Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Хард диск WD на 8 месеца и пуф

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. nnext
    Guest
    #1

    Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    Абе хора, как е възможно WD blue 640gb диск да даде фира след 8 месеца? Поддържан e в идеална среда, не е размотаван. Вчера оставих компа и на сутринта черен екран. Стана ясно веднага, като чух звуците на терзанието да зареди след рестарт. Не знам вече как ги правят и каква марка да избирам. Ще го нося да ми уважат гаранцията, пък да видим.

    Ако имате препоръки за стабилен диск, моля споделете.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    Ти провери ли на колко часа е въпреки това че е нов ?
    имах случай на нов хард който ми изкара чее на 2000 часа , а уж нов- върнах го веднага.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Ти провери ли на колко часа е въпреки това че е нов ?
    имах случай на нов хард който ми изкара чее на 2000 часа , а уж нов- върнах го веднага.
    Голяма част от новите дискове (ОЕМ) са вакумно опаковани в антистатични пликове. Няма как да се пусне освен ако не се среже плика. Остава някои в завода да си е играл

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    колега , знам как пристигат хардовете . Но знам и какво видях с програмата. Не ме интересува кой си е играл - факта бе налице.
    А по темата - всяка техника може да замине бързо. Имал съм случай евтин хард работи и до днес а скъпия дефектира.

  6. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #5

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    колега , знам как пристигат хардовете . Но знам и какво видях с програмата. Не ме интересува кой си е играл - факта бе налице.
    А по темата - всяка техника може да замине бързо. Имал съм случай евтин хард работи и до днес а скъпия дефектира.
    То и с хората е така , днес си добре пиеш си бирата ядеш си цацата на плажа , на другия ден умираш и се чудиш защо , лаф на вучков.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #6

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    а има ли програма за проверка на хардовете, часове, кеш а и друга информация

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    hdtune

  10. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #8

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    А каква всъщност е логиката да купиш "работил" диск заводски опакован.
    Единия вариант е от дефектиралите дискове които се връщат в завода, да взимат работещата електроника и да я връщат отново на конвейра, без да се занимават да занулят информацията, да го опаковат и връщат в продажба.
    Другия вариант е програмата по някакви причини да се е омотала.
    И третия за които се сещам е на някои от служителите в завода да му е омалял диска, да го е свалил от служебния компютър и да го е метнал на конвейра за опаковка

  11. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #9

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    абе хора какви часове, какви служите ли ве?!
    Дискът си е здал багажът и това е, това че е някакъв си син уестерн диджитал, не значи че е вечен.

    Пращай го, ако му остава гаранция, и не се бой.
    Другият път по добре си вземи хитачи, ( оф да си замълча по добре, че са стана пожара ).

  12. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2010
    Мнения
    80
    #10

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    на тия им казват "рефърбиш" ако е такъв, ама по БГ-географските дължини малко са забравили да споменат това на етикета в магазина или на интернет сайта им. WD дават по ринцип 5 годинки гаранция така, че ... действай както е казал колегата по-горе

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    1,395
    #11

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    640 Gb серията бяха известни с проблеми, както и по рано 320Гб - смени го за 750 и/или доплати за 1Тб зелен с 64 кеш...

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #12

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    Не знам, но имам приятел който има фирмичка за асемблиране на компютри и като гледам колко рекламации за нови хард дискове в последно време - страшно ми става! От всички марки! Няма тази и или онази с кофти партида! Всеки ден има някакъв закачен за рековър, пък да напълниш 1ТВ инфо в него и замине - ебем ти гаранцията и парите!

  16. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    704
    #13

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    С нарастването на обемите и скоростите (разбирай, плътността на записа, скоростта на въртене на шпиндела, повече и по-бързи чипове и памет по контролера), технологичните проблеми стават все по-сложни за решаване. Едновременно с това пазарът диктува (и си получава) по-ниски цени. Е, тоя парадокс се решава основно с намаляване на качеството (по-точно контрола върху него). Да, вкарват се нови технологии, но не с такова темпо. Съответно не остана една марка, на която да имаш доверие да купиш диск и да разчиташ на него. Всички ВЕЧЕ са ненадеждни.
    Отворете примерно newegg.com, че там има доста събрана статистика, и погледнете коментарите на най-продавания модел диск на всяка марка - гарантирано 5, че може и 10% ще са негативни - или дискът не е работил при купуване, или е спрял първите 3 месеца.И ако примерно дискът е Seagate, тези всичките хора се кълнат повече Seagate да не купят и че минават на WD. Ама смешното е, че в коментарите за някой WD или Hitachi е абсолютно същата история, само марките са сменени

  17. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #14

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    нека да го кажа по друг начин.
    Не са проблем скоростите и обемите. Проблем е че като се направи като хората, ще държи и няма да има нужда от хардове.
    Просто се смени тактиката и се правят нарочно с по-лошо качество , за да има продажби.
    Относно марките WD си остава фаворит за мен. Няма серии с проблеми , просто някои дефектират. А специално за "Касап" - Хитачи повече не купувам - това е личен избори и не искам да се обсъжда в тема.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2002
    Мнения
    239
    #15

    Re:Хард диск WD на 8 месеца и пуф

    Лошото е, че и новите Сийгейтове .11 и .12 серия са на същия хал като злополучните .11-та серия отпреди 3 години. Наскоро правих евтина storage машина с 2 тб-и хардове, спрях се на Сийгейт но този път реших да ги проверя как са новите хардове с новите firm-ове, ами същия цирк са, отново трябва да се флашват. Затова купих WD green, може да бавни но според мен ще предлагат по-добра сигурност от SG.
    На моята машина търкалям - в РАИД-а - 2х1,5 WD green, за системни и други работи - 2х400ГБ Hitachi. Отделно имам 2х1 ТБ от злополучните SG от преди 3 години + 1х500ГБ от същата партида. Отдавна са префлашнати и работят, ама страх лозе пази, мисля да ги ползвам в много краен случай.
    Сигурно помните преди много години - 15 и 20ГБ модели на Макстор, спираха като за световно, вадиш го от торбичката и той вече е спрял. Тогава масово ги подменяхме с 30ГБ IBM, два такива IBM-a още бичат на една NT машина, 10-та година май почват.
    Общо взето моето мнение е, че вече няма сигурност при носителите на данни, ако човек прецени, че ще има много важна информация , решения колкото искаш - RAID-ове, Storage, бакъпи на няколко харда ( прибрани в шкафа).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Кой хард диск?
    От sisqou във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 10-12-11, 22:13
  2. 1TB хард диск
    От kikiri във форум Общ - хардуер
    Отговори: 9
    Последно: 10-07-10, 14:29
  3. Шум от хард диск
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 10-05-08, 08:00
  4. Нов хард диск
    От niksi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 30-04-06, 20:57
  5. 120 гб хард-диск?
    От user25 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 17
    Последно: 20-02-04, 01:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе