Резултати от 1 до 10 от общо 10

Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #1

    Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

    ...но все пак искате да е въздушно и да нямате проблеми с clock-a,ето моделите които са перфектни за вас:
    http://www.xbitlabs.com/articles/coo...ay/5-cool.html
    :Super:


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #2

    Re: Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

    Не че искам да плюя, ама ще взема да цитирам един телевизионен персонаж:
    "That was pointless."

  4. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #3

    Re: Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

    Цитат Първоначално публикувано от Raziel
    Не че искам да плюя, ама ще взема да цитирам един телевизионен персонаж:
    "That was pointless."
    В такъв случай някой да затрие темата...

    Edit:Виждам че активноста в този и още няколко раздела е "много голяма" така че една тема по-малко...
    пък и нали не трябва да се пишат "ненужни" глупости ,в този форум се обсъждат само проблеми от "високо" ниво

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #4

    Re: Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

    Не исках да те засягам лично, но ми се стура наистина леко безсмислено.
    Все едно аз да пусна ей така тема със следното съдържание: "Ако някой иска най-яките захранвания нека си вземе PC Power & Performance." или "Малии, ако знаете колко яко свирят колоните ми с в комбинация с еди-колко-си еквалайзер и еди-каква-си звукова карта."
    Не мисля, че тук се обсъждат само проблеми от високо ниво, просто ако някой иска съвет, ще попита.

    "Една тема по-малко"?
    Ами ако всеки почне да мисли така и си пусне по една такава тема? Ще е много хубава гледка, а?

  6. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #5

    Re: Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

    Пич, точно заради такива хора като теб,дето са големи разбирачи и "знаят" всичко, хора които тепърва навлизат в тематиката се прецакват с боклуци(или казано иначе-не изразходват средствата си оптимално)

    Едит:Подобна тема като твоя първи "пример" който си дал би била много полезна,не за теб разбира се...


  7. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #6

    Re: Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

    Цитат Първоначално публикувано от G_R_U
    Пич, точно заради такива хора като теб,дето са големи разбирачи и "знаят" всичко, хора които тепърва навлизат в тематиката се прецакват с боклуци(или казано иначе-не изразходват средствата си оптимално)
    Никъде не съм казвал, че съм голям разбирач. Но пък и не знаеш какво знам, за да ме окачествяваш. Не е особено коректно.
    И все пак ако случайно звуча много разбиращо за следващата информация, се извинявам, не е нарочно. Освен това не си споменал, че не всички охладители стават за всички сокети.
    Scythe Ninja SCNJ-1000 и Zlaman CNPS9500 са за сокети 754/939/940/478/775
    Thermaltake SonicTower и BigTyphoon стават за A/370/754/939/940/478/775 (като е опасно за сокети A и 370, защото са доста масивни и не се знае дали сокета ще издържи на тежестта.)
    Линка, който си дал е към статия на английски. Не се ли досещаш сам, че пък някой от точно прохождащите в тази тематика хора, на които искаш да помогнеш, МОЖЕ пък да НЕ знаят английски?
    Да не говорим, че май ги няма в България. Поне аз не съм ги виждал в ценовата листа на никоя фирма.
    Хубаво е да сумираш базово инфо и да дадеш цена въпреки линка, но тъй като такива в БГ нещо няма, няма и цена, но тогава пък за какво е топика след като ги няма?
    Например мога да дам инфо за цените им в Германия, но надали има смисъл. Първо, защото ги няма в БГ и второ, защото и да кажа цена надали ще съответсва на такава в България.

    Не, топик с първия ми пример няма да е полезен, защото Klipsch ProMedia 5.1 Ultra (например) извън щатите се намират ужасно трудно. Да не кажа невъзможно. А и цените им хич не са ниски.
    Замисли се какво би станало ако всеки пусне по някой-друг топик с това какво мисли, че е готино да се купи.
    Леко офтопик: Хората, които се интересуват, ще питат. Те това правят вместо да пуснат едно търсене. Затова се случва да има на една старница по 2-3 еднакви теми. Форумът на СетКом не е изключение.

    Леко офтипик: Хората се прецакват с боклуци? Ми то като се предлагат такива. Отварям ценова листа и гледам дъна и видео карти отгоре до долу на Asus, Gigabyte и разни гаражнo производство (NONAME).
    Това са фирми, които бих подминал без да се замислям ако трябва да избирам компонент и имам богата гама продукти, между които да избирам. Хубаво де, има и някои компоненти при които има и други марки освен 1-2, но са рядкост. Айде за звуковите карти не е чак такава болка, че има само карти на Creative. В БГ кой ти купува отделно звукова карта? Да, също не бих си взел Creative-ска карта ако зависи от мен.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #7

    Re: Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

    Имах впредвид тема за захранването-ако поразгаледаш малко ще видиш че има един друг популярен форум в който има точно такава тема и е лепната(цитирам-"Захранването-гръбнакът на компютъра"),нещо не си ме разбрал,а за съвместимостта на охлажданията-се сещаш, че това са нови продукти и надали някой ще си купи подобни охлаждания за sA или s370.А за това че част от тях ги няма в България-не мисля че ще проблем при желание да се поръчат от съответната фирма у нас.

    Нека не се заяждаме,но се изнервих че вместо да се получи една полезна дискусия с всякакви примери за различните охлаждания и опита на съфорумците ни с тях-темата се превърна в :cens:....

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #8

    Re: Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

    Поръчката на даден продукт не винаги е възможна. Поне на мен ми казаха, че това, което искам не могат да ми го доставят. Това беше преди време, де. От факта, че доста хора не могат да си намерят каквото търсят, оставам с впечатление, че в България фирмите може и да могат да ти доставят нещо извън техните листи, но такива изключения са КРИТИЧНО малко. Демек 1 от 100 или 1000 успява да се добере до нещо, което фирма му е доставила без да го има в ценовата й листа.
    Колкото до очакване на приятна дискусия, ами не знам. Може би не си озаглавил темата правилно и не си я започнал както трябва. Според мен за глобално обсъждане на охлаждания за процесори, можеше темата да се казва "Ръководство при избор на вентилатор" или "Нека обсъдим вентилаторите за CPU" или нещо такова. Или пък да го беше казал в първия пост. Той не прозвуча като предизвикващ дискусия. Все пак досега някой щеше да се включи. Не вярвам да съм ги изгонил.
    Това, че дискусията се е превърнала в* :cens: го казваш ти. Просто се замисли дали ти също не си виновен да се развие така както си очаквал. Не съм искам да се заяждам. Идеята ми беше за градивна критика.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Re: Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

    инитресен диалог става тук !!!

  12. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #10

    Re: Имате нужда от максимално добро охлаждане на процесора...

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    инитресен диалог става тук !!!

    По-добре някой да затрие темата ще пусна нова(с друго заглавие),надявам се там коментарите да са по-полезни!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-04-11, 22:33
  2. Добро охлаждане на компютъра
    От taralion във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 09-07-08, 18:02
  3. Отговори: 23
    Последно: 16-05-07, 05:42
  4. Отговори: 14
    Последно: 20-09-05, 10:39
  5. Максимално сигурна мрежа ??
    От The_Bad_Tom-cat във форум Мрежи
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-04, 14:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе