Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16

Проблем с монитор LG w2241s

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    22
    #1

    Проблем с монитор LG w2241s

    Здравейте,

    Имам монитора от вече три години,и до ден днешен не бе проявявал проблеми. Но уви от седмица насам при продължително ползване през монитора започват да минават вертикални разноцветни прави линии ( по цялата хоризонтала, черти по вертикалата не излизат). Този проблем в началото го правеше само на по-ниски резолюции и не се проявяваше на най- високата. За жалост днес започна да се проявява и на нея. Сигурен съм, че проблема не е от видеокартата тъй като направих съответните тестове ( запис директно от това което се вижда и на него аномалията я нямаше, докато реално по време на записа се проявяваше!), също така не е и от връзката, тъй като смених кабела. Също така престоя ден в сервиз и от там ми го върнаха с обяснението, че никакъв проблем не правил. Моля някои ако има идея да сподели!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #2

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    аз бих казал все пак, че идва от видеокартата, ( на туй нящо му викаме артефакти ).
    Няма ли някакъв начин да го тестваш на друг компютър?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    22
    #3

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    Именно теста на друг компютър, ме навежда на мисълта, че не е от видеокартата

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    22
    #4

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    Никой ли няма идея (((

  6. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    786
    #5

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    Идеи много, една е спомената по-горе. Може да са смущения например по линия на захранването, но може да е и дефект във видео картата. Да не би видео картата ти да прегрява нещо? Вентилаторът и нормално ли се върти?
    Ако видеото 100% е наред и сигналният кабел също, то тогава проблемът може да бъде в матрицата на монитора. Ако проблемът е в матрицата, по-добре си купи нов монитор.


  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    22
    #6

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    Ясно почвам да се подготвям финансово значи :X Дано поне издържи още седмица преди да сдаде дух

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    22
    #7

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    Ето и линк с видео на проблема:

    https://www.youtube.com/watch?v=fPBPStuqC9s#

  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    От това което виждам в клипа и аз се замислям , за видео карта.

  11. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    1
    #9

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    Не е видеокартата,и аз имам същият проблем със същия модел монитор.Предполагам, че е нещо с охлаждането,защото го правеше миналото лято за известно време.А през останалата част от годината нямах проблем.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    22
    #10

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    И аз почнах да си мисля, че може да е от прегряване , тъй като проблема не започва веднага с пускането а след 20-30 минутки.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    33
    #11

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    Незнам в кой сервиз си ходил ма мен ме нашепва надути кондензатори в монитора.
    Аз сън със самсунг 22" вече 4г. и мен ме уплашиха но накрая с 20лв. се разминах и малко познати в сервиза

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Jun 2011
    Мнения
    1
    #12

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    Имам същия монитор и същия проблем.Моя е на 2г. и половина и точно сега,като му изтече гаранцията се появи този проблем Носих го на сервиз и ми казаха,че проблема бил тръгнал в матрицата на монитора и бил необратим. Смяната струвала колкото нов, затова само ми пробиха едни дупки,за да охлажда по-добре и ми го върнаха.Но проблема си остана. Освен това ми казаха и че LG не била добра марка за монитори и съм се прецакала.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    22
    #13

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    Днес се върнах от поредния сервиз! Вече знам какъв е проблема! Проблема е 200 лева и се казва панел. Поне така каза човека от сервиза, и съответно не го е сменил, тъй като монитора е 300 лева... Звъннах в LG и познайте какво, цитирам - " Ами съжаляваме, че колегите не са го оправили докато е бил в гаранция, но сега нищо не може да се направи, чао..."

    Извод:

    Не си купувайте каквото и да е LG поради:

    1. Няма желание за решаване на проблем
    2. Липса на съдействие
    3. Некачествени продукти
    Сигурно има и още причини, но тези са основни. И още веднъж благодаря на всички които се отзоваха на моя пост и се опитаха да помогнат!

  17. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #14

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    Вие открихте топлата вода
    Чакам реакции и за Самсунг

    П.С. Сложи му някакъв вентилатор да духа отзад докато си купиш нов..

    Между другото, ако задния панел на монитора ви е изложен на пряка слънчева светлина, това много скъсява живота му.
    Аз съм с доста качествен монитор, но понеже ми е на 20 см от прозореца (а някои хора забравят да пуснат щората
    Миналото лято на няколко пъти прегря (от топлината която монитора отделя + пряката слънчева светлина директно в задния черен панел) и сега забелязвам леки дефекти. Не е като да не работи но все пак.... Пазете си мониторите от слънцето!!!

  18. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2008
    Мнения
    457
    #15

    Re:Проблем с монитор LG w2241s

    needder, ако искаш мога да ти дам мобилния на един от може би най-добрите специалисти по мониторите.Човека го търсят от всички сервизи за компове.Аз имах проблем с моя монитор, който е от същата марка и исках да го карам в сервиза на един приятел, но той ми препоръча този човек и ми даде телефона лично да си говоря с него.
    Та ако искаш мога да ти го дам да се разберете...ако той не може да ти го оправи, значи нищо не може да ти помогне.Съчувствам ти и единствено само с това мога да ти помогна.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с монитор ?
    От ipnaid във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 20-04-07, 23:13
  2. Проблем с монитор
    От Allisa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 04-03-06, 21:38
  3. Проблем с CRT монитор CTX
    От Anton във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 12-04-05, 23:57
  4. Проблем с ТХО на монитор IBM
    От spoofer във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 18-08-04, 00:25
  5. Проблем с монитор.....
    От The_saint във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 05-04-04, 11:18

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе