...Story&reid=153

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам добро захранване с Active PFC
    От felixthecat във форум Купува
    Отговори: 1
    Последно: 13-02-13, 20:56
  2. Добро охлаждане на компютъра
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-07-08, 19:02
  3. Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...
    От G_R_U във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 9
    Последно: 23-11-05, 13:44
  4. Кутия и захранване за $250???
    От kod във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 05-09-03, 09:21
  5. ATX кутия с вградено водно охлаждане - мечта за вс
    От T-rex във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 20-04-01, 20:14

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе